UA
RU

Як змінити своє життя на краще і позбутися стресу

Редагувати переклад
Шведські вчені провели дослідження та з'ясували, що низька температура повітря в зимовий період, недостатня кількість вітаміну D, стреси та погана екологія згубно впливають на здоров'я. Ми зібрали найефективніші поради і наочно розповімо, як змінити своє життя на краще.

Купуйте нову подушку

Справді, коли ви востаннє купували нову подушку? Якщо з того часу минуло більше двох років, ви маєте негайно виправити ситуацію. Національний фонд сну США (так, він справді існує) рекомендує міняти подушки кожні 24 місяці. В іншому випадку ви постійно піддаєте себе впливу грибків і бактерій, що накопичилися. Крім того, придбання нової подушки може творити дива з будь-якими проблемами із шиєю або спиною, а також покращить якість сну.

Спіть на годину довше

У середньому українці сплять лише 7 годин на добу. Але не варто нехтувати порадою лікарів: вісім годин сну - це, по суті, безкоштовна магія. Додаткова година в м'якому ліжку має масу переваг, у тому числі покращення здоров'я серця та роботи мозку, гарне самопочуття та бадьорість. Так що намагайтеся лягти спати раніше або прокинутися трохи пізніше - дозвольте собі добре відпочити.

Готуйте самостійно

Коли ви їсте поза домом, особливо в ресторанах та мережах швидкого харчування, ви точно не знаєте, що саме їсте. У кожній страві можуть бути нездорові жири та олії, які сприяють збільшенню ваги, або несвіжі продукти. Готуючи на власній кухні, ви можете контролювати кожен інгредієнт, який входить у ваші страви та ваше тіло. Спробуйте приготувати щось самостійно та вечеряти вдома не менше одного дня на тиждень. Хто знає: можливо, у вас відкриється кулінарний талант, і ви придумаєте дуже смачну фірмову страву.

Читайте також: ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ: ЯК СПРАВИТИСЯ З ЕМОЦІОНАЛЬНИМ ПЕРЕЇДАННЯМ

Розминка щогодини

Витрачати кілька годин на роботу за комп'ютером (і це напевно не вразить вас) шкідливо для здоров'я. Кожна хвилина, яку ви проводите за столом, може збільшити ризик депресії та уповільнити обмін речовин, крім інших можливих наслідків. Намагайтеся присвятити хоча б 10 хвилин на годину невеликій розминці: встаньте, пройдіться, випийте води. Час від часу піднімайте руки вгору і потягуйтеся: дайте трохи розслабитися хребту.

Пийте на одну чашку кави менше

Три чашки кави на день – це максимум того, скільки вам можна випити. Чимало українців і, можливо, навіть ви самі п'єте набагато більше кави, ніж потрібно. Споживання дуже великої кількості кофеїну може призвести до поганих наслідків: від дефіциту заліза до підвищеного кров'яного тиску. Замініть одну чашку напою в день на альтернативне джерело кофеїну, наприклад, чорний чай. Можете також випити склянку води - ваше тіло вам подякує.

І пийте на дві склянки води більше

Згідно з дослідженнями, у середньому доросла людина п'є трохи менше п'яти склянок води на день. Але цього не достатньо. Загальновідомо, що ми маємо випивати вісім. Докладіть свідоме зусилля, щоб пити більше води, навіть якщо це одна склянка, коли ви прокидаєтеся, і одна, коли лягаєте спати. Кожна крапля має значення.

Залишіть автомобіль удома

Газ та бензин коштують грошей. Страхування коштує грошей. У годину пік на дорогах трапляється щось страшне. А ще це небезпечно: за даними Патрульної поліції, щодня в Україні трапляється 409 ДТП. Не варто забувати, що це ще й згубно впливає на довкілля. Коротше кажучи, кожна хвилина, яку ви проводите поза дорогою, це добре проведена хвилина. Намагайтеся знайти альтернативу водінню: використовуйте громадський транспорт хоч раз на тиждень, пройдіться в магазин пішки. Можете навіть спробувати їздити велосипедом. Ви будете здивовані, як швидко зможете пристосуватися до чогось нового.

Читайте також: КРУТІ ПЕДАЛІ: 10 ПРИЧИН ПЕРЕСІСТЬ НА ВЕЛОСИПЕД

Тренування три години на тиждень

Тренування – це, звичайно, дуже добре. Намагайтеся виділяти три години на тиждень активним вправам у спортзалі, оскільки вони можуть суттєво вплинути на стан вашого здоров'я. Якщо це звучить жахливо, подумайте про те, щоб розбити час таким чином, щоб це відповідало вашому розкладу. Можливо, ви проводите годину в спортзалі двічі на тиждень і виконуєте 30-хвилинні тренування вдома за два інші дні.

Найчастіше дзвоніть близьким людям

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Proceedings of the Royal Society, голоси ваших близьких викликають у мозку вироблення окситоцину (гормону довіри та ніжної прихильності, що допомагає знизити стрес). Плюс навіть короткий дзвінок змусить ваших рідних посміхнутися. Спілкуйтеся з друзями та близькими частіше, плануйте зустрічі та вирушайте кудись разом.

Позбавляйтеся зайвого

Ми так часто ганяємося за зайвими речами, які нам не потрібні і це постійне прагнення може стати причиною стресу. Потрібно навчитися бути задоволеними тим, що у нас є, і позбавлятися того, що нам не потрібно. Люди часто залежать від зайвих стосунків, зайвої роботи, зайвих звичок чи зайвих цілей. Але жити набагато легше, коли ми виключаємо зайве та зосереджуємось на найголовнішому. Вивчіть своє життя і запитайте себе: «Це те, що мені дійсно потрібно в моєму житті, або я просто чіпляюся за це, бо думаю, що воно мені потрібне, щоб бути щасливим?»

Ближче до природи

 

Позбутися стресу і зміцнити здоров'я дуже просто: виходьте гуляти в парк під час перерв на роботі, заплануйте поїздку на природу. Використовуйте будь-які можливості, щоб бути на свіжому повітрі довше - це принесе велику користь вашому розуму та тілу.

Читайте також: 7 НЕЧЕКОВАНИХ ПРИЧИН, ЧОМУ ВИ ВСЕ ЧАС Втомлюєтеся

Медитуйте

Що якщо ми скажемо, що можна одним рухом знизити артеріальний тиск, стрес, занепокоєння та покращити якість сну? Що якщо ми скажемо, що з цим вам допоможе лише 10-хвилинне зобов'язання? Ви б здивувалися цьому, правда? Добре, будьте готові дивуватися: таке справді існує. Все, що потрібно зробити, це медитувати. Використовуйте наш список додатків для медитації.

Автор: Лада Янчук

Статті на тему