UA
  RU

  Фільм «Донбас» Сергія Лозниці представить Україну на «Оскарі»

  Редагувати переклад
  Нам є чим пишатися!

  Фільм «Донбас» Сергія Лозниці представить Україну на «Оскарі»-Фото 1


  Український оскарівський комітет вибрав картину, яка представлятиме Україну на премії «Оскар». Нею став драматичний фільм Сергія Лозниці «Донбас». Стрічка претендуватиме на нагороду в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою», але лише у разі, якщо потрапить у шорт-лист. 


  Світова прем'єра «Донбасу» пройшла на 71-му фестивалі Канна і відкривала програму «Особливий погляд». «Особливий погляд» – конкурсна програма фестивалю Канна, призерами якої свого часу ставали Вім Вендерс, Кім Кі Дук, Йоргос Лантімос та інші зірки авторського кіно. За цей фільм Сергій Лозниця отримав приз як найкращий режисер. 

  Сценарій картини ґрунтується на документальних матеріалах. Сергій Лозниця розповідає про події, що відбувалися на Сході України з 2014 року. У центрі уваги – люди, змушені пристосовуватися до життя за умов, коли розпадаються владні інститути, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами. «Донбас» – антивоєнна картина, герої якої – жертви обставин. 

  Фільм «Донбас» Сергія Лозниці представить Україну на «Оскарі»-Фото 2


  У відборі на «Оскар» також брали участь інші фільми: «Брама» Володимира Тихого, «Кіборги» Ахтема Сейтаблаєва, «Вулкан» Романа Бондарчука, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк та «Міф» нині покійного Леоніда Кантера. 

  Нагадаємо, що церемонія "Оскар" цього року відбудеться 24 лютого. 

  Статті на тему