UA
  RU

  Як зрозуміти, що ви - амбіверт

  Редагувати переклад

  Інтроверт, екстраверт або все ж таки амбіверт? Ми допоможемо розібратися із вашим психотипом. 

  Ви любите веселитися, але явно не будете тією людиною, яка останньою йде з бару. На робочій зустрічі ви можете фонтанувати ідеями та з тим самим успіхом слухати колег. Ви не схожі на свою подругу, яка може годинами говорити по телефону, але віддасте перевагу провести вихідні в компанії друзів, а не пледа і чашки какао. Якщо це все про вас, ви, схоже, класичний амбіверт. 

  амбіверт це

  Можливо, це визначення вам у новинку. Поки ми звикли ділити світ на біле та чорне, а людей на інтровертів та екстравертів, існують сірий колір та амбіверти. Ви не вважаєте собі досить товариським, як екстраверти, і мало скутим в оточенні людей, як інтроверти? Можемо з упевненістю стверджувати, що ви амбіверт, тобто. третій психотип, який має яскраво виражених характеристик першого чи другого психотипу. 

  Доктор психології та викладач у Північно-західному університеті в Іллінойсі Вільям Ревел запевняє, що у світі знайдеться не так багато «чистих» екстравертів чи інтровертів, тому більшість людей є амбівертивними. На думку Ревела, 68% населення має амбівертний психотип.

  психотип амбіверт
   

  Як зрозуміти, що ви амбіверт?

  Екстраверт, як правило, любить проводити час активно і оточувати себе великою кількістю людей, а типовий інтроверт, навпаки, уникає суспільної діяльності та вважає свій будинок місцем сили.

  Амбіверти не уникають соціальних ситуацій, але також не дуже активно їх шукають,

  - каже Беррі Сміт, професор факультету психології в Університеті Меріленда.

  Читайте також: КЕРІВНИЦТВО ДО ЗАСТОСУВАННЯ: ЯК ВИЖИТИ В СУСПІЛЬСТВІ, ЯКЩО ВИ ІНТРОВЕРТ

  В офісі інтровертні члени команди уникають пліток із колегами, а якщо що й обговорюють, то лише ділові питання. Екстраверт іноді важко винести: він може підсісти до вас і говорити про все на світі годинами. 

  Як поводиться амбіверт у робочій обстановці? Він не буде тією людиною, яка про всі останні новини дізнається першою; він не кидатиме своїх справ лише тому, що його покликали відсвяткувати день народження колеги; він виявить належну повагу до заходу, але не буде зіркою вечора.  

  У вас є ще сумніви?

  Якщо ви не можете сказати, екстраверт ви або інтроверт, ви амбіверт,

  — запевняє Сміт.

  Варто, однак, відзначити, що деякі експерти оминають цей термін. Доктор філософії та автор книги «Тиша: сила інтровертів у світі, який не може замовкнути» Сьюзен Кейн, пояснює, що все більше людей ототожнює себе з інтровертивним чи екстравертивним типом, а не з амбіентним. Вони вважають, що це їх усереднює. 

  амбіверт екстраверт інтроверт

  Які сильні та слабкі сторони амбівертів?

  Якщо після прочитання цієї статті ви впевнені, що амбіверт, тоді давайте перерахуємо ваші плюси і мінуси. 

  + Ви досить гнучкий людина. Це дуже зручно не тільки в робочій обстановці (начальник оцінить вашу поведінку), а й у особистому житті. Ви — добрий партнер, який не перетягуватиме ковдру на себе, але в складну хвилину підставить плече. Амбіверти вміють оцінювати ситуацію та вживати відповідних заходів. 

  — З вами важко спілкуватися. У деяких ситуаціях ви виявляєте більше рис інтроверта, у деяких – екстраверта. Це може бентежити людей, які з вами погано знайомі. Наприклад, час від часу вам потрібно робити перепочинок від спілкування, але не кожен може це зрозуміти, адже ще вчора ви були бадьорим і веселим. Не бійтеся говорити зі сторонніми про свої потреби, щоб не розчаровуватися самим і не розчаровувати людей. 

  Читайте також: ОДИН НА ОДИН: ЯК ДОБУТИСЯ УСПІХУ, ЯКЩО ВИ ІНТРОВЕРТ

  + Ви гарні у багатьох професіях. У 2013 році дослідник Адам Грант зі Школи Уортона в Університеті Пенсільванії виявив, що не екстраверти найбільше досягли успіхів у продажах (як можна очікувати), а амбіверти. Вони приносили на 32% більше виручки від продажів у порівнянні з екстравертами та на 24% більше, ніж інтроверти. Баланс впевненості та ентузіазму – ось що є позитивною рисою більшості амбівертів, а це дуже цінується на роботі. 

  - У вас не складається з планами. Якщо ваш тиждень забитий вечірками, діловими зустрічами та кофебрейками з друзями, то знайте, що ви навряд чи встигнете зробити все. А це, до речі, може поселити у вашій душі тривожність. Зосередьтеся на діях, які приносять сенс та щастя у ваше життя, а не витрачайте енергію на речі, які не мають жодного значення. Наприклад, сходіть із подругою на прем'єру фільму до улюбленого кінотеатру, але у п'ятницю відмовтеся від посиденьок у барі. 

  Які професії підійдуть амбівертам?

  Для амбівертів ідеальна та робота, де можна поєднувати вміння екстравертів та навички інтровертів. Це має бути місце, де амбіверт зможе балансувати між креативом та поруччою діяльністю, де є можливість кар'єрного зростання. Комфортні вакансії для амбівертів:

  Продажі

  Менеджер з продажу, ріелтор, торговий представник та інші спеціальності у цій сфері ідеально підійдуть амбівертам. Вони вміють вислухати побажання клієнта та переконливо, але ненав'язливо продати. Вони можуть чути і слухати, що не мало важливо у цій галузі.

  Керівники проектів

  Так само, як і у продажах, керівникам проектів необхідно вміти правильно організувати роботу своїх підопічних. А щоб це зробити, потрібно почути побажання та зауваження кожного співробітника, а також направити вміння кожного в потрібне робоче русло. Що, власне, і вміє робити амбіверт.

  Режисер та продюсер

  Позиція передбачає співпрацю з різними типами особистості, щоб просувати проект від початку до кінця успішно, тому потрібно вміти знаходити спільну мову з усіма, тим більше у сфері шоу-бізнесу.

  Дизайнер інтер'єру

  Дизайнери інтер'єру повинні зчитувати своїх клієнтів та давати поради, засновані на принципах дизайну та переваг клієнтів. Якийсь час вони проводять разом, а якийсь час працюють над презентаціями самостійно.

  педагог

  Педагоги мають бути гнучкими, щоб знаходити спільну мову з учнями різного походження та різних типів особистості. Їм також має бути комфортно виступати перед публікою і зустрічатися віч-на-віч зі студентами та батьками.

  Політик та дипломат

  Тут мають бути такі самі вміння, як і в педагога. Тому найчастіше саме амбіверти обіймають топові політичні посади.

  Лікар

  У цій професії має поєднуватися безліч якостей, таких як людинолюбство, стресостійкість, відповідальність, уважність і прискіпливість. Усе це є у психотипі амбіверта.

  Джерело фото: unsplash.com

  Статті на тему