UA
RU

Як швидко позбутися панічної атаки: 5 чинних порад

Як зберігати спокій та не втрачати голову.

У світлі останніх новин важко зберігати самовладання і не піддаватися паніці, але скажемо з особистого досвіду, що не варто піддаватися цим емоціям, оскільки вони є руйнівними.

Як швидко позбутися панічної атаки: 5 чинних порад-Фото 1

Згодні, панічна атака – найнеприємніша реакція організму, яка може проявити себе будь-якої хвилини. Потік інформації, події, що відбуваються навколо, надумані сценарії – це може спровокувати сплеск паніки.

Панічні атаки – це не жарти. Це пов'язано не тільки з тим, що однією з класичних ознак панічної атаки є почуття приреченості, але й з фізичними симптомами, такими як задишка, запаморочення, нудота та біль у грудях, які можуть бути дуже схожими на симптоми серцевого нападу. Щоб цього уникнути і швидко заспокоїти себе, ми знайшли 5 простих, але дієвих способів.

дихайте

У будь-якій незрозумілій ситуації – дихайте. Це відомо всім, але як тільки справа доходить до паніки, ми про це забуваємо. Зосередьтеся на своєму подиху. Один із найкращих способів уповільнити реакцію вашого тіла на занепокоєння — це практикувати глибоке дихання, каже лікар Вініта Мехта, клінічний психолог із Вашингтона. Повільне, глибоке, усвідомлене подих може допомогти вам розслабитися в даний момент. Якщо ви не знаєте, як практикувати дихальні вправи самостійно, існує безліч програм для телефону та відео з медитації, які допоможуть вам у процесі релаксації. Спробуйте дихати через носа і видихати через рот. Деяким людям допомагає заплющити очі і рахувати до п'яти на кожному вдиху та видиху. 

Знайдіть тихе місце 

Приступи панічної атаки можуть статися будь-де у будь-який час. Добре (образно кажучи), якщо напад трапився вдома, але буває, що застає нас зненацька. У будь-якому випадку знайдіть тихе затишне місце, де ви зможете зосередитися на методах релаксації. Це дасть вам час заспокоїтися і прийти до тями. У будинку є одне затишне місце - ванна, закрийтеся там і просто глибоко дихайте, поки не відчуєте себе краще.

Як швидко позбутися панічної атаки: 5 чинних порад-Фото 2

Візуалізуйте собі мирні картинки

Як тільки ви відчуєте приплив паніки, одразу візуалізуйте собі мирні та приємні вам сценарії.

Іноді уявлення мирного образу може допомогти задіяти парасимпатичну нервову систему.

 — каже лікар Мехта. 

Парасимпатична нервова система - Це частина нервової системи, яка допомагає організму відпочивати та перетравлювати інформацію. Якщо ви підключитеся до цього процесу, зможете позбавитися лякаючих неконтрольованих почуттів.

Читайте також: Огляд продукту

Практикуйте прогресивну релаксацію м'язів

Доктор Мехта пропонує використати такий метод, щоб швидше заспокоїтись. Суть її полягає в тому, щоб напружувати та розслаблювати м'язи однієї групи за раз. Наприклад, стискаємо лише пальці ніг на кілька секунд та відпускаємо. Ця техніка допомагає зосередитися на різних групах м'язів та визначити різницю між відчуттями м'язів, коли вони напружені та розслаблені, тим самим відволікаючись від панічної атаки.

Нагадуйте собі, що все минеться

Панічні атаки зазвичай тривають лише кілька хвилин, хоча зараз вони можуть відчуватися набагато довше. Констатуйте той факт, що у вас панічна атака і це нормально. Промовляйте ці моменти сама із собою. Важливо нагадувати собі, що все пройде і ви почуватиметеся краще.

Ці практики допоможуть вам позбавитися неприємного почуття паніки. Намагайтеся захищати себе від непотрібної інформації і відволікайтеся на щось приємніше, наприклад, приготуйте собі смачний обід або побалуйте себе кавою.

Фото: unsplash.com

Статті на тему