UA
RU

Як отримати роботу мрії

Редагувати переклад
Ми витрачаємо так багато годин свого життя на роботу, що воно просто не має права не приносити задоволення!
як знайти роботу до душі

@natalieoffduty

У дитинстві ми сміливо заявляємо, що хочемо бути балеринами та лікарями, а ось, стаючи старшим, ми починаємо розуміти — вибір професії не такий уже й простий. Ми розробили для вас покроковий план, який допоможе зрозуміти, якою вона є «робота мрії» і як її досягти.

Крок 1. Розставляємо пріоритети

Що для вас важливо при складанні уявлення про ідеальну роботу? Презентабельність офісу та його місце розташування, висока зарплата, гнучкий графік роботи, хороший колектив, програма особистісного та професійного розвитку? Швидше за все, ви скажіть, що поєднання всіх цих компонентів і є для вас вашою мрією. Але, напевно, є пункти, якими ви готові пожертвувати. Спочатку розставте пріоритети. 

Читайте також: РОБОТА МРІЇ: ЯК Скласти ІДЕАЛЬНЕ РЕЗЮМЕ

Крок 2. Розробляємо конкретний план

Ви хочете бути письменником, хоча вся ваша творчість на нинішній роботі зводиться до підрахунку цифр? Мрієте стати дизайнерами, хоча у вас на руках диплом економіста? Зараз ваші бажання виглядають фантастично, але ви маєте концентруватися не на цьому. 

Подумайте, що можна зробити, щоб стати письменником чи дизайнером? Для того, щоб освоїти базу, вам потрібно буде записатися на спеціалізовані курси, відвідати лекції професіоналів, навіть отримати другу освіту. Звучить так само фантастично? Тоді розбийте ціль на маленькі кроки: 1) вивчити всю доступну літературу про письменство, 2) дізнатися про курси, які відбуватимуться у вашому місті, 3) виділити певну суму та записатися, 4) відучитися на курсах та отримати сертифікат, 5) протягом всього цього часу багато читати та писати. Виглядає вже не так страшно, правда?

Крок 3. Проводимо дослідження

Допустимо, ви вже володієте професією і навіть знаєте, в якій компанії хочете працювати. Чи ви так впевнені? Чи просто вас приваблює гучне ім'я? Запевняємо вас, іноді за гучними іменами ховаються ошукані надії. Почитайте всі новини про компанію, які ви зможете знайти. Особливу увагу зверніть на неофіційні джерела — там найчастіше і можна знайти те саме підводне каміння. Припустимо, зарплата вимірюється цифрою з декількома нулями, але ви відпрацюєте кожну копійку (позаурочні завдання, відпустка «на зв'язку», суміщення кількох посад тощо). 

Як знайти роботу своєї мрії поради

@natalieoffduty

Крок 4. Намагаємося виділитися

Все добре, компанія викликає довіру та повагу. Що це означає? Та те, що конкурс на місце буде чималим. Вам потрібно підготуватись до чесної конкурентної боротьби. Як виділитися серед охочих зайняти ваше місце? Ви не повірите, але майже половина кандидатів відсівається при першому ж погляді на супровідний лист. Купа граматичних помилок, банальні формулювання, відсутність «душі» можуть злякати роботодавця сильніше, ніж прочерк у розділі «Досвід роботи». І ще, не надсилайте всім однакові шаблонні листи - вони повинні бути складені спеціально для кожного адресанта.

Читаємо також: РОБОТА БУДИНКУ: ЯК НЕ СТРАТИСЯ З РОЗУМУ?

Крок 5. Використовуємо соцмережі

Соцмережі - це відмінний інструмент у пошуку роботи та налагодженні ділових контактів. Тому не варто зневажливо ставитися до своєї сторінки. Якщо ви шукайте роботу в серйозній сфері, то будьте впевнені — ваші фотографії у відвертих позах та пости на кшталт «Я напилася і знову дзвонила колишньому» не додадуть вам балів, хоч би яким прекрасним фахівцем ви були.

Ми рекомендуємо вам оцінити вміст ваших облікових записів на всіх, підкреслюємо, на всіх платформах, і видалити весь небажаний вміст, який може вас хоч якось компрометувати. Але й не впадайте у крайності: ваші сторінки не повинні бути зведенням про те, що відбувається у вашій галузі. У вашому обліковому записі має чітко простежуватися ваше «Я». 

Крок 6. Проводимо роботу над помилками

Якщо ви провалилися, то не опускайте руки, а подумайте, що не так. І не бійтеся запитувати у наймача, що його не влаштувало: можливо, його насторожило резюме з купою досягнень, можливо, ви не показали справжнього бажання обійняти посаду, можливо, ви не маєте всіх потрібних навичок. Причин може бути дуже багато, аж до особистої ворожості, яка базується на суб'єктивних відчуттях HR. З останнім нічого не поробиш, а решту легко виправити, було б бажання!

Ми бажаємо знайти роботу мрії і не стати жертвою шкідливого «кадровика».

Статті на тему