UA
RU

Фехтувальницю Ольгу Харлан дискваліфікували з Чемпіонату світу за те, що вона не потиснула руку росіянці 

Редагувати переклад
Лідерку збірної України з фехтування
 Ольга Харлан зняли з участі на чемпіонату світу після того, як вона відмовилася "привітати" нейтральну атлетку з Росії Анну Смірнову після своєї перемоги.
Фехтувальницю Ольгу Харлан дискваліфікували з Чемпіонату світу за те, що вона не потиснула руку росіянці -Фото 1

Фото: instagram/olgakharlan

Харлан перемогла Анну Смірнову з рахунком 15:7, однак після завершення поєдинку обидві фехтувальниці мали «привітати» одна одну рукостисканням — відповідне правило вказано в регламенті Міжнародної федерації фехтування. Українка відмовилася.

Після цього росіянка залишалася на доріжці протягом години та демонстративно вмостилася на ньому на стільці вимагаючи дискваліфікації Харлан через «прояв неповаги».

Дії Харлан росіянка намагалася опротестувати, посилаючись на відмову «привітання» з боку українки, що згідно правил Міжнародної федерації фехтування карається чорною карткою — дискваліфікацією з турніру. Попри це, у лайвтабло до наступного раунду пройшла саме Харлан, яка мала зустрітитися з представницею Болгарії Йоаною Ілієвою. У протоколі змагань навпроти Ольги Харлан зазначено «виключено». Як повідомило Суспільне Спорт джерело, що перебуває на чемпіонаті світу, Харлан зняли з чемпіонату світу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав відновити права Ольги Харлан і дозволити їй змагатися.« Анна Смирнова програла чесну конкуренцію і вирішила зіграти брудно з рукостисканням. Саме так діє російська армія на полі бою », — додав Кулеба.

Але за словами президента ФФУ Михайла Ілляшева, про те, аби Харлан повернули на чемпіонату світу вже не йдеться. Федерація буде намагатися скасувати хоча б її дискваліфікацію з наступних змагань.

Текст: t.me/UkraineNow

Читайте також: ОЧІЛЬНИЦЯ МУЗЕЮ ГОЛОДОМОРУ ЛЕСЯ ГАСИДЖАК ПОДАЄ ДО СУДУ ЧЕРЕЗ ЦЬКУВАННЯ  

Статті на тему