Каннський кінофестиваль: 15 фактів, які потрібно знати
Фастовець Катерина
14 Травня, 2020
Поділись:
Головна/Життя/Каннський кінофестиваль: 15 фактів, які потрібно знати
73-й Канський кінофестиваль офіційно скасовано через пандемію коронавірусу. Цього року одна з найпрестижніших нагород у світі кіно не вручатиметься, а знаменитості не порадують нас виходами на червону доріжку. Згадуємо цікаві факти про культову подію у світі кіно, якому не судилося відбутися, хоч організатори до останнього вірили у краще.
Про Канни
Щороку до Канн з'їжджається близько 36 тисяч журналістів, операторів та фотографів, акредитованих на сам захід. Чисельність населення зростає втричі.
Пальмова галузь – головний знак на гербі Канн.
Крім Канського кінофестивалю у місті щороку наприкінці червня проводиться ще Міжнародний фестиваль реклами «Каннські леви» — найпрестижніший і найавторитетніший у своєму сегменті.
З історії Канського фестивалю
Перший Канський кінофестиваль мав відбутися у вересні 1939 року як альтернатива Венеціанському, який на той час набув уже відверто фашистського характеру завдяки диктатору Муссоліні. Проте потім у Європі розпочалася війна та ідею відклали до 1946 року.
Відкривав програму першого Канського фестивалю радянська документальна стрічка Берлін режисера Юлія Райзмана.
До 1951 року включно фестиваль проводився наприкінці вересня, і лише з 1952 року – суворо у травні.
Кінофестиваль проходить у Палаці фестивалів та конгресів на набережній Круазет. Спочатку Палац знаходився в іншому місці, але в 1979 стало очевидно, що старий будинок вже не може вмістити всіх бажаючих, тому довелося будувати інший, більш місткий палац.
Селебріті називають Палац Фестивалів та Конгресів «бункером» через незвичайну форму будівлі.
Червону килимову доріжку на сходах перед палацом міняють чотири рази на день. Тому що мажеться.
Про Золоту пальмову гілку
До 1954 року включно переможець Канського фестивалю отримував не Золоту пальмову гілку, а Гран-прі – приз, який був твір сучасного мистецтва – і створював його, як правило, якомусь відомому художнику.
Ідея створити відомий приз-символ фестивалю виникла у організаторів у 1954 році, вони організували конкурс серед ювелірів на кращий проект і з наступного будинку в Каннах вже вручали «Золоту пальмову гілку».
Бюджет Каннського фестивалю становить у середньому 20 млн. євро. З них 20 тисяч євро – вартість «Золотої пальмової гілки», яку виробляють з 24-каратного золота.