UA
RU

Як навчитися ефективно справлятися з образами

Редагувати переклад
Напевно, ви хоч раз на когось ображалися, і вам знайоме це неприємне почуття.

Образа, напевно, найпоширеніша емоція, яку відчуває кожна людина. Залежно від того, який у вас характер та темперамент, це почуття переноситься та переживається по-різному. Редакція Marie Claire поспілкувалася з Аліною Кір'ян, експертом у галузі психології, сертифікованим спеціалістом з роботи з картами МАК та автором програм з особистісного розвитку, і вона розповіла нам, як можна ефективно справлятися з образами.

Як навчитися ефективно справлятися з образами-фото 1

Що таке образа?

Давайте почнемо з витоків і дізнаємося, що можна називати образою. образа – це почуття, що виникає в людини тоді, коли, як вважає, що до нього ставляться несправедливо; коли щось у житті йде не так, як треба і як хочеться; коли очікування не виправдовуються. Це завжди аварія якихось надій та нереалізованих бажань.

Насамперед, варто зрозуміти, що ображатися – це нормально. Однак необхідно вчитися відпускати це почуття, а не ковтати. Маючи образу, ми перш за все руйнуємо самих себе.

Читайте також: ПЕРФЕКЦІОНІЗМ: ЩО ЦЕ ТАКЕ І КОЛИ ВАРТО ЙОГО ОПИСАТИСЯ

образа

Чому важливо відпускати образи та як це зробити?

До старих образ поступово будуть накопичуватися нові і, як наслідок, виникати психосоматичні захворювання: бронхіальна астма, ішемічна хвороба серця, тахікардія, інфаркт міокарда, мігрені, головний біль, злоякісні пухлини та інші недуги.

Також псуються стосунки з рідними та близькими людьми, виникає недовіра, яка може породжувати конфлікти всередині вашого мікросоціуму. І не забувайте про те, що це призводить до заїдання образи і, як наслідок, надмірної ваги.

як пробачити образу

Щоб уникнути ускладнень, можна скористатися такими методами:

  1. Визнати себе, що ви ображаєтеся. Багато хто каже – ні, ви що – я не така людина.
  2. Відчути образу. Випробуйте весь спектр почуттів та емоцій: гнів, біль, роздратування, розчарування, смуток, страх, почуття провини. Для цього найкраще побути наодинці із собою, дати собі можливість поплакати. Таким чином, прийде почуття полегшення.
  3. Якщо ваша образа перетворилася на злість, висловіть її через фізичну активність: зробіть прибирання, відвідайте спортзал або за допомогою тілесних практик: рвіть папір, думайте пластилін, ліпіть фігури з глини тощо.
  4. Програйте ситуацію. Поставте собі порожній стілець, подумки посадіть на нього вашого кривдника і висловіть йому всі ваші претензії. А потім пересядьте на цей стілець самі (саме фізично) і спробуйте від імені вашого кривдника відповісти на ваші власні претензії. І так кілька разів.
  5. Візьміть аркуш паперу та напишіть усе, що думаєте про кривдника, розпишіть чим і коли він вас образив. Потім спалить цей лист. Таким чином, ви символічно прощаєтесь із негативними емоціями.
  6. Напишіть лист прощення. Адресуйте кривднику листа про почуття, які відчуваєте. Використовуючи в тексті Я-повідомлення: «Я ображаюся на тебе за те, що…», «Мені боляче тому що…», «Я злуюся на тебе за те, що…»

    образа це

    У відповідь напишіть інший лист тільки від імені кривдника зі словами, які хотіли б від нього почути. Використовуючи фрази: «Будь ласка, вибач за…», «Тепер мені зрозуміло, що…»

    Перечитайте цей лист кілька разів. До відчуттів, що ви готові пробачити.

    1. Напишіть «лист подяки». Це допоможе повернути нейтральне ставлення до кривдника. Сядьте в тиші, згадайте приємні спогади про цю людину. Уявіть, що він знаходиться поряд з вами і почніть писати листа: «(Ім'я) я ​​дякую тобі за…», «Я прощаю тебе за…». У слух зачитати цей лист уявного образу.

2. Привчіть себе щоразу, коли спливає образ кривдника дякувати йому за щось.

Ці прості, але ефективні методики допоможуть достукатися до найпотаємніших образ і звільнитися від них.

Фото: unsplash.com

Статті на тему