UA
RU

Екоактивіст Грета Тунберг стала обличчям обкладинки першого випуску Vogue Scandinavia

Редагувати переклад
Дебютний номер вийшов із потужним соціальним посилом.

Щось робити вперше завжди хвилююче, якщо це перший випуск друкованого видання. Для дебютного виходу Vogue Scandinavia редакція журналу обрала молоду екоактивістку Грету Тунберг, яка на слуху всього світу і яка порушує у своїй діяльності глобальні питання людства.

На обкладинці першого випуску 18-річна дівчина позувала разом зі своїм ісландським конем Стренгур. Фотографами цієї зйомки стали шведсько-іспанський дует Іріс та Маттіас Олександров Клум.

Для локації був обраний один із таємничих лісів біля Стокгольма, якими так славиться Скандинавія, і, варто відзначити, що Грета Тунберг виглядає дуже гармонійно в такому середовищі. Крім атмосферної зйомки, екоактивіста поспілкувалася з редакцією нового журналу та поділилася своїми переживаннями, думками про теорію змов, які вона чула про себе, а також про плани на майбутнє.

Читайте також: Ріанна офіційно стала мільярдеркою 

Журналіст видання Том Паттісон назвав юну Грету “голосом покоління” і тому вона стала першою, хто з'явився на сторінках свіжого видання.

"Три роки поспіль Грета Тунберг вважається найпопулярнішою і відомою екоактивісткою у світі, яка не боїться кидати виклик світовим лідерам і закликає їх зупинити кліматичну катастрофу", - стверджує редактор.

Екоактивіст Грета Тунберг стала обличчям обкладинки першого випуску Vogue Scandinavia-Фото 1

У розгорнутому інтерв'ю Паттісон говорить про те, що Грета з'явилася на зйомку в "застирану сорочку" і лоопардові леопардові, які неодноразово були зашиті. Під час розмови дівчина зізналася, що вже близько трьох років не купувала собі новий одяг, а якщо їй щось потрібне, то вона просто запозичує це у друзів. У своєму акаунті в Instagram активістка гостро висловилася щодо фаст-фешн та виробництва загалом:

“Модна індустрія дуже сильно впливає на зміну клімату, причому не на краще. А згадайте про незліченну кількість робітників і спільнот по всьому світу, які експлуатуються заради тих, кому подобається підтримувати фаст-фешн. Багато модних корпорацій вдають, що дбають про екологію і витрачають колосальні суми, щоб виглядати “усвідомленим” та “екологічним”. Але давайте дивитися правді у вічі, це все грінвошинг,” — написала Тунберг.

18-річна активістка зізналася, що її дуже бавлять теорії змов, які вона неодноразово чує про себе:

“Щодня я чую як мінімум одну теорію змови про себе. То я американський шпигун, наступної секунди — російський агент, а потім — комуніст. Бувало, що мене називали крайнім капіталістом. В одну секунду мене контролюють батьки, я не здатна думати самостійно і тут же кажуть, що я зла дитина-маніпулятор, - сміється Грета.

Екоактивіст Грета Тунберг стала обличчям обкладинки першого випуску Vogue Scandinavia-Фото 2

Також дівчина зізналася, що через постійну активістку діяльність їй не вистачає часу закінчити середню школу. Тунберг не може дати точної відповіді, коли вона перестане носити статус школярки і отримає документ про завершення навчання.

Нагадаємо, що Грета Тунберг стала популярною після свого пікету “Шкільний страйк за клімат” та виступи на конференції в ООН. Видання Time включило її до списку найвпливовіших людей року. 

Фото: Instagram/@voguescandinavia

Статті на тему