73-й Канський кінофестиваль офіційно скасовано через пандемію коронавірусу. Цього року одна з найпрестижніших нагород у світі кіно не вручатиметься, а знаменитості не порадують нас виходами на червону доріжку. Згадуємо цікаві факти про культову подію у світі кіно, якому не судилося відбутися, хоч організатори до останнього вірили у краще.
Про Канни
- Щороку до Канн з'їжджається близько 36 тисяч журналістів, операторів та фотографів, акредитованих на сам захід. Чисельність населення зростає втричі.
- Пальмова галузь – головний знак на гербі Канн.
- Крім Канського кінофестивалю у місті щороку наприкінці червня проводиться ще Міжнародний фестиваль реклами «Каннські леви» — найпрестижніший і найавторитетніший у своєму сегменті.
З історії Канського фестивалю
- Перший Канський кінофестиваль мав відбутися у вересні 1939 року як альтернатива Венеціанському, який на той час набув уже відверто фашистського характеру завдяки диктатору Муссоліні. Проте потім у Європі розпочалася війна та ідею відклали до 1946 року.
- Відкривав програму першого Канського фестивалю радянська документальна стрічка Берлін режисера Юлія Райзмана.
- До 1951 року включно фестиваль проводився наприкінці вересня, і лише з 1952 року – суворо у травні.
Читайте також: Світові кінофестивалі, про які варто знати
Про місце проведення
- Кінофестиваль проходить у Палаці фестивалів та конгресів на набережній Круазет. Спочатку Палац знаходився в іншому місці, але в 1979 стало очевидно, що старий будинок вже не може вмістити всіх бажаючих, тому довелося будувати інший, більш місткий палац.
- Селебріті називають Палац Фестивалів та Конгресів «бункером» через незвичайну форму будівлі.
- Червону килимову доріжку на сходах перед палацом міняють чотири рази на день. Тому що мажеться.
Про Золоту пальмову гілку
- До 1954 року включно переможець Канського фестивалю отримував не Золоту пальмову гілку, а Гран-прі – приз, який був твір сучасного мистецтва – і створював його, як правило, якомусь відомому художнику.
- Ідея створити відомий приз-символ фестивалю виникла у організаторів у 1954 році, вони організували конкурс серед ювелірів на кращий проект і з наступного будинку в Каннах вже вручали «Золоту пальмову гілку».
- Бюджет Каннського фестивалю становить у середньому 20 млн. євро. З них 20 тисяч євро – вартість «Золотої пальмової гілки», яку виробляють з 24-каратного золота.
Читайте також: Чорно-біла класика: 7 фільмів, які варто подивитися
Про набережну Круазет
- Набережна Круазет вважається найвідомішою у світі. Вона з'явилася на початку 60-х років XIX століття і називалася "бульвар Імператриці"
- Протяжність сучасної культової набережної – майже 3 км. Одним кінцем вона упирається у старий порт, іншим – у сучасну будівлю Палацу Фестивалів.
- Набережна внесена до Загального списку культурної спадщини Франції.