UA
RU

Коронавірус у Китаї очима китайця

Редагувати переклад
Сьогодні на зв'язку з Marie Claire Лі Сю, перекладач з китайської на англійську. 
Коронавірус у Китаї очима китайця-Фото 1

- Як проходить карантин у вашій країні?

— Раніше карантин був майже повсюдно. Зараз я не впевнений з приводу інших регіонів країни, але в моєму місті (Тянцзінь, 150 км на південь від Пекіна) зовсім небагато людей самоізолювалися на карантині: деякі місцеві мають підозри на вірус, плюс іноземці, які нещодавно прилетіли з-за кордону і зобов'язані перебувати в ізоляції протягом 2 тижнів з моменту прибуття. За останніми вказівками від уряду, кордон закрито на в'їзд для іноземців з будь-яким типом візи і навіть із видом на проживання. Але китайські громадяни можуть повернутися назад, але з наступною обов'язковою двотижневою самоізоляцією.

— Які заходи вживає влада, щоб запобігти поширенню COVID-19?

— Комунальні служби проводять розпорошення хімікатів на вулицях. Щоб скористатися громадським транспортом, необхідно реєструватися (через QR-код на телефоні) щоразу при користуванні автобусами чи метро.

Обов'язково одягати маску у громадських місцях, тим, хто цього не робить, загрожує штраф. Будь-які масові збори та заходи було скасовано. Пацієнти з симптомами повинні пройти тест на COVID-19, і якщо результат позитивний, вони негайно мають бути госпіталізовані. Спочатку утворилася гостра нестача ліжок у стаціонарах, але нові лікарні були побудовані в найкоротші терміни, ви, мабуть, читали про це.

Кожен житловий комплекс встановив контрольні пункти на в'їздах, де всі відвідувачі перевіряють температуру. Те ж саме на входах до супермаркетів та торгових центрів, обов'язково реєстрація через QR-код.

Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН У ІЗРАЇЛІ

Коронавірус у Китаї очима китайця-Фото 2

— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?

— Більшість людей дотримуються правил і дотримуються вказівок уряду, бо це очевидно необхідно для безпеки кожної людини окремо та громадськості загалом.

— Чим ви та ваші близькі займаються під час карантину?

— Я перебував удома з батьками, проводив час за читанням та переглядом ТБ. Моя компанія забезпечувала мене роботою вдома.

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

— Коли все почалося, багато людей сприйняли новину про карантин радісно, ​​як вимушені довгі канікули. Але згодом необхідність залишатися в ізоляції та нудьзі по будинках перетворилася на проблему для багатьох. Але і це було сприйнято більшістю з гумором, у китайських соцмережах зараз бум кумедних відео на тему карантину.

Здебільшого люди, незважаючи ні на що, відповідально та спокійно сприймають цей захід, як необхідність, у таких ситуаціях немає місця егоїзму і ніхто не має права порушувати правила на шкоду суспільству.

Читайте також: З ПЕРШИХ ВУСТ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

Коронавірус у Китаї очима китайця-Фото 3

— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо так, то яких?

— Спочатку підскочили ціни на овочі та продукти першої необхідності, торгові компанії намагалися отримати для себе максимальну вигоду із ситуації. Але це лягло під контроль влади, і ціни вирівнялися майже відразу. У моєму місті ніколи не було проблем із продуктами харчування. Навіть із туалетним папером. Можна було замовити її онлайн без проблем з гарною акційною знижкою.

— Які соціальні ініціативи/проекти, пов'язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?

— Лікарі з різних провінцій реєструються як волонтери, щоб поїхати до Хубей (найбільш постраждалий регіон) та підтримати медиків там. Люди працюють там цілодобово, без вихідних, під величезним фізичним та психологічним тиском.

Китай також отримав медичну та технічну підтримку від деяких країн, а тепер Китай, практично одужавши від вірусу, надсилає допомогу у відповідь. Ця боротьба вимагає єднання всіх країн і людей у ​​всьому світі.

Статті на тему