UA
RU

Книга місяця: «Просто діти» Патті Сміт

Редагувати переклад

Книга місяця: «Просто діти» Патті Сміт-Фото 1

Яку людину ви уявляєте, коли чуєте «художник»? Мріє дивака? Гарно одягненого інтелігента у довгому тренчі? Може, навпаки, неохайного й розсіяного? Шаблонний образ із дитячих книжок: задумливий, худорлявий, у береті та з палітрою в руках. А як виглядають художники в реальному житті? Якби вам довелося дізнатися відповідь на це питання в середині 60-х, варто було б пожити в готелі «Челсі» в Нью-Йорку.

Читайте також: Найочікуваніші книги 2019 року

Саме це місце стало культовим у контексті творчої тусовки на той час. Там відбувається основна частина подій книги "Просто діти" Патті Сміт. Ця книга — біографія знаменитої американської співачки, «хресної мами» панк-року, та її коханця та найкращого друга — художника Роберта Меплторпа. Це далеко не дитяча книжка, у ній багато суперечливості, приголомшливих, незручних історій. Але сприймаються всі вони легко і не залишають неприємного післясмаку. "Богема" - так ми називаємо ексцентричних художників того часу. У перекладі з французької – «циганщина». Захоплюватися точністю цього опису починаєш із перших сторінок книги. Життя цих двох молодих людей не було спокійним, вони пережили бродяжництво, хвороби, голод і бідність, легковажні любовні зв'язки, злодійство, алкоголь, наркотики. В ім'я чого? Свободи. І мистецтва.

Читайте також: П'ять найкращих книг 2018 року на думку Білла Гейтса

Вражаюче, але ця книга не спонукає до засудження. Неприємними історіями Патті ділиться спокійно і чесно, і при цьому в її розповіді немає ні зайвої солодко-нудотної ностальгії, ні жалю. Тільки кохання та проста подяка за щасливі хвилини. Читаєш і розумієш, що вони просто не вміли інакше. Як діти не вміють самостійно обмежувати свої бажання та дії. Діти легковажні, наївні, охоче вірять у казки, навіть якщо навколо морок і безвихідь. Особливо, якщо навколо морок і безвихідь. Діти – художники. У дитячій творчості немає сумнівів щодо смислів та причин, навіщо вони це роблять. Творчість для них — такий самий спосіб пізнання себе та світу, як і спілкування, ігри, прогулянки. І дуже мало хто зберігає цю дитячу безпосередність, коли дорослішають. Патті та Роберту це вдалося. Саме тому – «Просто діти».

Статті на тему