Закрити
UA
гарячка Денге в Україні фейк
Мода

У МОЗ спростували чутки про поширення гарячки Денге в Україні

Поділись:

Міністерство охорони здоров’я попередило про дезінформацію. Дані про поширення гарячки Денге в Україні, які зʼявляються у мережі, не відповідають дійсності. 

гарячка Денге в Україні фейк

У Міністерстві охорони здоров’я спростували чутки про поширення гарячки Денге в Україні, які зʼявляються у мережі. І закликали українців бути обачними та перевіряти інформацію на офіційних ресурсах МОЗ. 

“У мережі поширюють неправдиву інформацію про розповсюдження гарячки Денге в Україні. Фактчекери VoxCheck розібрали фейк, який поширює російська пропаганда у телеграм каналах. Як виявилось, вони перекрутили слова української лікарки-інфекціоністки, яка в особистому блозі розказала про симптоми гарячки Денге”, – заявили у МОЗ.

Гарячка Денге – це гостра інфекційна хвороба. Симптоми захворювання – озноб, головний біль, сильний біль у спині, крижах, хребті, суглобах (особливо колінних). В Європі гарячку Денге поширюють “тигрові комарі” (aedes albopictus). Цей вид комарів фіксували в Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Франції, Німеччині, Греції, Угорщині, Італії, Мальті, Португалії, Румунії, Словенії та Іспанії. В Україні “тигрові комарі” поширені на території тимчасово окупованого Криму. Причин для оголошення України ендемічним регіоном немає. 

“Міністерство охорони здоров’я не повідомляло про загрозу поширення гарячки Денге в Україні. В Україні можуть фіксувати поодинокі “завезені” випадки. Це не є свідченням масового поширення вірусу чи епідеміологічної загрози”, – зазначили в МОЗ.

Станом на червень 2024 року ВООЗ повідомила про понад 10 млн випадків цього захворювання з початку року. України серед цих країн не має. У материковій Європі у 2024 році зареєстрували випадки завезення вірусу з ендемічних районів у Німеччині, Італії та Франції. Проте про місцеві випадки не повідомлялося. Це означає, що гарячка спостерігається лише у тих пацієнтів, що раніше подорожували до ендемічних чи епідеміологічних районів

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Hacı Elmas / Unsplash

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВКУСИЛИ КОМАХА ЧИ ЗМІЯ: ПОРАДИ ЛІКАРІВ