Зв’язок моди та політики – як одяг дозволяє транслювати життєву позицію.
Мабуть, не буде перебільшенням сказати, що очікування кінцівки американської історії виборів 2020 з нетерпінням чекали не тільки ті, для якого фінал міг стати поворотним моментом. Тиждень ми гадали, чи зможе Джо Байден подолати кордон у 270 голосів, і перемогти з рекордною кількістю тих, хто підтримав його кандидатуру. І не дивлячись не те, що Америка буквально розділилася навпіл, ми впізнали солодку кінцівку цієї драми.
Перемозі Джо Байдена радіють не лише закоренілі демократи та противники диктатури, а й усі громадяни США, які щиро вірять у те, що права жінок у сучасному світі нещадно ущемляються. Про фемінізм, свободи та цінності із запалом міркували активістки на чолі з Глорією Стайнемо 50 років тому, але навіть після цього часу в Америці так нічого і не змінилося. Що можна говорити про інші країни світу, навіть якщо сама демократична держава не вважає за потрібне захистити права тих, хто заслуговує на лояльність і підтримку?
Читай також: Джонатан Андерсон представив еко-колекцію, присвячену Британії
Разом з Джо Байденом як президент США американці отримали в комплекті ще й нового віце-президента, який багато в чому також став першим. Перша жінка, перша темношкіра, перша азіатка. І все це Камала Харріс, яка ще навіть не будучи на офіційному посту, творить нову історію з явним феміністичним акцентом.
Для першого звернення до американського народу після виборів Камала Харріс обирає образ, який стає вирішальним у питанні визначення її пріоритетів та політичної позиції. Білий костюм брюки — не просто гарна обкладинка, а декларація її намірів боротися за жіночі права. Цей образ вже охрестили суфражистським і визначили як один із знакових для історії політики США.
А тепер, мабуть, варто пояснити, чому саме білий колір прийнято вважати по-справжньому феміністичним. Для того, щоб визначити початкові конотаціїнеобхідно провести невеликий урок історії.
Читай також: Модний прогноз: 9 найактуальніших моделей пуховиків на сезон “осінь-зима 2020/21”
Національна партія жінок, американська політична організація, заснована в 1913 році, визначила білий, золотий та пурпурний кольори емансипації. Саме тоді білий став “символом чистоти”.
А тепер варто згадати, хто ще з політиків транслював своє посилання за допомогою одягу, а саме білого кольору. Так, перша жінка, яка балотувалася на посаду віце-президента США Джеральдіна Ферраро 1984 року обрала саме білий костюм, коли її обрала Демократична партія. У свою чергу Хіларі Клінтон найчастіше з’являлася під час передвиборчих перегонів 2016 саме в білих костюмах-двійках. А в лютому 2020 року жінки-демократи всі як одна одягли білі захисні маски, щоб у такий спосіб відзначити соту річницю початку боротьби суфражисток за свої права.
Настала черга Камали Харріс, і свою позицію вона дуже чітко визначила у своїй промові.
“Сучасні жінки продовжують боротьбу, яка розпочалася 100 років тому. Тоді це почалося з прийняття 19 поправки. 55 років тому із Законом про виборче право, а зараз у 2020 році з новим поколінням жінок нашої країни, які заповнили свої бюлетені, та продовжили боротьбу за фундаментальне право на вираження своєї позиції, та можливість бути почутими. Сьогодні я відображаю боротьбу, цілеспрямованість та силу нашого бачення, щоб побачити те, за що вони боролися”.
Цікаво й те, що на додаток до білого костюма Камала обрала перлинного відтінку блузу з бантом. Цілком можливо для того, щоб висміяти одну з найпопулярніших женоненависницьких цитат Трампа. Раніше цього ж прийому вдавалася екс-перша леді США Меланія Трамп, тому чому б і ні?
Доповнимо, що зазвичай Камала Харріс воліє костюми чорного або темно-синього відтінку, а також перли та зручні кросівки. У січні цього року вона наділа білий костюм, коли складалася з суду у справі про імпічмент президенту Трампу. Для цього щасливого випадку вона обрала костюм бренду, який також був заснований жінкою — легендарною Кароліною. Ерерой.