UA
RU

Як зрозуміти, що у вашого чоловіка депресія

Редагувати переклад
Не кожен чоловік здатний провести роботу із складною емоційною ситуацією. 

Як зрозуміти, що у вашого чоловіка депресія.

Зрозуміти, що з вашою близькою людиною щось не так — непросто: чоловіки часто вдають, що з ними все гаразд, хоча насправді це може бути далеко не так. Вони по-своєму висловлюють, а то й зовсім ні, свої переживання та емоції, що ускладнює порозуміння. Але ми готові перекласти чоловічу мову на жіночу, і розповісти вам, як зрозуміти, що у вашого — депресія. 

До речі, статистика в цьому питанні обтяжлива: кожен восьмий чоловік зазнає депресії, а кожен п'ятий — тривогу на певному життєвому етапі. 

Психолог Габріель МакКоррі розповідає про головні симптоми, які сигналізують про неполадки у ментальному здоров'ї вашого бойфренда. 

Кожна людина відчуває різні емоції протягом усього свого життя, і це абсолютно нормально. Люди – складні істоти. Ми можемо відчувати безліч емоцій і не завжди радісних. З чоловіками ситуація ще непростіша: як правило, вони почуваються не дуже комфортно, відкрито висловлюючи свої емоції, і можуть накопичувати негатив роками,

- каже МакКоррі.

МакКоррі додає: «Протягом життя люди можуть переживати пару «поганих днів» поспіль або почуватися у скрутному становищі. Це цілком нормальне явище і не варто сильно турбуватися про це. А ось що може насторожувати, так це те, що ці «погані дні» перетворюються на тижні та місяці, перетворюються на звичний стан». 

Як зрозуміти, що у вашого чоловіка депресія.

Симптоми депресії у чоловіків:

1. Втрата радості

Якщо ваша близька людина більше не отримує задоволення від того, що раніше приносило йому радість, значить, вона втратила спрагу до життя. Можливо, ваш чоловік любив щоп'ятниці пити пиво з друзями, а зараз він вважає за краще сидіти вдома, можливо, раніше він весь вільний час проводив у тренажерному залі, а зараз — у компанії піци. 

2. Постійне спустошення

Чоловік постійно перебуває у поганому настрої? Його стан немає передумов і триває довше, ніж зазвичай? Настав час із ним серйозно поговорити та з'ясувати причину такої поведінки. У кожного є злети та падіння, але стан падіння не може тривати вічно. 

3. Зміна реакцій

Помічаєте, що ваш партнер на звичні сценарії реагує інакше, ніж зазвичай? Наприклад, на тривіальне питання про те, як справи, він огризається чи взагалі ігнорує, а жарти сприймає як образи. Знову ж таки, якщо ситуація повторюється рідко, то хвилюватися нема про що, а якщо вона має тривалий ефект, тоді настав час турбуватися. 

4. Болючість

Фізична недуга часто може бути безпосередньо пов'язана з психічним станом. Постійний стрес послаблює імунну систему, роблячи організм більш уразливим для мікробів та бактерій. Якщо ваш чоловік став більше хворіти, тоді оцініть ситуацію — чи не пов'язане його нездужання із ментальним здоров'ям. 

5. Зловживання забороненими речовинами

Стали помічати, що партнер збільшив кількість алкоголю, що вживається, або починає зловживати психоактивними речовинами, навіть рекомендованими лікарями, будьте готові надати йому психологічну допомогу. Люди часто звертаються до заборонених речовин як до способу «відійти» від реальності та послабити біль. На жаль, це лише погіршить ситуацію. 

Як зрозуміти, що у вашого чоловіка депресія.

До інших ознак належать: 

  • зміни ваги чи апетиту;
  • втому або втрату енергії;
  • Проблеми з концентрацією уваги чи прийняттям рішень.

Повинні вас заспокоїти: один із перерахованих вище симптомів навряд чи буде свідчити про проблему, скоріше ця сукупність симптомів стане «червоним прапором». Ви можете спробувати вирішити проблему спільними зусиллями, але ми все ж таки рекомендуємо звернутися до професіонала. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему