UA
RU

Як знайти і не втратити нормального чоловіка

Редагувати переклад

Все ще не знайшли свого принца? Чи він є, але якийсь не такий? Настав момент витягти голову з хмар і повернути погляд на землю.

 

Не пригадаю, щоб я зростала в атмосфері, пройнятій історіями про принцес. З усього недіновічого в моєму арсеналі були лише різнокольорові бавовняні сукні, але й вони, швидше, нагадували силуети new look, ніж повітряні вбрання діснеївських героїнь. Єдиною особою, чия історія мене хоч трохи зацікавила, була Попелюшка, та й то з суто візуального погляду: книга радянських часів із геніальними ілюстраціями Еріка Булатова та Олега Васильєва досі в мене є.

Всю цю суєту з принцом я у п'ять років взагалі відверто не зрозуміла – за гарні сукні варто боротися, це так, а от за якогось хлопця на скакуні? Ну, вже ні. Сам прийде. А не прийде – ну і гаразд, зате залишаться класні спогади про вечірку, якою можна розбавити життя, вкочуючи 24/7.

Читайте також: ЯК СТАТИ ХАРИЗМАТИЧНОЮ ОСОБИСТЮ?

Подорослішавши, я прийшла до висновку, що відсутність ілюзій – цілком хороший помічник у побудові нормальних відносин. Але таргани (вони ж черв'яки сумніву) все одно в будь-якій, навіть найсвітлішій голові, живуть. Втім, їх можна порахувати на пальцях і за бажання навіть нейтралізувати. План дій виглядає так:

як знайти нормального чоловіка

Зменшити очікування

"Ні в якому разі! Я ж гідна кращого, це не підлягає перегляду! – напевно, обурено вигукне хтось із вас. Уява відразу намалює поруч із собою сусіда Льошу в треніках, шапці на маківці, з пивним пузиком і цигаркою в руці. Яку він, між іншим, запалив, не встигнувши вийти за поріг, чим задимив увесь під'їзд.

Льоша справді вас недостойний – якщо ви не прихильниця побутових серіалів, де будь-який сімейний діалог закінчується емоційним перерахуванням вкрай яскравих епітетів, які так і хочеться записати.

Читайте також: КАЖУТЬ Вчені: ЧОТИРИ СПОСОБИ, ЯК СТАТИ БІЛЬШ КРЕАТИВНОЇ

Зменшити очікування - по суті, значить нічого не очікувати. Від знайомства, першого побачення та трохи далі за списком. Не включайте відразу внутрішній ценз – так, кожна з нас має важливі пункти, без виконання яких неможливе спільне життя, але решта цілком може мати варіанти.

Грубо кажучи, немає в нього машини зараз – зате є велосипед, бажання та час проводити багато часу на свіжому повітрі. Ви робите спільні прогулянки, зміцнюєте здоров'я, не засмучуєтеся щоразу, що за вами не з'явився білий «мерседес» і збирайте гроші на «сітроен». Або "пежо", або "нісан", або що там вам більше подобається.

як знайти нормального чоловіка

Не шукати людину з ідентичними уподобаннями

От скажіть чесно, навіщо вам близнюк? Щоб він читав ваші думки? (Ви начебто вже не маленька і повинні знати, що не все, що думаєш, варто транслювати оточуючим.) Розраховуєте, що людина, з якою у вас спільність інтересів, швидше і краще за вас зрозуміє? Не факт.

Якщо ви комусь дійсно цікаві, він спробує вникнути у вашу точку зору незалежно від поглядів на солодкоголосе ниття Bee Gees або незрозумілу науці лояльність до продукції Apple. І, що найважливіше, дасть незаангажовану оцінку – дві думки завжди продуктивніші за одну. Часто, коли двоє тільки починають зустрічатися, вони щосили намагаються синхронізуватися. Але минає час, і з такою тактикою стає просто нестерпно жити – не будете ж ви щовечора переказувати людині серіал, який він уже сто разів дивився?

Читайте також: БІСЕКСУАЛЬНІСТЬ: ДАНЬ МОДІ ЧИ ПОКЛИК ПРИРОДИ?

Не вести діалог із чоловіком у себе в голові

Як на мене, це найскладніший пункт. Тому що особисто у мене є схильність програвати деякі діалоги і переживати певні ситуації до нескінченності – чи справжні вигадані просто мене це розважає. І ось тут є каверза: замість реальних відносин ви вступаєте у вигадані, а потім дивуєтесь, що реакція на ваші слова виявляється невідповідною. Ви в голові всі собі вже «розжували», а інший бік тримайте в незнанні.

Читайте також: ЧИ ПОТРІБНО ШПІОНИТИ У МЕРЕЖІ ЗА ПОЛЮБЛЕНИМИ?

Мелісса Фрітчл, сімейний терапевт з Каліфорнії, промовила з цього приводу розумну думку: «Щойно ви починаєте припускати, що ваш партнер дасть вам негативну відповідь, ви програєте в голові найгірший сценарій з можливих і автоматично визначаєте коханого на роль "лиходія". І ображаєтеся на вигадану вами історію. Але якщо ви дасте партнеру висловитися в реальному житті, можливо, ви отримаєте більш чесну відповідь, що влаштовує вас. Якщо ж ні – у вас все одно залишиться можливість дійти згоди, домовитися».

як знайти нормального чоловіка

Тверезо оцінювати свою «міцність»

Почну трохи здалеку: у стосунках ми так чи інакше беремо на себе якісь ролі. Рівного балансу за умови, що чоловік і жінка бажають вступити в рівні відносини і обидві сторони не розуміють хибно термін «фемінізм», дуже складно досягти. Тому що ролі можуть змінюватися залежно від нагальних обставин – сьогодні «бідним котиком» будете ви, завтра – він. Але деякі мої знайомі на етапі побудови сім'ї з ніг збили надмірний ентузіазм.

Наприклад, хлопець на якийсь час виявився фізично безпорадним. Віддана подруга почала його опікуватись, але коли він став на ноги, гіперопіка не припинилася, а вийшла на нові віражі. Вона збирала йому по десять лоточків їжі з собою, заздалегідь думала про те, навіщо йому треба й куди, роздавала інструкції та залишала нагадувачки. У результаті він перестав намагатися взагалі щось робити, розлінився, вона почала почуватися покинутою (ніхто про неї так не дбає) і конфліктувати. Справа закінчилася розлученням.

Читайте також: TINDER: Як познайомитися з кимось зрозумілим?

До чого тут міцність? Кожна доросла людина знає, де має межу, і до точки кипіння намагається не доводити ні себе, ні оточуючих. Просто кажучи, не бере на себе хрест, який надто затратно і тяжко нестиме. Бере лише посильну ношу, завали якої, якщо впасти разом із нею, можна буде розгребти. Наведу ще один приклад - дівчат, які вибирають авторитарних чоловіків, які явно здатні на безпричинну лють і ревнощі. "Він такий власник!" - З блиском в очах і гордістю заявляє подружка в цукерково-букетний період. "Він мене б'є" - реальність наздоганяє трохи пізніше. 

Включати здоровий пофігізм

Добре, щоб це була перша реакція у критичні у відносинах моменти. Не кидатися предметами, не шукати судорожно заховану в далеку шафу валізу, а видихнути (може навіть трохи випити, але не перебирати), помовчати, а потім вже заговорити. А ось коли заговорите – не зупинятися, допоки неспокій на душі не пройде. Якщо начебто минулося, а через добу, дві, тиждень воно виникло знову – знову говорити, і так до повного задоволення.

Другий аспект, у якому здоровий пофігізм має стати мантрою – побутовою. Наприклад, чоловік (реальна ситуація) вже кілька років ніяк не спроможеться пофарбувати віконні скоси, що сяють чорною дірою на тлі свіжого ремонту. Ну закінчилися в нього сили та ентузіазм, прийміть це як факт. Спочатку спитайте себе, чому ви не можете цього зробити. Не можете, ну і гаразд, але не пиляйте його, а перетворіть цю ситуацію на смішний сімейний жарт, який вас двох (і, можливо, друзів, якщо сказана невинним тоном) щоразу веселить.

Читайте також: ЗАГАЛЬНЕ ТІЛО: НАВІЩО ПАРИ ЗАЙМАЄТЬСЯ СВІНГОМ?

Прийде час, нагромадиться критична маса (або в чоловікові прокинеться естет), і він візьме в руки кисть і пофарбує скоси, запитуючи вголос: І чому це я раніше цього не зробив? Ну краса!»

як знайти нормального чоловіка

Радіти тому, що в тебе є

Простіше простого скотитися вниз сходами негативних емоцій. Коли у друзів, родичів чи знайомих щось омріяне є, що тобі ну ніяк не дається. Порівнювати себе з іншими – чи не найбільша дурість, яку можна щоразу робити. Ви – унікальні, ваша ситуація, досвід, таланти та навички – теж, у цьому треба змусити себе не сумніватися. Все, що ваше, – рано чи пізно прийде, найчастіше в іншій, несподіваній формі.

Проста вправа – перерахувати все, що у вас є – цілком здатне стати бальзамом, який пом'якшить вашу душу (насамперед щодо себе). Якщо ж щось дійсно дратує до тремтіння - увімкніть логіку і подумайте, як це дерево, що «впало» зі своєї дороги прибрати. Не вдасться прибрати – можливо, вистачить сил просто відсунути, щоб не спотикатися щоразу. І звільнити час у тому, щоб милуватися «природою». А там і зустрінеться чийсь такий же зацікавлений погляд. Тримайте голову вище, але не паріть у хмарах!

Статті по темі:

ЧОЛОВІЧИЙ ПОГЛЯД: ЯК ДІВЧИНІ ВЕСТИ СЕБЕ У ЛІЖКУ

ЯК САМООЦІНКА ВПЛИВАЄ НА ОРГАЗМ?

ЯК ОТРИМАТИ ВІДНОСИНИ З ЧОЛОВІКОМ БЕЗ ЗУСИЛЬ

Статті на тему