UA
  RU

  Фільми Канського кінофестивалю: «Вічне світло» Гаспара Ное

  Редагувати переклад
  Спеціальний кореспондент Marie Claire на кінофестивалі Канна Марія Алесіна розповідає про прем'єрний показ фільму Гаспара Ное.

  Фільми Канського кінофестивалю: «Вічне світло» Гаспара Ное-Фото 1

  Незважаючи на те, що нова робота культового французького режисера Гаспара Ное не бере участі в конкурсній програмі, її прем'єрний показ став однією з найзнакових подій цьогорічного Канського кінофестивалю. Запаморочлива колаборація режисера з іншими легендами французької культури – модним будинком Saint Laurent на чолі з нинішнім арт-директором Антоніо Вакарелло, актрисою та співачкою Шарлоттою Генсбур та відомою своїми рок-н-рольними витівками акторкою Беатріс Даль – вилилася на.

  Сюжет 50-хвилинної стрічки під назвою Lux Aeterna («Вічне світло») полягає у розповіді про провальні зйомки фільму про спалювання відьом за часів інквізиції. Те, що починається неспішним діалогом між Шарлоттою Генсбур і Беатріс Даль, поступово перетворюється на психоделічну містерію, що надає широке поле для інтерпретації.

  Ніч презентації почалася зірковим парадом по червоній доріжці в total-look від Saint Laurent під акомпанемент загадково напруженою музикою. Містичному алюру заходу посприяло буквально все навколо: і керівництво кінофестивалю, яке як виняток погодилося провести прем'єру опівночі, і натхнення численної публіки, яка ледь стримується, охоче простояла при повному вечірньому дрес-коді в кілометровій черзі, і навіть сама погода - безперервний який оточив Палац Фестивалів тисячами чорних парасольок і додав усьому, що відбувається, таємничій урочистості.

  Читайте також: ФІЛЬМИ КАНСЬКОГО КИНОФЕСТИВАЛЮ: «БІЛЬ І СЛАВА» ПЕДРО АЛЬМОДОВАРА

  В результаті, сотні глядачів і журналістів, що піднімаються головними сходами Палацу, «в чорному» створювали враження з'їзду гостей на потойбічний бал. До опівночі Театр Люм'єров, головний кінозал фестивалю, що вміщає кілька тисяч глядачів, був заповнений повністю (всупереч правилам, гостям навіть дозволили сидіти на сходах і в проходах). На прем'єрному показі був присутній режисер, акторський склад, Антоніо Вакарелло та їхні зіркові друзі, а наступного дня відбулася прес-конференція з Гаспаром Ное, Шарлоттою Генсбур та Беатріс Даль. Особиста харизма кожного з них лише додала привабливої ​​туманності цієї ні на що не схожої стрічки, створеної на перетині кіно, моди та арту. 

  Фільми Канського кінофестивалю: «Вічне світло» Гаспара Ное-Фото 2

  Гаспар Ное:

  Цей фільм знявся сам собою - я сам до ладу не знав, що саме знімаю. Це мав бути хорор, а вийшла імпровізована комедія. Ми навіть не знали, чи це буде короткий або повнометражний фільм. У результаті вийшов середній. Мені здається, кіно має бути інстинктивним.

  Наприкінці березня мені зателефонував Антоніо Вакарелло і сказав: «У мене є ідея…» Через десять днів я йому передзвонив і запропонував зробити фільм про те, що Беатріс нібито знімає свій перший фільм із Шарлоттою у головній ролі. Я зателефонував Шарлотті, вона одразу ж прилетіла з Нью-Йорка, і потім все було дуже швидко: ми зняли фільм за п'ять днів і закінчили його буквально напередодні прем'єри. Уся робота зайняла півтора місяці. Коли працюєш із правильними людьми, все складається само собою.

  Фільм створюється у процесі роботи з нього. Saint Laurent дали мені абсолютний карт-бланш, повністю віддали наш спільний проект у мої руки. Навіть те, що всі актори одягнені в одяг бренду було моєю ініціативою – вона підійшла під стилістику фільму. 

  Шарлотта Генсбур:

  Я дуже схильна до тривожності в реальному житті, але зйомки для мене не є джерелом стресу. На зйомках я дуже спокійна. У мене немає часу думати та переживати. Але я віддаю перевагу зйомкам у жорсткому режимі, мені хочеться отримати досвід, відчути свої межі. Жахливі зйомки для мене – це нудні зйомки. Мені подобається надмірність, справжній виклик, необхідність величезних зусиль. Навіть якщо це болісний досвід, мені це подобається.

  Беатріс Даль:

  Коли я почула пропозицію Гаспара та Антоніо, у мене навіть не виникло жодних сумнівів. А Шарлотта стала вишенькою на торті. Це дивовижне поєднання. Ми розпочинали зйомки за північ. Коли всі трохи втомлені, простіше відпустити ситуацію, імпровізувати та просто отримувати задоволення. Ти не граєш о 9 ранку так само, як граєш о першій годині ночі. Це було так весело. Я хотіла б, щоб ми знімали фільм кілька місяців, а не п'ять днів.

  Статті на тему