Закрити
UA
Мода

Як змінити своє життя: стратегія to-do list

Поділись:

Якщо ви любитель списків і списочки, тоді ця стаття для вас! 

Життя змушує нас завжди залишатися в тонусі. Щоб нічого не забувати і все завжди встигати, ви змушені записувати справи в списки. Для цих цілей ви напевно використовуєте не тільки паперові носії, а й спеціальні додатки для смартфонів.

Але що ж робити, якщо to-do list – це не зручний інструмент у вирішенні завдань, а просто їх накопичувач? Підходимо до складання списків з розумом!

зробити список

1. Почніть з мозкового штурму

Найкращий спосіб скласти свій список справ — це почати з більшого та закінчити меншим. Головна проблема людей, які використовують to-do lists, у цьому, що вони перетворюють в «списки продуктів», тобто. записують пункти у порядку згадки — хаотично, без системності. А такий спосіб ведення to-do lists не можна назвати стратегією, яка призведе до перемоги. 

Завжди починайте з мозкового штурму. На листку пишіть все-все свої справи, великі і маленькі, виснажливі і надихаючі. Не обмежуйте себе і нехай виллють на папір все, що ви повинні і / або хочете зробити. 

як вести to do list

2. Додайте завдання за пріоритетністю

Найкраще, що ви можете зробити для свого to-do list – це розкласти його за принципом 1-3-5. Це означає: одне важливе завдання, три трохи простіше і п’ять зовсім простих. Найважливіше завдання потрібно зробити на початку дня – це може бути доповідь начальнику, зустріч з важливим клієнтом, складання договору і т.д. Ні в якому разі не рухайте це завдання в самий кінець списку. 

Далі ви можете приступити до трьох завдань, які не так важливі і не володіють тим обсягом, якщо порівнювати їх з Головним завданням. Тільки пам’ятайте, що, незважаючи на їх меншу пріоритетність, вони також енерговитратних, тому залишайте час на відпочинок. І ось, нарешті, найпростіші і, можливо, найприємніші справи – відповісти на листи, навести порядок на столі, сходити з колегою на каву, викреслити виконане з to-do list і інше.

список справ приклад

3. Дійте за правилом

Деякі правила існують, щоб полегшувати наше життя. І ось одне з них, яке можна застосувати до списку справ, – ПДО (перенесення, делегування, відмова). Іноді ваш to-do list буквально тріщить по швах, що провокує підвищення рівня стресу і тривожності. Згідно з дослідженнями, понад 41% людей не виконує свої справи зі списку. Ви ж не хочете бути однією з них? Тоді подивіться в свій блокнот і подумайте, чи всі завдання так важливі? 

Деякі пункти спокійно можуть почекати до завтра, якісь завдання ви легко можете делегувати менш завантаженим колегам, а ще від частини можна і взагалі відмовитися. Якщо завдання висмоктують з вас всю енергію і вимагають великих тимчасових витрат, то у вас є кілька варіантів для їх вирішення, наприклад, ті, які ми зазначили вище. 

to do list що це

4. Не ускладнюйте 

Ваш to-do list повинен вас мотивувати виконувати завдання, а не вводити в стан тривоги через те, що справ у ньому більше, ніж годин у добі. Тепер прийшов час перенести всі ваші завдання, сформульовані правильним чином і ретельно відібрані, в ваш планер- «чистовик». І знову нагадаємо: будьте конкретними та реалістичними при поставлених завдань. Не думайте, що, написавши величезний список, ви зробите більше – якраз навпаки. 

Цікавий факт: дослідники говорять, що ймовірність виконати всі зростає, якщо ви спрощуєте завдання і починаєте дивитися на них по-іншому.

Ваш список повинен працювати на вас, а не проти вас. 

Джерело фото: unsplash.com