UA
RU

РРРРРСССРРРРРРРССССС? Р'С–Рґ СРРРхстереотигів варто гозбавлСССРёСЃСѓ МіжнаСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРС

Редагувати переклад
До Міжнародного дня чоловіків, 19 листопада, Amnesty International розробила товари-стереотипи про чоловіків на соціальній платформі «Все не для дому» - Першому онлайн-магазині про насильство.

Хлопці не плачуть? Від яких стереотипів варто позбавлятися у Міжнародний день чоловіків-Фото 1

Гаманець «Маєш утримувати батьківщину», носовичок «Хлопці не плачуть», парфум «Зов природи», ремінь «Виростеш і подякуєш за науку». й економічного насильства.

У Міжнародний день чоловіків на прикладі стереотипних товарів і ситуацій ми хочемо продемонструвати табуйовану і майже невидиму проблему — насильство щодо чоловіків. Дійсно в контексті гендерно обумовленого насильства зазвичай більше говорять про жінок, бо саме жінки найчастіше потерпають від нього. Про чоловіків-кривдників згадують менше. І практично замовчують — тих чоловіків та хлопців, котрі зазнають насильства у своїх батьківщинах, у навчальних закладах, на роботі та на вулиці. В Україні таких випадків чимало, тож варто визнати проблему і почати її розв'язувати на рівні держави,

- зазначила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

В основу товарів-стереотипів на сайті «Все не для дому» лягло всеукраїнське соціологічне опитування «Місце і досвід насильства у соціалізації чоловіків», що його провела Amnesty International у квітні–травні 2021 року Результати підтвердили, що українські чоловіки зазнають насильства на всіх етапах своєї життя, найчастіше — з боку інших чоловіків, але переважно замовчують ці випадки. Майже кожен четвертий український чоловік повідомив, що зазнавав фізичного насильства на вулиці у дорослому віці. Натомість досвід домашнього насильства у дорослому віці у ролі потерпілого пережили лише 6% громадян чоловічої статі. Дещо більше від різних форм насильства опитані чоловіки потерпіли в дитинстві та юності. Про випадки ляпасів чи побиття ремнем будинку до 16 років розповіли — аж 65% опитаних.

Хлопці не плачуть? Від яких стереотипів варто позбавлятися у Міжнародний день чоловіків-Фото 2

Гендерні стереотипи та нормалізація насильства в суспільстві призводить до замовчування проблеми, і як наслідок її загострення. «Чоловіки – не слабаки», «Чоловіки-годувальники», «Чоловіки розв'язують проблеми самостійно» — стереотипи, від яких варто відмовлятися на користь популяризації гендерної рівності, взаємоваги та нульової толерантності до всіх форм насильства.

Ефективним рішенням для підвищення якісних і системних змін на сьогодні є ратифікація Стамбульської конвенції проти насильства, яка допоможе удосконалити законодавство та роботу відповідальних органів у сфері протидії домашньому гендерно зумовленому насильству і яка зобов'язує уряди визнавати потерпілими, зокрема, чоловіків.

Читайте також: Артпроект «Діабет не вирок»

Долучитися до кампанії проти домашнього насильства в Україні можна у багато способів: стати інформаційним партнером, розширити новинки .

довідка

«Все не для дому» — соціальний проект проти домашнього насильства, створений правозахисною організацією Amnesty Internartional у співпраці з Бюро соціальних комунікацій «До речі». Опитування «Місце та досвід насильства в соціалізації чоловіків» проводилося дослідницьким агенцією Info Sapiens на замовлення Amnesty International в Україні.

Анкетування відбувалося в період 17.04-08.05.2021, було опитано 2016 респондентів чоловічої статі віком від 18 років і старше. Опитана вибірка відповідає розподілу дорослого чоловічого населення України (за винятком непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та Криму) за віком, макрорегіонами та розміром населеного пункту відповідно до даних Державної служби статистики станом на 1.01.2020.

Опитування не має на меті порівняння досвідів чоловіків і жінок або применшення проблеми насильства щодо жінок, які найчастіше потерпають від домашнього та сексуального насильства. Це дослідження призване зняти табу з тими насильства на різних етапах соціалізації чоловіків, яке вони зазнають, переважно, від інших чоловіків.

Статті на тему