UA
RU

Як стати харизматичною особистістю?

Редагувати переклад
Як змусити чарівність працювати на вас, Ганна Волошина з'ясовувала у експерта з цього питання Гая Кавасакі.

гай кавасаки

Ппригадуєте один відомий рекламний ролик, у якому постійно твердили: "Імідж - ніщо"? Звичайно ж, його творці кривили душею, тому що в ХХI столітті імідж – це абсолютно все, і я не маю на увазі зовнішній вигляд – можна виглядати на мільйон доларів, але оточуючі все одно ставитимуться до вас як до порожнього місця.

Людям потрібен Х-фактор - той, що називається харизмою.

Американський професор Рональд Ріггіо пише, що «особиста харизма – це поєднання складних соціальних та емоційних навичок, які дозволяють одним людям впливати на інших на глибокому емоційному рівні, ефективно спілкуватися з ними та встановлювати сильні міжособистісні зв'язки».

Читайте також: Наукові факти про привабливість

А німецький соціолог Макс Вебер вважав, що «харизмою називається якість особистості, яку визнають надзвичайною, завдяки якій вона оцінюється як обдарована надприродними, надлюдськими або, щонайменше, особливими силами та властивостями, недоступними іншим людям».

З цих визначень стає ясно, що таку характеристику мають небагато щасливчиків. А що робити нам, простим смертним? Адже трохи харизми нікому не завадить навіть у банальних ситуаціях, наприклад, коли треба вмовити будівельника укласти тобі плитку рівно і без грандіозного скандалу, або змусити шкідливу продавщицю у сусідньому супермаркеті визнати у тобі людину.

Як зачаровувати людей. Мистецтво впливати на уми та вчинки гай кавасаки

Instagram

Кілька років тому мені до рук потрапила книга Як зачаровувати людей. Мистецтво впливати на уми та вчинки. Я купила її виключно завдяки гучній назві, не підозрюючи, наскільки вона виявиться корисною. Звичайно, навіть тепер, коли я озброєна знаннями з цієї книги, мені навряд чи вдасться повести за собою весь світ, але я переконалася, що розвинути здатність розташовувати до себе людей – завдання цілком посильне.

Принаймні, мені вдалося переконати автора книги, Гая Кавасакі (керуючого директора Garage Technology Ventures, екс-співробітника Apple, який впровадив концепцію «євангелізму» у сферу високих технологій, коли компанія намагається згуртувати навколо себе армію відданих шанувальників), докладніше розповісти про мене, що мене хвилює. предмет. Кавасакі, чия білозуба усмішка стала такою ж візитною карткою, як чорна водолазка Стіва Джобса, запросто мене запросив до свого будинку в Каліфорнії, благо ми виявилися майже сусідами.

Читайте також: 10 ПИТАНЬ, ЩО ПОТРІБНО ЗАДАТИ СЕБЕ НА ШЛЯХУ ДО УСПІХУ

Харизма і чарівність – безумовно, не те саме, – каже він. - З харизмою ти народжуєшся, а чарівність за бажання можна в собі розвинути. Я б висловився так: всі харизматичні люди мають чарівність, але не всі привабливі люди наділені харизмою.

Кавасакі твердо переконаний, що саме навичка зачаровувати людей є ключовою, якщо ти хочеш побудувати успішну кар'єру, розпочати свій бізнес чи просто подобатися людям. «Моя книга дуже практична – продовжує він. – Вона про те, як треба поводитися щодня. Чарівні люди отримують все найкраще: найкращі місця в літаку, найкращі номери в готелі та багато інших привілеїв. Уміння користуватися чарівністю робить життя набагато легшим і значно продуктивнішим. Мені здається, на те, щоб бути весь час злим і незадоволеним, йде набагато більше енергії».

Під час розмови Кавасакі намагався переконати мене, що механічно користуватися навичками чарівності – мало, треба звести їх у ранг особистої філософії. «Мистецтво чарівності полягає не в маніпулюванні людьми, – пояснив він. – Чарівність трансформує ситуацію та стосунки. Воно перетворює ворожість на ввічливість, а ввічливість – на близькість. Скептиків і циніків воно перетворює на прихильників, а невизначеність трансформує на вірність».

Статті на тему