UA
RU

Криза у відносинах: причини та шляхи вирішення

Редагувати переклад
Принц прискакав, весілля, щастя, діти і, здавалося б, ось воно "довго і щасливе", але тут принц стає чудовиськом (точніше чудовисько в ньому бачите ви), казка - жахливістю і хочеться розлучення. Що трапилося? А це криза у стосунках.

Криза відносин

Жіночий психолог, експерт у сфері сімейних відносин та жіночої самореалізації Олена Друма спеціально для Marie Claire допомогла розібратися із цією темою.

Варто розуміти, що криза – природна річ, хоч і є причиною 50% розлучень. Але не варто плутати кризу та співзалежні відносини, невротичну прихильність тощо. На відміну від останніх він починається і закінчується, а ті ж співзалежні стосунки треба опрацьовувати.

Читайте також: SITUATIONSHIP: ЩО ТАКЕ «НЕДОТНОШЕННЯ»

Як зрозуміти, що це криза?

Головний індикатор – погано стало нещодавно. Дайте відповідь на такі питання:

  • Все було чудово, а потім у чоловіка вселилося чудовисько? 
  • Раніше ви легко приходили до компромісу, а зараз не можете домовитись навіть про дрібниці? 
  • Ви не сподівалися одне в одному душі, а зараз хочете розлучення?
  • Ви стали сумніватися у правильності свого вибору?
  • Секс нагадував борг, а не задоволення?
  • Через дрібниці тепер може спалахнути скандал?
  • Ви перестали звертати увагу на переваги та стали помічати лише недоліки?

Тверджень більше, ніж заперечень? Тоді ось вона – криза. 

Читайте також: ТРИ МОЖЛИВІ ПРИЧИНИ, ЧОМУ ВАМ НЕ ХОЧЕТЬСЯ СЕКСУ

Коли чекати і як він виявиться?

Існує кілька основних видів кризи.

Криза 3 років. Ви скинули рожеві окуляри і притерлися тепер останній етап перевірки ваших почуттів.

Криза після народження першої дитини. Відсутність сил і сексу, стрес і безсонні ночі, нові порядки в будинку — так, криза на себе чекати не змусить. 

Криза 7 років. Чи чули фразу "з'їв побут"? Той самий випадок.

Криза 14 років. Згасла пристрасть, діти стали підлітками, нові проблеми та переживання.

Криза «спустілого гнізда». Діти виросли, турботи з виховання зникли, з'явився час та сили, з якими не знаєш, що робити. 

Але варто розуміти, що часові рамки залежать від багатьох факторів: як довго ви зустрічалися до весілля, скільки вам років, які у вас стосунки тощо.

Як пережити кризу

Що робити?

Якщо ви зрозуміли, що у відносини прийшла криза, то не панікуйте та зберігайте світлу голову.

Keep Calm &… Ні, забивати на ситуацію і йти в кризу не варто. Наберіться терпіння і бережіть нерви. Навіщо влаштовувати скандали та впадати в депресію, якщо криза є неминучою частиною відносин? Змиріться, прийміть, перечекайте і будете винагороджені.

Реорганізація. Ви знаєте один одного вздовж, упоперек та по діагоналі, давно розподілили всі обов'язки, а тут криза. Реорганізуйте свої обов'язки! Народилася дитина? Чоловік не помре, якщо пилососитиме квартиру і купатиме дитину, а ви з'їздите до подруги або прогуляєтеся. Років до семи шлюбу з'їв побут? Поміняйтесь місцями! Нехай чоловік зварить обід, а ви прибийте поличку – ви подивіться на партнера з іншого ракурсу, а це вже великий плюс.

Шукайте нові точки дотику. Це можуть бути якісь захоплення, виконання мрій та бажань. Сюди можна віднести і сексуальні фантазії, і стрибки з парашутом, і дикунами на місяць у гори - все, що вас зблизить, нагадає про колишню ніжність і скине негативний вплив кризи.

Читайте також: 5 ФІЛЬМІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПЕРЕЖИТИ РОЗСТАВАННЯ

На шляху до гармонії та щастя у сім'ї

Якою б не була криза, її основними причинами є егоїзм, побутові та фінансові проблеми, неправильне фокусування та перебіг часу. Пам'ятайте, що ви і ваш партнер не просто мама і тато, але й люди, які люблять один одного. Приділяйте час коханій людині, перестаньте постійно перетягувати ковдру, відкиньте егоїзм і не занурюєтеся з головою в побут. Так, криза настане, якими б ідеальними не були ваші відносини, але чим менше причин буде ця криза живити, тим легше і непомітніше вона пройде.

Статті на тему