UA
RU

Як спілкуватися зі складними людьми

Редагувати переклад
Тільки в ідеальному світі всі люди милі, добрі та сердечні, а в реальному – багато складних особистостей, з якими не так легко порозумітися. Ми намагалися розібратися, як налагодити комунікацію із токсичним співрозмовником. 
Як спілкуватися зі складними людьми-Фото 1

1. Вимкніть оповіщення на телефоні. Якщо важка людина не є вашим начальником або членом сім'ї, немає нічого страшного в тому, що ви натиснете кнопку "Вимкнути звук", щоб вас не відволікали нескінченні меседжі та "кризові" дзвінки. Подруга вкотре скаржиться на те, що вони з хлопцем посварилися через його розкидані по квартирі шкарпетки? Це не нагода вам переривати свою робочу зустріч. 

2. Зробіть глибокий вдих. Коли ви перебуваєте в епіцентрі зони бойових дій, ви можете відчути напругу та стати заручником стресової ситуації. Навіть кілька секунд глибокого дихання можуть допомогти вам заспокоїтись. Гарвардська медична школа пропонує піти у тиху кімнату (наприклад, у ванну), потім зробити повільний вдих через ніс та повільний видих через рот. Повторіть вправу ще кілька разів, а потім спокійно повертайтеся до неприємної розмови з неприємною людиною. 

Читайте також: ТОКСИЧНІ ВІДНОСИНИ: 7 ТИПІВ ДРУЗІВ, ЯКИМ НЕМАЄ МІСЦЯ У ВАШОМУ ЖИТТІ

3. Не чекайте, що вони зміняться. Звичайно, було б чудово, якби ваша подруга раптово усвідомила, що протягом останніх десяти років поводилася егоїстично і неповажно по відношенню до вас. Але якщо в її житті не сталося переломного моменту або вона не пройшла інтенсивної терапії, то не чекайте змін. 

4. Спробуйте метод "сірого каменю". Це особливо добре працює для нарцисів та інших типів токсичних людей. В чому сенс? Поводьтеся якомога занудніше, показуйте свою незацікавленість, прикиньтесь, ніби вам дуже нудно. Зрештою, вони втратять інтерес до вас і підуть далі.

5. Не уподібнюйтеся до них. Коли неприємна людина підвищує голос, вам колись теж захочеться відповісти в тому ж тоні, але не піддавайтеся спокусі. За підсумками ви зрозумієте, що між вами виникла серйозна суперечка на порожньому місці, яка тільки зіпсувала ваш настрій, але ніяк не вплинула на призвідника. Натомість зберігайте самовладання і намагайтеся не реагувати.

Як спілкуватися зі складними людьми-Фото 2

6. Зробіть крок назад. Тяжкі люди люблять робити свої проблеми вашими і змушують вас відчувати відповідальність за їхні провали. Вам потрібно чітко розмежувати речі, які турбують саме вас та речі, які турбують токсичну людину. І не зважайте на його слова. 

7. Робіть паузу. Час від часу робіть тайм-аути, щоб прийти до тями. Як ви себе почуваєте? Вам потрібно зробити глибокий вдих? Чи є ще щось, що ви могли б зробити, щоб зберегти здорову дистанцію між вами і важкою людиною? Навіть кілька хвилин далеко від токсичного середовища полегшать ваше самопочуття. 

Читайте також: Як навчитися справлятися з негативною критикою

8. Робіть акцент на рішеннях. Ваша сестра скаржиться, що ніхто не може посидіти з її дітьми, допомогти розібратися з сантехнікою та позбутися зайвих речей? Вона може вирішити будь-яку з цих проблем сама, але віддасть перевагу поскаржитися вам. Ви замість того, щоб закатати рукави і зробити все самостійно, дайте їй номер няні, порадьте майстра і поставте перед нею порожні картонні коробки для зайвих речей. 

9. Приготуйте стандартну відповідь на дратівливі запитання. Якщо мама вашого чоловіка постійно каже вам, що ви не вмієте готувати, не починайте їй суперечити – ви нічого не досягнете. Натомість скажіть магічну фразу: «Так, ви маєте рацію». Це зіб'є свекруху з думки, адже вона не чекала, що ви здаєтеся без бою. 

10. Нагородіть себе за терпіння. Знаєте, що миттєво зніме стрес від спілкування із токсичною людиною? Розслаблюючий масаж. Побалуйте себе!

Як спілкуватися зі складними людьми-Фото 3

11. Поговоріть про те, кому ви довіряєте. Провівши тривалий період часу з неприємною людиною, ви не завжди можете швидко прийти до тями. Особливо, якщо ви делікатна і вразлива людина. Розкажіть про неприємну розмову чи ситуацію тому, хто виправдав вашу довіру та зможе надати підтримку.  

12. Дотримуйтесь нейтральних тем у розмові. Не кажіть нічого, що дало б змогу токсичній людині висловити свою думку. Якщо вас запитують, що ви робили на вихідні, то кажіть про те, що ви дивилися по телевізору, або яка холодна погода. Нудно, але це працює.

Читайте також: БУЛЛІНГ НА РОБОТІ: ЯК РОЗРІЗИТИ І ЩО РОБИТИ

13. Не розповідайте нічого надто особистого. У здорових стосунках можна порушувати будь-які, навіть табуйовані теми, наприклад, про те, як ви одного разу напилися на вечірці та танцювали прямо на барній стійці. Однак у токсичних відносинах ваш «друг» може використати цю інформацію проти вас: він поспішить розповісти про цей випадок вашим спільним друзям, колегам та родичам з однією лише метою – зганьбити вас. Не розкривайте карти перед людьми, яким не вірите. 

14. Сфокусуйтеся на тому, що вам подобається. Набагато приємніше сходити на каву з токсичною людиною і проговорити з ним про вашу спільну любов до Райана Гослінга, ніж знову сперечатися з приводу і без. Створіть пул тим, про які ви можете говорити, не вступаючи у суперечку.

15. Не робіть їх стрес своїм стресом. Коли ваша подруга скаржиться, що в її житті нічого не виходить, вона ненавидить свою роботу, а в особистому житті в неї нічого не ладнається (вона каже це щоразу, коли ви бачитеся), не намагайся заглиблюватися в її проблеми. Краще рішення? Майте співчуття до тих, хто не може взяти своє життя під контроль. Це єдине, що ви можете реально допомогти. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему