Кажуть вчені: чому безсистемні люди розумніші
Хіба системність була сильною стороною Альберта Ейнштейна? Ні, не думаємо.
Великий учений, відомий як своїми теоріями, а й нескінченним безладдям на робочому місці, говорив: «Якщо захаращений стіл — ознака захаращеного розуму, то що можна сказати про порожньому столі?» Багато вчених та інших видатних людей славилися тим, що не надто дбали про чистоту, ось чому в нашому побуті так часто миготить вираз «творчий безлад». Чому хаос у квартирі чи офісі не робить вас поганою людиною?
Безсистемні люди:
1. Підходять до всього із креативом
«Акуратний», «суворий», «розбірливий» — саме так ми описали б успішного бізнесмена. Нам здається, що тільки високо організована людина здатна досягти висот на вибраній ниві. А ось неохайні люди заслуговують лише на осуд чи жалю.
Безладність завжди вважалася моральним недоліком, ознакою лінощів або серйозної нестачі характеру. Попри поширену думку, хаос не обов'язково є ознакою психічної дезорганізації. Він не заважає продуктивності: деякі з найкреативніших і плідних людей — затяті нечупарати,
- Каже доктор медицини Річард А. Фрідман.
Читайте також: КАЖУТЬ ВЧЕНІ: ЧОТИРИ СПОСОБИ, ЯК СТАТИ БІЛЬШ КРЕАТИВНОЇ
2. Використовують безлад як паливо
У 2013 році Кетлін Вохс, викладач у Школі менеджменту Карлсонського Університету штату Міннесота, провела дослідження, результатом якого стало висновок, що безлад стимулює креативність і сприяє інноваційному підходу до вирішення завдань. З іншого боку, чистота та порядок не дозволяють експериментувати та бути сміливими у своїх вчинках.
Наші улюблені письменники Джоан Роулінг, Марк Твен, Роальд Даль були далеко не чистюлями, коли справа стосувалася робочого простору. Їхні столи були закидані списаними листками, чернечками та записками. Таким оригінальним способом вони кидали виклик умовностям та боролися із шаблонами.
3. Борються зі стандартами
З дитинства нас вчать тому, що безлад — це погано. Найчастіше дезорганізовані люди засуджуються суспільством. Але згодом ставлення до нерях стало більш лояльним. Треба бути сильною людиною, щоб визнати себе неідеальною і схильною до безладу, а отже, йти проти правил суспільства, яке готове лише критикувати,
- каже професор Джон Халтівенгер.
Так що якщо ви не любите прибирати ліжко і складати папери рівними стопочками, то знайте — певною мірою ви справжній бунтар, який повстає проти стандартів і рамок, що обмежують.
Читайте також: ВІДОМІ ЖІНКИ ПОДІЛИЛИСЯ СЕКРЕТАМИ ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ
4. Вміють налаштовуватися на важливе
Здається, що безлад розосереджує, але насправді у таких людей добре працює система фільтрації. Хаос навколо розмитий, а у фокусі залишається лише те, що справді важливо.
Більшість безсистемних людей просто не надають такого значення тому, що відбувається довкола, як їхні опоненти. Як люди з високим больовим порогом легко переносять легкі болючі відчуття, так і «неряхи» не звертають уваги на кавардак,
- каже Фрідман.
Дослідник упевнений, що таким людям легше виставляти свої пріоритети. З купи сміття на столі вони дістають потрібні папери, і у житті.
5. Бачать цільну картинку
Фізик Адам Франк стверджує, що безлад — природний закон всесвіту. Якщо ви наводите порядок в одній частині свого життя, щось обов'язково відбувається в іншій. Такою є природа існування людини. І, до речі, безсистемним людям простіше адаптуватися до будь-яких умов, аніж тим, хто звик до досконалості.
Здатність зосереджуватися на важливому і відкидати все зайве — ось у чому велика перевага «безсистемників». Вони дивляться на проблему з висоти пташиного польоту, а не вантажать у дрібницях. Ось чому їм досягти успіху легше, ніж решті.
Джерело фото: unsplash.com