UA
RU

Фестиваль українського мистецтва Bouquet Kyiv Stage відбудеться у Сакартвело

Редагувати переклад

Концерти, кінопокази, спектаклі та виставки українських митців пройдуть у Тбілісі на шести різних майданчиках з 28 по 30 квітня

Фестиваль українського мистецтва Bouquet Kyiv Stage відбудеться у Сакартвело-Фото 1

З 28 по 30 квітня у серці Тбілісі відбудеться фестиваль українського мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Слоганом проекту, який вже вдруге буде представлений на міжнародній арені, стане «Ukraine + Sakartvelo. Side by side».

«Мій Тато народився у Сакартвело. У березні – квітні 22-го року ми були пліч-о-пліч з картвелами під рідним Київом. Тбілісі та Київ в одному Букеті, Букет любові, милосердя та победи», – каже співзасновник фестивалю Євген Уткін.

Традиційно Bouquet Kyiv Stage поєднує музыку, кіно, театр, виставкові проекти та public talks. Так, наприклад, у рамках фестивалю відбудеться концерт «Пробиваючись до світла», до якого увійшли твори видатних українських композиторів – Валентина Сильвестрова, Вікторії Польової, Ганни Гаврилець, Івана Небесного, Віктора Степурка, які були написані у 2022 році під час віроломної війни, яку розв'язала Росії проти України. Цей концерт стане світовою прем'єрою.

Фестиваль українського мистецтва Bouquet Kyiv Stage відбудеться у Сакартвело-Фото 2

Кожен із композиторів, як і кожен українець, має свою драматичну історію та болісний досвід переживання війни. 85-річний Валентин Васильович Сильвестров, всесвітньо відомий композитор, був змушений виїхати з рідного Києва, міста, в якому він народився і прожив усі життя. Свій новий твір він написав у переповненому біженцями автобусі, коли протягом трьох діб перетинав кордон України.

Композиторка Ганна Гаврилець, душа української музыки, з початку російського вторгнення залишалась у Києві, але після чергової повітряної тривоги її серце не витримало і зупинилось. Такі життєві історії, сповнені болю та втрат, переживши кожен українець. Композитори здатні розповісти ці історії світу своєю музыкою.

Також спеціально для фестивалю Bouquet Kyiv Stage електронний музикант Андрій Кириченко створив проект Sound Tribute to Maria Prymachenko – триб'ют творчості всесвітньо відомої української художниці.

Фестиваль Bouquet Kyiv Stage у Тбілісі стане подякою вільнолюбній частині грузинського народу, яка називає собі картвелі.

Метою фестивалю за словами організаторів стане об'єднання українців і картвелів, людей на боці світла, у боротьбі з імперським злом.

Фестиваль українського мистецтва Bouquet Kyiv Stage відбудеться у Сакартвело-Фото 3

«Грузія, яка пережила війну з Росії, на власному досвіді знає що таке окупація, жорстокість рашистів та геноцид. У 2008 році, коли Росія розв'язала війну проти Грузії, маленька країна опинилась віч-на-віч із імперським монстром, світ у черговий раз закривши на це очі та продовжував життя as usual. Малодушні компроміси, бажання світу залишатися біля зони комфорту, багаторічна безкарність злочинів Росії призвели світ до нищівної війни у ​​XXI сторіччі. Але сьогодні ситуація інша: світ виніс історичні уроки і об'єднався проти рашиського зла. Об'єднаний світ переможе рашизм, Світло переможе темряву!», — каже Ірина Буданська.

Також програма фестивалю: виступ грузинського камерного оркестру та українських солістів, виставкові проекти про війну в Україні та Грузії, спецпроект про грузинських легіонерів, які боронять Україну.

Крім того, під час фестивалю відбудеться акція «Червона Калина» на згадку про грузинських воїнів, які загинули на війні в Україні. Організатори висаджують 41 дерево, привезене з України, на знак пам'яті, пошани та вдячності кожному з 41 Героїв-Сакартвело.

Статті на тему