UA
RU

Як керувати гнівом, щоб не псувати стосунки з оточуючими

Редагувати переклад
Як керувати гнівом, щоб не псувати стосунки з оточуючими, розповідає психолог.

Як керувати гнівом, щоб не псувати стосунки з оточуючими-фото 1

1. Коли відчуєте імпульс до зриву, спробуйте не реагувати на нього. Намагайтеся відтягти час. Якщо можна усунути фізично від об'єкта роздратування, зробіть це. Приблизно через 15 хвилин ви заспокоїтеся.

Відмовляючись реагувати на подразник у звичний неекологічний спосіб, ви даєте собі внутрішню свободу.

Ваша початкова реакція - це лише звичка, що формувався з самого дитинства рефлекс. За бажанням ви можете змінити це, поступово відпрацьовуючи нові стратегії поведінки. Для цього вам знадобиться час, терпіння та увага.

2. Якомога точніше визначайте, що ви можете змінити, а що — немає. Вчіться відпускати ситуації, які ви не можете вплинути. Відмовтеся від нав'язування іншим свого бачення світу. Ваш світ від цього не постраждає.

3. Не наживайте собі ворогів, ображаючи та принижуючи у розмові співрозмовника. Навіть якщо людина не має рації, намагайтеся засуджувати вчинок, а не особистість.

4. Якщо у вас є почуття гумору і ситуація дозволяє – жартуєте. Гумор розчиняє гнів.

5. Намагайтеся подивитися на ситуацію очима співрозмовника та зрозуміти його логіку. Байдужість до думки опонента говорить про те, що ви не зацікавлені у вирішенні конфлікту, оскільки хочете домінувати над ним.

6. Якщо все ж таки гнів захлеснув вас, то пустіть його енергію у продуктивну діяльність. Наприклад, займіться спортом чи фізичною роботою.

7. Під час появи гніву спитайте себе: чим насправді я незадоволений? Яка з моїх потреб не задоволена? Що я можу зробити для того, щоб задовольнити цю потребу та покращити своє становище? Якщо можливо, запишіть відповіді. Це допоможе вам контролювати свій гнів.

Автор: Юлія Ворман, практичний психолог.

Фото David Knox on Unsplash

Читайте також: НАОМІ ВОТТС ЗАПУСКАЄ МАРКУ КОСМЕТИКИ ДЛЯ ЖІНОК, У ЯКИХ НАСТАЛА МЕНОПАУЗА 

Статті на тему