UA
RU

Христина Соловій розповіла про любов до читання та книги ArtHuss

Редагувати переклад
Відкриття Книжкового Арсеналу 2018, видавництво ArtHuss, яке приготувало кілька найочікуваніших новинок цієї весни, і співачка Христина Соловій, яка є філологом за освітою та в буквальному сенсі обожнює книги, – саме це спонукало нас разом з артисткою відвідати видавництво, де з друкарських станків нових книг і прямо при нас збиралися готові видання.

 

 

Там досі відчувається запах друкарської фарби та зберігається відчуття справжнього дива – на нас чекала розмова про книги з людиною, яка читає кожну вільну хвилину, у місці, де книжки створюються.

 

З раннього дитинства нас вчать любити книги, тому що читання – це корисно. Що означає корисно? Такі пояснення у ніжному віці часто відвертають від книг, як від манної каші. У моїй батьківській хаті було багато книг. Ніхто з дорослих не розповідав мені про користь читання, але завжди траплялося так, що поруч була книга, яка могла бути мені цікавою. Найкращим подарунком була книга. Все почалося із казок. Мабуть, перевага читання в тому, що ви ненароком стаєте учасниками мистецького твору. Автор фіксує на папері своє бачення світу, своїми словами та своїми поняттями. Читач, маючи власний внутрішній світ, що відрізняється від автора, інтерпретує всі ці поняття по-своєму і створює новий внутрішній світ із нових художніх образів – Христина Соловій.

Христина Соловій розповіла про любов до читання та книги ArtHuss-Фото 1

Сукня Roland Mouret із Helen Marlen

   

 

На фото Христина з найочікуванішою новинкою Книжкового Арсеналу – автобіографією перформансистки Марини Абрамович «Пройти свозь стіни»: відверта історія приголомшливої ​​жінки, розповідь від першої особи, наповнена творчістю, інтимністю, болем, гумором.

Книжки – це безцінне надбання. Тож вони колись коштували дорого. Зараз буквально не стоять нічого. В інтернеті можна знайти майже будь-яку книгу, і за лічені секунди вона вже буде у смартфоні. Зі світовими літературними шедеврами відбувається ще сумніше. Вони стають «мас-без-культурними» версіями своїх оригіналів, як вийшло з моєю улюбленою «Лолітою» Набокова. Усі знають, про що йдеться, але мало хто справді читав, – Христина Соловій.

Христина Соловій розповіла про любов до читання та книги ArtHuss-Фото 2

Пуловер Gucci з бутіку Helen Marlen

 

В руках у Христини абсолютний хіт видавництва ArtHuss – нон-фікшен Вілла ГомперцаЩо це таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пігулці»: вичерпно, при цьому весело та доступно редактор відділу мистецтв BBC розкриває історію сучасного мистецтва – від преімпресіоністів до наших днів.

«Не сподівайтеся позбутися книг» – застерігають промовистою назвою Умберто Еко та Жан-Клод Кар'єр. У нашому часі зайвої доступності книжок є свої переваги. Нам не доводиться полювати за забороненими виданнями, місяцями чекати на потрібний твір через океан. Ми вільно йдемо в книгарню та знаходимо на полицях те, що потрібно. Або ж ми йдемо на Книжковий Арсенал і зустрічаємо те, про що навіть не мріяли. Мені пощастило двічі, – Христина Соловій.

Христина Соловій розповіла про любов до читання та книги ArtHuss-Фото 3

Сукня №21, Взуття — Christian Louboutin із Helen Marlen

 

Христина тримає в руках арт-детектив Григорія КозловаЗамах на мистецтво»: книга, яка дасть відповіді на запитання про те, як «Мона Ліза» стала суперзіркою, кому було вигідно зробити безумця з Ван Гога, як крадуть твори мистецтва та як їх підробляють?

Я отримала в подарунок п'ять омріяних книг видавництва ArtHuss зі свіжого друку. Усі вони вишукано ілюстровані. Особливо захоплює арт-детектив «Замах на мистецтво». Мені завжди хотілося, щоби книга такого рівня вийшла в українському виданні. Це 335 сторінок захоплюючої розвідки та подорожі разом із великими шедеврами, ілюстрації яких супроводжують розповідь. Міркування та гіпотези передумов їх успіху у світовому художньому дискурсі – Христина Соловій.

Христина Соловій розповіла про любов до читання та книги ArtHuss-Фото 4

Піджак Gucci з бутіка Helen Marlen

 

Серед героїнь книги Бріджіт КвіннНеймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію» – Артемізія Джентілескі, Юдіт Лейстер, Аделаїда Лабіль-Жіар, Марі-Деніз Вільєр, Роза Бонер, Едмонія Льюїс, Паула Модерзон-Беккер, Ванесса Белл, Еліс Ніл, Лі Краснер, Луїз Буржуа, Рут Асава, Ана Мендьета, Сьюзен О'Меллі – жінки, про яких ми не знали зовсім чи значно менше, ніж про чоловіків-художників.

У книзі «Неймовірні» Бріджіт Квін піднімає тему гендерної рівності і встановлює справедливість, знайомлячи з п'ятнадцятьма жінками, які творили мистецтво та історію. Про гендерну рівність у літературі я захоплено міркувала з Вірджинією Вульф. Саме вона свого часу розширила горизонти моїх літературних поглядів та уподобань. Проза Вульф дихає потоком свідомості та епохою модернізму, коли саме зароджувалися думки про гендерну рівність. Життя Вірджинії Вульф було насичене літературними подіями та відомими іменами у суспільстві Блумсбері. Все це заслуговує на окремий роман. А прочитавши есе «Власна кімната», можна ненароком стати письменницею – Христина Соловій.

Фото: Джулія Воль

Локація: видавництво ArtHuss

Одяг: Helen Marlen

Пряма мова Христини Соловій перекладена редакцією з української мови.

Статті на тему