Як знизити ризик зараження інфекційними захворюваннями: поради МОЗ
Міністерство охорони здоров’я України закликало утриматися від споживання та використання неочищеної води. Та нагадало, як знизити ризик зараження інфекційними захворюваннями.
Через підрив росіянами Каховської ГЕС вода з акваторії Дніпра та інших водойм на територіях, що найбільше постраждали від російського теракту, має високий рівень забруднення. Передусім йдеться про Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську та Одеську області. У поверхневих водоймах уже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників. МОЗ України наголошує: таку воду в жодному випадку не можна використовувати. Інакше це може призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій.
Треба уникати:
- купання у водоймах;
- забору води для споживання та господарських потреб;
- напування тварин;
- вилову риби.
Як знизити ризик зараження інфекційними захворюваннями:
- Пийте тільки бутильовану або привізну воду.
- Воду для приготування їжі і господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі, водопровід, призначений для технічних цілей, — це більше не є перевіреними джерелами води.
- Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Але пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення.
- Відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою, навіть від консервації.
- Піддавайте всі продукти термічній обробці — варінню, смаженню, запіканню.
- Ретельно мийте руки з милом.
- Не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.
Також категорично заборонено збирати та вживати рибу, яка з’явилася через стрімке падіння рівня води. Існує ризик захворювання на ботулізм.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Офіс Президента України, Міністерство охорони здоров'я України
Читайте також: ЩО РОБИТИ У РАЗІ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ