UA
RU

Ексклюзив про “Холостячку”: фемінізм та боротьба зі стереотипами

Редагувати переклад
Місце жінки на кухні або чому українки продовжують вірити в патріархальні засади. 
Ексклюзив про “Холостячку”: фемінізм та боротьба зі стереотипами-Фото 1

Наскільки відвертою може бути жінка у стосунках? Чи добре виявляти ініціативу першою, чи все-таки варто почекати, поки чоловік вирішить, чи гідні ви його уваги? Як правильно подавати себе і чи варто одразу викладати всі карти на стіл? Будь-яка жінка на початку нових стосунків замислюється над кожним із цих питань. У світі, де сильна підлога все ще продовжує переважати (читай — керувати), складно намалювати межу між табу та пристойністю. Телеканал СТБ зробив гучну заяву, вирішивши раз і назавжди розвіяти всі міфи про те, наскільки пристойно для дівчини стосунки з кількома шанувальниками одразу. Вже восени на екранах стартує абсолютно новий проект “Холостячка” з акторкою Ксенією Мішиною, який і розкриє всю правду про те, чи можна бути принцесою у світі. "Чекати на принца, звісивши ручки" або взяти кермо правління своїм життям - розбираємося в рамках нового телеформату. 

Читайте також: КСЕНІЯ МІШИНА ПРО ЗЙОМКИ В «МІЦНІЙ» І ПЕРЕМОГІ В «ТАНЦЯХ ЗІ ЗІРКАМИ»

Проект "Холостячка", де два десятки чоловіків борються за серце однієї дівчини, з'явився в США ще 2003 року. Україна ж зайнялася розробкою нового формату лише через 10 повноцінних “чоловічих” шоу. Питання залишається відкритим: чому у всьому цивілізованому світі спостерігати за тим, як красені намагаються завоювати прихильність розкішної жінки, вважається пристойним, тоді як в Україні над створенням такого проекту навіть не замислювалися. Потрібно нагадати, що кілька років тому на телеканалі “Новий канал” вже виходив подібний проект, але з іншим форматом історії. Головною героїнею також була медійна особистість — співачка та телеведуча Аліна Астровська, але шоу закрили після першого сезону. Рейтинги жіночої версії "Холостяка" залишали бажати кращого.  

Ексклюзив про “Холостячку”: фемінізм та боротьба зі стереотипами-Фото 2

Якщо врахувати той факт, що більше 80% глядачів подібних романтичних шоу — жінки, то ми приходимо до одного досить цікавого висновку. Самі дівчата вважають, що жінка до останнього повинна залишатися леді. Чекати, доки принц вирішить нарешті відвідати її, покличе на побачення і наприкінці, можливо, навіть подарує обручку. Те, що за цього уявного казкового героя борються ще 20 таких самих "здобувачок", як логічний факт у них чомусь вкладається в голові. Набагато складніше припустити, що самодостатня і впевнена у собі жінка може дозволити собі приймати залицяння різних хлопців, доки зрозуміє, що він перед нею — єдиний і неповторний. 

Якщо спробувати зрозуміти та проаналізувати жіночу логіку, то виходить, що своєрідні “приниження”, яким піддають сценаристи та сам головний герой учасниць “Холостяка”, можна прийняти. Нехай суперниці ходять з ним на побачення, відчувають бурхливі емоції, потрапляють у відверті ситуації, цілуються, проводять разом 24 години, а я поки сидітиму у великому гарному будинку і чекатиму своєї черги. Наскільки ж українські жінки невпевнені в собі, що дозволяють просто думки про такий стан речей органічно вплітатися у їхню особистість?

Читайте також: ЧІТКИЙ СИГНАЛ: ЯК ФЛІРТУЮТЬ ЧОЛОВІКИ З РІЗНИХ КРАЇН

Упевнені, ми не перші, хто замислюється над тим, чи вірний з боку фемінізму сам формат проекту “Холостяк”. Ось уже майже 150 років жінки борються за свої права, починаючи з можливості голосувати і закінчуючи правом на передчасне переривання вагітності, а віз, що кажуть, і нині там. Жіноче обрізання, заборона контрацептиви, арешт за проведення абортів — у багатьох країнах світу (і не лише третього світу) подібна картина є реальністю.  

В Україні щороку з'являється все більше дівчат, які готові визнати свій фемінізм. Вони чесно заявляють про те, що діти не входять до їхніх планів ні зараз, ні ніколи. Вони гордо використовують фемінітиви і не замислюються над тим, наскільки ж безглуздо це звучить. Вони ніколи не засуджуватимуть жінку, яка некоректно веде себе на дорозі лише тому, що за кермом жінка — мовляв, зрозуміло, чого ще від неї чекати. Адже слабка підлога за визначенням повинна сидіти на задньому сидінні і навіть не думати про те, щоб взяти керування автомобілем у свої руки — це метафора про життя.

Ексклюзив про “Холостячку”: фемінізм та боротьба зі стереотипами-Фото 3

Так само просто, як ми відмовляємося від права на особистісний розвиток і дозволяємо чоловікам керувати своєю долею, ми легко забуваємо про те, скільки поколінь жінок працювало над тим, щоб ми без проблем могли піти в аптеку і купити таблетку, яка перериває вагітність, наприклад.  

Новий проект телеканалу СТБ має допомогти усвідомити самим жінкам, що вони гідні, щоб їх доглядали, їх підкорювали, дивували. Але тільки сама дівчина повинна оголошувати своє остаточне рішення - якого чоловіка вибирає, або взагалі залишається одна. Патріархальне суспільство продовжує нав'язувати та прищеплювати думки про те, що місце жінки на кухні. Навіть якщо вона важко працює, все одно має приходити ввечері додому і займатися господарством. Чоловікам ж можна пробачити абсолютно все. Навіть зрада з їхнього боку сприймається суспільством набагато простіше — така у них природа, вони можуть без сексу. 

Ексклюзив про “Холостячку”: фемінізм та боротьба зі стереотипами-Фото 4

 

 

Вже восени 2020 року ми зможемо спостерігати за тим, як розвиватимуться події на новому проекті – “Холостячка”. Будьте готові до бійок, емоційних бур, зовсім не скупих чоловічих сліз, а також "метеликів у животі". Підозрюємо, що скандальність “Холостячки” може побити всі рекорди. 

Статті на тему