UA
RU

Екологічні тренди в інтер'єрі, яким варто слідувати

Редагувати переклад
Еко-філософія захоплює світ.

Екологічні тренди в інтер'єрі, яким варто слідувати.

Щороку ряди вегетаріанців поповнюються новими прихильниками, сортування сміття перетворюється на звичку, з усіх джерел надходять заклики переробляти, лагодити, дарувати та розумно споживати товари.

Екологічний погляд на життя торкнувся також інтер'єрів. Тепер, перш ніж купити нову річ для декору, ми обмірковуємо, вирішуємо, чи справді вона потрібна чи ні. Свідомий вибір екологічно чистих оздоблювальних матеріалів став запорукою вільного дихання у власному будинку. А наше здоров'я та безпека близьких — це і є той ключ до створення гармонійної домашньої атмосфери, якої ми всі так прагнемо.

Оскільки будинок — місце сили та відпочинку, виглядатиме він відповідно, відображати наші смаки і «захищати» від зовнішнього світу. будинок дарує почуття безпеки, якого так іноді не вистачає у сучасному ритмі життя. Найближчим до природи та гармонії є еко-стиль, що зберігає популярність з кінця ХХ століття. На відміну від інших напрямків, еко-дизайн, крім декоративних аспектів, має на увазі якісні відмінності у матеріалах оздоблення та філософії господарів будинку.

Читайте також: Де шукати натхнення для дизайну інтер'єру у Instagram

 

Що таке еко-стиль?

Простір з акцентом на натуральні матеріали відрізняється комфортом та органічністю. У ньому багато рослин, мало декору, світло та затишно. В оформленні використовуються дерево, камінь, шкіра, глина, льон, бавовна, шерсть тощо. Погляд розслабляється завдяки природним тонам зеленого, бежевого, коричневого, синього, жовтого, теракотового, а також пастельним відтінкам.

Цей стиль підійде свідомим людям, які стежать за своїм здоров'ям, замислюються над майбутнім планети і готові робити свій внесок у її захист. Розповідаємо, які екологічні тренди зараз у пошані.

Екологічні тренди в інтер'єрі, яким варто слідувати.

Мінімалізм

Цілком можливо, ви навіть не замислюєтеся про це, але мінімалізм і любов до «чистого» інтер'єру без зайвих деталей - справжнісінький екологічний вибір. Якщо ваша квартира не захаращена зайвими речами, а імпульсивні покупки милих предметів інтер'єру – це не про вас, вітаємо, ви зробили вибір на користь усвідомленого споживання. 

Але це зовсім не означає, що дотримання екологічного способу життя має змусити вас жити в квартирі з голими стінами і лише ліжком. Перш за все, варто думати про цільове призначення речей, які ви купуєте, і про те, куди вони потраплять після того, як відслужать вам. 

Читайте також: 5 трендів у декорі інтер'єру, яким ми говоримо «прощайте»

Інвестиція у якість

На розпродажах і барахолках можна знайти багато якісних речей, які прослужать не один рік, але найчастіше ми стикаємося з втратою свідомості, коли бачимо жовтий цінник і невелику суму. Навіть якщо та чи інша річ нам не дуже потрібна, то ми її все одно візьмемо, бо вигідно. 

Вигода в такому разі виходить сумнівною, адже найчастіше на знижки потрапляють речі зі старих колекцій і навіть із шлюбом. Інвестуючи в якість, ми боремося із надмірним споживанням.

Екологічні тренди в інтер'єрі, яким варто слідувати.

Багатофункціональність

З мінімалізму та інвестиції у якість випливає ще один тренд – багатофункціональність. Наприклад, пуф та велике ліжко можуть бути місцями для зберігання одягу. Це працює як для маленьких просторів, так і для людей, які не хочуть бездумно купувати багато предметів інтер'єру та обійтися найпотрібнішим. 

Читайте також: 8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя

Безпека та «чисті» матеріали

Поняття екологічної атмосфери зазвичай пов'язують із відносинами: між членами сім'ї чи сусідами. Словосполучення "токсичні відносини" нерідко зриваються з наших вуст. Однак, роблячи своє житло затишним, співпрацюючи з дизайнерами та архітекторами, думаючи про те, як краще все розмістити, але забуваємо про якість матеріалів, з яких зроблено приміщення. Адже їхній несвідомий вибір гарантує роки токсичного, у прямому значенні цього слова, «сусідства».

Небезпека є лакофарбовими виробами з великим рівнем вмісту летких органічних сполук (ЛОС) — токсичних речовин, які шкодять здоров'ю та навколишньому середовищу. Найпоширеніші з них – формальдегід, метанол, фенол, толуол, уайт-спірит, ацетон та бензол. Ці елементи легко випаровуються і потрапляють в органи дихання як при фарбуванні, так і роками після висихання поверхні.

Чому знання про ЛОС – це важливо?

Головним нашим ворогом у боротьбі з ЛОС є незнання та самообман. Навіщо хвилюватися, чого ми не відчуваємо і не бачимо? А вже про накопичувальний ефект взагалі немає сенсу говорити! Яка різниця, що буде за 10-20 років, якщо ремонт оплачувати вже завтра?

Проте перспектива такого «сусідства» є багатообіцяючою: від банальної інтоксикації до поразки всього організму. Найбільш уразливі до впливу ЛОС люди з хворобами дихальних органів, діти, люди похилого віку, алергіки. Багаторічний вплив на організм може провокувати розвиток ракових пухлин, ураження печінки, нирок, центральної нервової та репродуктивної систем, генетичних відхилень розвитку ембріона та інших проблем.

Екологічні тренди в інтер'єрі, яким варто слідувати.

Як вибрати безпечні будівельні матеріали?

Перед вибором фарби, лаку, пігменту або грунтовки, що тонує, проведіть самостійну підготовку. Інтернет містить вичерпні відповіді питання як про склад тих чи інших матеріалів, і про загальноприйняті екологічні стандарти промисловості. Також не завадить вивчення упаковок у магазині. Добросовісні виробники завжди вказують зміст ЛОС у своїх продуктах.

Сьогодні найнижчий у Європі рівень ЛОС зустрічається у продукції бренду Caparol. Екологічний стандарт ELF, запатентований виробником ще у 1985 році, передбачає вміст ЛОС у 43 рази нижчий, ніж допускають чинні норми Європейського Союзу.

Статті на тему