До нового року ми заражаємось ентузіазмом повністю змінити своє життя, але як від планів перейти до дій? Потрібно просто правильно ставити цілі! Ми розповімо, як це робити.
Перед тим, як записати в блокнот свої цілі на наступний рік, подумайте, чого хочете від свого життя. Якщо ви погано уявляєте, куди йти і за що хапатися насамперед, тоді почніть із запитань. Чого я хочу досягти? Що мені потрібно зробити, щоб досягти цієї мети? Чи потрібно мені це в моєму новому ідеальному житті чи ні? Яка моя мрія?
Якщо вам це потрібно, запишіть відповіді на запитання. Але тільки не роздумуйте над відповіддю і не намагайтеся сформулювати думку красиво – важлива перша ваша реакція. Після того, як чернетка готова, перечитайте написане і виділіть основне, а вже з цього чітко сформулюйте цілі на наступний рік. Чим конкретніше ви опишите свої плани, тим більша ймовірність їх здійснити. Наступний крок – це візуалізація. Уявляйте, як ви досягаєте цілей і що при цьому відчуваєте. Це дуже надихаючий та мотивуючий процес.
Читайте також: Покрокове керівництво: Як створити мудборд і увібрати мрії в життя
Щоб ваше життя було збалансованим і гармонійним, вам доведеться приділити увагу всім сферам, а не лише тим, хто цікавить. Навіть якщо наступного року у вас у пріоритеті особисте життя, не варто забувати і про роботу та розвиток. Ось які сфери життя ми хотіли б виділити:
фінанси
кар’єра
сім’я
здоров’я
особисте життя
особистий розвиток
відносини з людьми
У кожній із цих категорій має бути як мінімум 3-4 цілі. Не забувайте не просто записати свої плани, а й подумати про те, навіщо вам їх досягати і що ви відчуватимете, добившись свого.
Деякі завдання вам будуть здаватися непідйомними через їх масштаб, тому рекомендуємо ставити не лише довгострокові, а й короткострокові цілі — вони допоможуть вам залишатися мотивованою на довгому шляху виконання заповітних бажань.
Отже, давайте додамо конкретики до цієї статті і дамо вам кілька прикладів. До короткострокових цілей можуть належати такі: 1) погасити борги найближчим часом; 2) розпочати займатися спортом тричі на тиждень; 3) йти з роботи вчасно. До довгострокових: 1) почати збирати на свою квартиру; 2) навчитися любити себе; 3) оцінити можливості кар’єрного зростання.
Це ваше життя, тому вам підвладне якщо не все, то практично все. Можливо, вам складно включити свою фантазію та відірватися від землі. Впоратися з цим допоможе одна проста вправа: згадайте себе в дитинстві, перетвориться на час на дитину, для якої немає слова «неможливо». Для себе він – супергерой, для якого немає жодних перешкод. Для нього немає маленьких і великих бажань — вони однаково важливі й цінні.
Все, що вам потрібно – це бути вірним собі та своїм цілям. А ще – привести їх у рух.
Будь сміливою. Без сміливості ти ніколи не дізнаєшся, наскільки багатий цей світ. Без сміливості твоє життя здаватиметься маленьким, набагато меншим, ніж те, яким би тобі хотілося жити,
– Елізабет Гілберт.
На початку вам буде страшно, дуже страшно. Ви бачитимете на листку не ваше щасливе майбутнє, а масу роботи, без якої досягти бажаного просто неможливо. І тут допоможе позитивне мислення. Ви повинні думати, промовляти і бути чітко впевненою у своєму успіху: «Я хочу зробити те й те, і я знаю, що в мене все вийде». Цією фразою ви зміните негативний сценарій на позитивний.
Коли ви живете у злагоді зі своїм серцем, коли ви знаходитесь у синхроні з тим, ким ви повинні бути і що ви робите для цього світу, ви відчуваєте прорив у сприйнятті. Ви починаєте помічати, як дива стаються постійно. Це велика сила думки починає працювати замість вас.
Читайте також: ЯК ПОБУДУВАТИ ПЛАНИ НА НАСТУПНИЙ РІК: ПРАВИЛЬНИЙ WISH LIST
І ще кілька слів про конкретику. Ви повинні бути точні не лише у словах, а й у термінах. На який час ви зможете скинути 10 кілограмів? Через скільки ви збираєтеся записатися на курси саморозвитку? Ставте реалістичні терміни та виконуйте задумане. Коли перед вами маячить дедлайн, вам хочеться досягти мети за всяку ціну.
Якщо вас лякають чіткі дати, тоді пишіть певний часовий проміжок. Наприклад, не «я піду в тренажерний зал 1 березня», а «я піду в тренажерний зал у березні». Нехай таке формулювання і трохи розмите, що не є добре, але воно зменшує рівень стресу.
Ставте цілі, уявляйте своє нове життя та насолоджуйтесь процесом!