UA
RU

Як подолати страх перед невдачами

Редагувати переклад
Знову з'являється страх перед кожним новим починаємо? Є спосіб позбутися його.
як подолати страх

Вам знайоме почуття, коли страх перед черговою невдачею накриває хвилею і нічого не можна з цим вдіяти? Ви не можете спокійно розпочинати нові проекти або починати іншу роботу, оскільки боїтеся, що у вас нічого не вийде. Не хвилюйтеся, цей страх можна подолати, і ми розповімо як.

Всесвітньо відомий психолог Стенфордського університету Керол Двек вивела цікаву теорію щодо страху перед невдачами. Вона вважає, що є два типи мислення, які ми можемо прийняти перед лицем неминучих перешкод.

Читайте також: НА БЛАГО: ЯК ЗМІНИТИ СЕБЕ І ПОЧАТИ ЖИТИ ПО-НОВОМУ

«Фіксований» спосіб мислення запрограмований те що, щоб викликати страх перед скоєнням помилок. Люди з такою точкою зору вважають, що зазнати невдачі — це ганьба та біль. З наукової точки зору це можна пояснити тим, що права півкуля головного мозку видає всі види сигналів болю, а рівень кортизолу, гормону стресу, підвищуються.

як подолати страх

 

Ганьба - одна з п'яти основних людських емоцій, які потрапляють у категорію "уникнення" (інші - страх, гнів, огида та смуток); це означає, що мозок зробить все, щоб ви не відчували себе так, і ви робитимете все, що потрібно, щоб не зазнати невдачі.

Напевно, ви намагаєтеся уникати ризикованих ситуацій, тому ваша креативність, інноваційні ідеї та інтерес до всього нового притуплюється.

Навпаки, «зростаюче» мислення — коли людина боїться втратити будь-яку можливість. Для тих, хто так думає, невдача є позитивним фактором та викликає приємні емоції. У нейробіології кажуть, що збудження відноситься до одного зі спектрів емоцій у категорії «прив'язаності», поряд з радістю, любов'ю, довірою та подивом.

Ті, у кого подібне мислення, постійно відчувають ейфорію перед можливим ризиком і їхній мозок виробляє гормон окситоцин, що викликає почуття. Можливо, їм буде навіть соромно, що вони нічого не роблять і не роблять задля досягнення мети.

Хороша новина полягає в тому, що якщо у вас фіксоване мислення, але ви хочете змінити його на зростаюче - це цілком можливо. Нейропластичність, яка є здатністю мозку переробляти та змінювати свої реакції у відповідь на переживання, означає, що ви можете перебудувати зв'язки у мозку, щоб спроектувати те, як ви реагуєте на невдачу.

як подолати страх

Виверт полягає в тому, що необхідно витратити час для практики. Вам потрібно свідомо і підсвідомо зосередитись на тому, що ви хочете змінити у своїй поведінці, а потім вжити заходів, щоб це сталося.

Читайте також: ГРИ РОЗУМУ: ЧОМУ МИ ГОТОВІ ЙТИ ЗА НАТУПОМ І ІНШІ ПАРАДОКСИ СВІДОМОСТІ

Кліше «робіть щодня справу, яка вас лякає», справді працює. Діючи проти того, що говорить ваш мозок, ви ризикуєте перевиховати уявлення про те, що страшно, і згодом почнете розглядати страх і невдачу в іншому світлі.

Отже, все, що вам потрібно - це частіше зіштовхуватися зі своїми страхами і можете перепрограмувати своє мислення.

Фото: unsplash.com

Статті на тему