UA
RU

Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів

Редагувати переклад
Напередодні відбувся допрем'єрний показ фільму у кінотеатрі «Жовтні», який зібрав перших глядачів, спеціальних гостей та партнерів стрічки в Україні. У прокаті фільм із 8 жовтня.
Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 1

Документальний фільм «Жінка» — це всесвітній проект, що надає голос 2000 жінкам із 50 різних країн світу. Під час інтерв'ю жінки самі спрямовують розмову і говорять про те, що вважають справді важливим: роботу, освіту, емансипацію, материнство і, разом з тим, про дуже особисте ставлення до тіла, сексуальність або перші менструації. Героїні фільму діляться спогадами зі свого життя – кумедними, трохилими, а часом і страшними. Жінки вперше находять у собі сили та розповідають про найболючіше та найглибше, довірившись авторам фільму. 

Показ відвідали активістки, які опікуються проблемами порушення прав жінок в Україні. Журналістка Анастасія Лугова, письменниця та журналістка Ольга Котрус та вінтажна блогерка Анастасія Григорук поділилися своїми враженнями після перегляду фільму

Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 2

«Такі фільми, як «Жінка», слід дивитися без підготовки. Неможливо підготуватися до оголеної правди — вона для всіх не зручна, і нікому не подобається. Ось чому у нас так наполегливо відвертаються від проблеми насильства над жінками — ніхто не хоче визнавати, що вона є, а отже, щось у нашому патріархальному суспільстві не працює. Отже, це потрібно змінювати, а зміни нікому не подобаються. Але крапля камінь точити. І такі картини можуть розворушити свідомість одразу багатьох людей. Особливо чоловіків — на жаль, більшість з них не розуміє, що жінки живуть у відносно іншому світі з самого раннього детства. І світ цей так собі. Найбільше мене зачепило, що не були зазначені ані імена, ані вік, ані національність героїнь, ані їх рід зайняти. За великим рахунком, цей фільм про одну жінку — про кожну з нас», – Ольга Котрус.

Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 3

«Нещодавно стикнулася з ситуацією, коли виявилося, що для деяких моїх підписниць теми жіночого здоров'я, менструації чи сексу — і досі табу. Для мене це було неймовірно шокуюче та дивовижно. І водночас боляче. Адже я розумію, скільки проблем приховано за всіма цими заборонами. Скільки жахливих випадків та трагічних історій. Саме через ці заборони мої однокласниці вагітніли, дівчата боялися йти вчасно до лікарів, а зґвалтовані жінки не подавали позови до поліції. Відверто говоря, мені й самій досить довгу годину було складно ділитися подробицями власної життя, проте спостерігаючи за іноземними інфлюенсерками, блогерками та просто дівчатами, зрозуміла, що і мені час перерости свої упередження та страхи. Під час перегляду стрічки я помітила, що здебільшого відчуваю не смуток чи переживання за героїнь, а безмежне захоплення та гордість. Я була зворушена тим, як багато жінок зголосилися розповісти свої історії, поділитися своїми переживаннями та болями. Це робить їх ще сильнішими. Я ще раз нагадала собі, що можу більше, що в мене достатньо сил, аби творити, підкорювати світ та втілювати власні ідеї у життя. Ну і, звичайно, ще раз подякувала долі, що я там де є. Що я можу не боятися бути собою, робити те, що мені подобається, голосувати, балотуватися, висловлювати свою думку, любити та виходити заміж за власної волі. Це ж чудово. І, до речі, коли будете переглядати фільм, обов'язково зверніть увагу, які красиві усі героїні. Для мене це було окреме естетичне насолода», – Анастасія Григорук.

Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 4

Після показу відбулася зустріч з представниками правозахисної організації Amnesty International в Україні, спеціалістками з гендерних питань Дариною Мізіною та Юлією Донцовою, які розповіли присутнім про Стамбульську конвенцію та важливість її ратифікації

 

«Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству Україна підписала ще 2011 року, але й досі не ратифікувала її. Чому без Стамбульської конвенції Україна не зможе належним чином вирішити проблему домашнього насильства? Насамперед, тому що це найбільш фундаментальний і комплексний документ, який на міжнародному рівні зобов'яже Україну змінити недосконале чинне законодавство та забезпечити як належні механізми протидії, так і комплексну допомогу потерпілим та ефективне покарання осіб, яких визнали винними у скоєнні насильства. Це гарантія, що постраждалі будуть у безпеці, їм нададуть грошові компенсації та місце в шелтері. Україна вестиме комплексний мониторинг і статистику випадків насильства, за чим слідкуватимуть міжнародні експерти. Це також і введення кримінальної відповідальності за сталкінг (переслідування)», — Катерина Мітєва, речниця Amensty International в Україна. 

Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 5

Автори фільми – французький фотограф, журналіст, репортер, режисер та екологічний активіст, основатель та керівник благодійного фонду GoodPlanet Foundation Ян Артюс-Бертран, та режисерка і журналістка українського походження Анастасія Мікова. У 2009 році Ян став послом доброї волі ООН із захисту навколишнього середовища, а у 2015 році на екрані вийшов його фільм «Людина», який поєднує аерозйомку з різних куточків планети та інтерв'ю з різними людьми з 45 країн світу. Прем'єра фільму відбулася на Генеральній асамблеї ООН та Венеціанському кінофестивалі. Анастасія працює з проектами, що розкривають соціальні та гуманістичні теми, серед – документальні фільми про нелегальну міграцію, торгівлю органами та сурогатне материнство. У 2009 році Анастасія стала головним редактором циклу документальних фільмів «Земля, побачена з неба», що стало початком її співпраці з Яном Артюсом-Бертраном.

Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 6

«Це велика відповідальність, тому що 2000 жінок довірили нам свої інтимні переживання, тому дуже важливо, щоби вони пишалися тим, що ми зробили з їх історіями! Я щосили намагаюся, щоб їх почули у всьому світі, бо, як кажуть, — час настав. Хочу, щоб стійкість і сила жінок були помічені кожним людиною у світі, щоби жінки перестали сумніватися і почали вірити в себе, щоб чоловіки краще розуміли нас. Я думаю, що в цей особливий час, який ми всі переживаємо, коли кордони закриваються і люди бояться інших людей, потрібно більше проектів, подібних до нашого, які об'єднують нас і показують, наскільки ми близькі і взаємопов'язані, і не COVID , ані інша пандемія не може це змінити», - співрежисерка фільму Анастасія Мікова.

Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 7

У прокаті фільм із 8 жовтня.

Про фільм.

Документальний фільм «Жінка» — це всесвітній проект, що надає голос 2000 жінкам із 50 різних країн світу. Під час інтерв'ю жінки самі спрямовують розмову і говорять про те, що вважають справді важливим: роботу, освіту, емансипацію, материнство і, разом з тим, про дуже особисте ставлення до тіла, сексуальність або перші менструації. Героїні фільму діляться спогадами зі свого життя – кумедними, трохилими, а часом і страшними. Жінки вперше находять у собі сили та розповідають про найболючіше та найглибше, довірившись авторам фільму. 

Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 8

Сотні розповідей різних жінок: від очільниць держав до королів краси, від водійок автобусів до фермерок з віддалених селищ. Разом вони змальовують повноцінну картину того, що означає бути жінкою у сучасному світі. Мета фільму – висвітлити внутрішню силу жінок та їхню здатність змінювати світ попри всі труднощі.

Директор: Ян Артус-Бертран, Анастасія Мікова

Сценарист: Ян Артус-Бертран, Анастасія Мікова

продюсер: Ян Артус-Бертран, Каміла Грох, Жан-Ів Робін

У ролях: Норма Бастідас, Габріела Мелгоза, Шантель Насір, Олександра Орбек-Нільссен, Вірджинія Рейссон

Статті на тему