У це важко повірити.психо
Серійний вбивця Ед Гін під прізвиськом М'ясник із Плейнфілда став прототипом психопата Нормана Бейтса. Гін був відомий своєю крайньою жорстокістю і «наділив» Бейтса деякими своїми якостями: сценаристи надихнулися його біографією лише частково — Бейтсу дісталися лише моторошний погляд та дивні звички вбивці. Цікавий факт: Ед Гін надихнув також творців фільму жахів Техаська різанина бензопилою.
Щоденник пам'яті
Історія, готова затьмарити трагедію Вільяма Шекспіра про Ромео і Джульєтту, теж була заснована на реальних подіях. Письменник Ніколас Спаркс (який є автором роману Щоденник пам'яті) був настільки вражений силою кохання дідуся та бабусі своєї дружини, що переніс її на папір. Романтичні стосунки пари витримали перевірку часом — справжні Ной та Еллі понад 60 років прожили душу в душу.
Читайте також: ФІЛЬМИ ПРО СИЛЬНІ ЖІНКИ: ЯРКІ КІНООБРАЗИ
щелепи
Хоч Стівен Спілберг і прикрасив факти, але історія з нападами акул на людей мала місце. У 1916 році четверо пляжників стали жертвами атаки риб-людожерів на берегах Джерсі. Владі довелося докласти чимало сил, щоб позбавитися акул і повернути місцю привабливість для туристів.
50 перших поцілунків
Сюжет про ветеринара, який закохався в дівчину, яка забуває все геть-чисто наступного дня, взятий з життя. Прототипом Люсі, яку зіграла Дрю Беррімор, є Мішель Філпотс. Жінка серйозно постраждала у двох автомобільних аваріях у 1985 та 1990 роках, після чого у неї почалися проблеми з пам'яттю. Щоранку Мішель прокидається в незнайомому для себе будинку і з незнайомим чоловіком поруч (хоча з чоловіком Йеном вона разом уже понад 20 років).
Читайте також: ФІЛЬМИ ДЛЯ ТИХ, КОМУ ХОЧЕТЬСЯ ЗАЛИСТИТИ
Розумниця Вілл Хантінг
Сценарій до фільму, який, до речі, написали Метт Деймон та Бен Аффлек, отримав Оскар у 1997 році. Цікаво, що історія Хантінга має деякі паралелі з життям брата Деймона Кайлі. Він ходив до психолога до Массачусетського технологічного інституту і щодня бачив дошку, списану складними рівняннями. Одного разу йому просто спало на думку доповнити формули вигаданими цифрами. Ця витівка надихнула Метта на написання історії про геніального Вілла Хантінга.
сяйво
Зловісні чутки про покинутий готель Готель Стенлі у штаті Колорадо зацікавила майстра жахів Стівена Кінга. У 1974 році він разом із дружиною Табітою вирушив у зачароване місце, щоб на собі перевірити правда все це чи вигадка. Кімната 217 назавжди залишиться в його пам'яті - льодяні душі звуки і кошмари змусили Кінга з дружиною швидше покинути готель. Пригода, проте, підштовхнула його до написання культового хорор-роману сяйво.