UA
  RU

  Фільми про письменників

  Редагувати переклад
  Всі генії пера трохи дивакуваті і немає про цього світу, але, мабуть, в цьому і криється суть їх геніальності. 

  Фільми про письменників фото 1


  Життя письменника завжди знаходиться під пеленою певної таємничості та безліччю загадок. Як у цих людей виходить вигадувати свої шедеври, як їм спадає на думку «народити» того чи іншого персонажа чи вбити?! А якими вони є в реальному житті, про що думають, з чого черпають натхнення або як переживають свої життєві драми, в які часто занурюють книжкових персонажів? Пропонуємо вам поринути в атмосферу письменства, творчих мук та пошуків себе. 

  Читайте також: До Дня святого Валентина: найкращі фільми про кохання


   

  Персонаж (2006)

  Фільми про письменників фото 2

  Картина розповість нам про життя податкового інспектора Гарольда Крика, який веде сіре монотонне життя. У нього все зведено до автоматизму: встає і класти спати Гарольд в один і той же час, наче робот, а коли чистить зуби, рахує рухи зубної щітки. Але в його житті трапляється несподіваний поворот — чоловік починає чути у своїй голові жіночий голос, коментуючи всі його дії. Він навіть звертається до психіатра, але діагноз «шизофренія» не дуже пояснює все, що відбувається. Виявляється, що письменниця Джулс Хілберт створила персонажа з таким самим ім'ям, і з цього часу почала «керувати» життям Гарольда. А ще цікавий той факт, що Джулс ніколи не залишає своїх головних героїв у живих, так що слід якнайшвидше знайти письменницю, адже вона не має жодного права розпоряджатися його долею.


   

  Сільвія (2003)

  Фільми про письменників фото 3

  Сільвія Плат — американська письменниця, яка вважається однією із засновниць «сповідальної поезії» в англомовній літературі. Біографічна картина розповість нам про історію кохання двох знаменитих літераторів XX століття - поетеси Сільвії Плат та письменника Теда Хьюза. У їхньому творчому тандемі Тед лідирував і був визнаним свого часу, а дружина забезпечувала йому можливість творити і всіляко підтримувала. Але їхнє спільне життя закінчилося розставанням і трагедією — Сільвія скоїла самогубство. Може, за її смертю ховається якась таємниця? Картина розкриває перед нами чарівний світ міфів і легенд про відому поетесу та її трагедію.  Читайте також: Найкращі фільми, засновані на реальних подіях

   


  Суспільство мертвих поетів (1989)

  Фільми про письменників фото 4

  Головний герой - Джон Кітінг - вчитель англійської мови та літератури в школі. Але він не з тих занудних викладачів, на уроках яких можна здорово виспатись, а з прогресивним підходом до навчання. Джон зацікавлює своїх учнів, надихає їх змінювати своє життя та пробуджує інтерес до поезії та літератури. Якось він присвячує своїх підопічних у таємницю «Товариства мертвих поетів», членом якого був свого часу. З цього моменту хлопці намагаються змінити своє життя та поглянути на світ по-іншому. Фільм заслужено отримав безліч номінацій та нагород, у тому числі «Оскар», «Сезар» та BAFTA. 

  Читайте також: Фільми та серіали для вдалого шопінгу


   

  Геній (2016)

  Фільми про письменників фото 5

  Письменника Томаса Вулфа та видавця Макса Перкінса об'єднує дуже непроста дружба. Макс Перкінс вже немолодий і трохи втомлений від життя редактор, який відкрив світові таких відомих письменників, як Ернест Хемінгуей («Старий і море», «По кому дзвонить дзвін») та Френсіс Скотт Фіцджеральд («Великий Гетсбі»). Одного разу йому до рук потрапляє рукопис молодого письменника, який стикається з відмовою видавництв друкувати його роботу, тому Перкінс залишається його останньою надією. Прочитавши його роботу, він знаходить у ній проблиски гідного твору, попри всі недоліки та шорсткості. Він вирішує взятися за публікацію і з цього моменту між чоловіками зароджується справжня дружба.

   

  Убий своїх коханих (2013)

  Фільми про письменників фото 6

  Сюжет фільму розповідає про формування та розвиток бітників у 50-60-ті роки. Покоління романтиків заперечувало всі створені рамки та заборони, які обмежували письменників творити. Головні герої є прототипами реальних людей – Аллена Гінзберга, Джека Керуака та Вільяма Берроуза. Це фільм про молодість, бунтарство, про життя цілком, а також про страх, розпач і смерть. Подивившись фільм, ви зможете сформувати свою думку про досить суперечливий період в американській літературі і зрозуміти: хто ж вони молоді романтики, які хочуть змінити світ або аморальні особистості.

  Джерело фото: kinopoisk.ru, unsplash.com

  Статті на тему