UA
RU

Книга місяця: Роберт Шор «Умоляй, кради і бери в борг. Художники проти оригінальності»

Редагувати переклад

Книга місяця: Роберт Шор «Умоляй, кради і бери в борг. Художники проти оригінальності»-Фото 1

Ні для кого не секрет, що в світі цінується індивідуальність. Кожен з нас хоче бути оригінальним, креативним, неординарним. Ці слова — «оригінальність», «креативність» ми так часто використовуємо, що в якийсь момент їхнє істинне значення втрачається. А чи він взагалі? Як можна визначити ступінь оригінальності чогось, наприклад, дитячого малюнку чи фото в Instagram? Над цими та іншими спірними питаннями в галузі сучасної культури буде цікаво подумати у процесі читання книги Роберта Шора.

Читайте також: 10 класичних та сучасних книг про кохання

Роберт Шор — британський літературознавець, театральний критик, журналіст, та його книга, по суті, – захоплюючий набір фактів та роздумів про дуже важливу та спірну в наші дні проблему піратства та захисту авторського права.

Якщо ви художник, дизайнер, журналіст, письменник, музикант, та й взагалі цікавитесь питаннями захисту інтелектуального права, безсумнівно, ця книга варта того, щоб потрапити до вашої бібліотеки.

Крім барвистого стильного оформлення в ній можна відкрити для себе багато дивних, забавних, іноді навіть абсурдних фактів про мистецтво, художників та арт-бізнес. Дізнатись, наскільки оригінальними були Шекспір, Дюрер, Мане. Пошукати на карті місто, в якому на сьогоднішній день живе найбільша кількість художників. Обуритися з приводу компанії Disney, через яку ніхто не має права використовувати образ казкової Білосніжки в комерційних цілях.

Читайте також: Говорять вчені: 10 причин, чому варто частіше читати книги

Тема крадіжки та власності у культурному просторі останнім часом набирає дедалі більше обертів, і у цифрову епоху актуальна як ніколи раніше. Роберт Шор знайомить читача з нею у легкій, жартівливій манері, і за це йому окреме «дякую». І звичайно, видавництву Art Huss, яке продовжує радувати українського читача з якісними книжковими новинками у галузі мистецтва.

Статті на тему