UA
RU

З перших вуст: що відбувається у Південній Кореї під час пандемії

Редагувати переклад
Ми запускаємо рубрику про людей, яких пандемія застала за тисячі кілометрів від будинку. 

З перших вуст: що відбувається в Південній Кореї під час пандемії.

Нам вдалося зв'язатися з дівчиною, яка працює в Університетській лікарні Сунчонхян у Сеулі, Південна Корея. Ось розповідь 25-річної Вікторії про те, що відбувається:

З кінця січня цього року слідом за Китаєм у Кореї також почали фіксувати випадки зараження коронавірусом, а в середині лютого в м. Тегу стався спалах зараження, на сьогоднішній день також основне вогнище розташоване в цьому місті і прилеглій до нього області.

- Як проходить карантин у вашій країні?

— Усі, хто знаходився в одному місці та проводив час із зараженим, зобов'язані 2 тижні бути на самостійному карантині. У разі прояву симптомів (температура, сухий кашель, мокротиння тощо) необхідно негайно зв'язатися за вказаним номером і прийти на обстеження в призначений пункт.

Також багато компаній добровільно переходили на віддалений режим роботи, знижуючи цим ризик зараження співробітників.

Якщо вам призначено саме карантин, за вихід з дому без попередження призначаються штрафи.

З перших вуст: що відбувається в Південній Кореї під час пандемії.

— Які заходи вживає влада, щоб запобігти поширенню COVID-19?

- У Кореї по всій країні організовано безліч перевірочних центрів виявлення коронавірусу, максимально повсюдно розміщені санітайзери (антисептики) для дезінфекції рук. Усі громадяни повинні використовувати маски, у громадських місцях без маски не пропускають, те саме й у деяких видах громадського транспорту.

Університети, школи переносять початок семестру або переходять до онлайн-режиму навчання. Клуби, ресторани, кінотеатри тощо. тимчасово закриваються (але не всі).

Усі жителі Кореї отримують повідомлення масового оповіщення, якщо виявився ще заражений, також у відкритому доступі викладається маршрут переміщення хворого. Усі громадські місця, де виявлявся заражений, закриваються на дезінфекцію на пару днів.

Все лікування держава бере на себе, однак у разі негативної реакції на наявність коронавірусу вартість обстеження оплачуються за свій рахунок. Тим не менш, населення активно здає аналізи і слідує за вказівкою уряду.

Читайте також: КОРОНАВІРУС У ФРАНЦІЇ ОЧИМИ ФРАНЦУЗА 

— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?

— Якщо карантин призначено, всі сидять удома. Звичайно, якщо особи, які можуть покинути рідні стіни, але якщо про це стане відомо, буде призначено штраф.

- Чним ви та ваші близькі займаються під час карантину?

— У нас немає масового карантину, а сама я працюю в лікарні в звичайному режимі. Єдине - тепер постійно потрібно бути в масці, руки моєму настільки часто, що здається, скоро зітремо всі наші відбитки пальців. Ну і постійна дезінфекція телефонів, кабінетів тощо.

З перших вуст: що відбувається в Південній Кореї під час пандемії.

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

— Паніки немає, але кашляти та чхати не варто, тим більше іноземцям. Незважаючи на те, що в Кореї 99% заражених корейці, звинувачують у всьому іноземців, а враховуючи нинішню ситуацію в Європі, намагаємось не виділятись. Усім не доведеш, що ти з Кореї не виїжджав тривалий час.

Читайте також: ХОЧУ ДОДОМУ: ДОСВІД ФОТОГРАФА СЕРГІЯ ВАСИЛЬЄВА, ЯК ПОВЕРНУТИСЯ В УКРАЇНУ ПІСЛЯ ЗАКРИТТЯ КОРДОНІВ

— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо так, то яких?

- Дефіциту продуктів немає. Ми маємо дефіцит масок. При цьому вірусі рекомендується використовувати респіраторні маски, в Кореї це КФ 94 та N95. Однак більшість постачалася з Китаю, враховуючи ситуацію в Китаї, експорт невисокий, а попит зростає. Вводяться різні системи регулювання покупки масок, хочуть щоб вистачило на всіх, але в цих системах все ще багато недоробок.

— Які соціальні ініціативи/проекти, пов'язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?

— Багато людей, не лише знаменитості, роблять різні пожертвування на боротьбу з вірусом, тисячі медспівробітників понаднормово без будь-яких бонусів та вихідних працюють заради здоров'я та безпеки нації. Також деякі орендодавці знижують плату, тому що економіка теж страждає. Нація об'єдналася у лихоліття — це не може не вражати і не викликати поваги.

Статті на тему