UA
  RU

  Куди піти у вихідні: 19-20 грудня

  19 грудня відбудеться святкове засвічення головної ялинки країни на Софійській площі, а також ялинки під Аркою дружби народів. А ще з 19 грудня 2020 року набувають чинності нові карантинні обмеження по всій території України, які, зокрема, дозволяють відвідувати виставки, музеї та галереї за умови присутності одного людини на 10 квадратних метрів. Тим комфортніше буде насолоджуватися мистецтвом. Разом з кураторами компанії Amuseum Андрієм Качурою та Анастасією Гайдукевич-Качуро, відомою реалізацією найбільших музейних та історичних проектів України, зібрали для вас рекомендації, що подивитись у Києві на останніх вихідних року. І навіть після.

  МІСЦЕ

  Виставка “Андрій Сагайдаковський. Декорація. Ласкаво просимо!», Містецький Арсенал
  18 вересня 2020 – 24 січня 2021

  Андрій Сайгаковський


  «Мистецький Арсенал» – наші добрі друзі і ми з задоволенням стежимо за усіма їх проектами. Наразі радимо звернути увагу на виставковий проект, що продовжує репрезентацію визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки Олега Голосія, Кирила Проценка, Олександра Гнилицького. На цей раз до вашої уваги експериментальний проект митця Андрія Сагайдаковського — простір Арсеналу перетворитися на тотальну інсталяцію, створену митцем. Його інсталяції буквально огортають і водночас розщеплюють замкнуту структуру виставкового простору, деконтекстуалізують його. У просторі цікаво блукати у захоплюючому ожиданні того, що буде далі, що буде відкриватися у наступних приміщеннях, що ще запропонує автор.

  КУЛЬТУРА

  Андріївська церква

  Андріївська церква


  Реставрація Андріївської церкви тривала 11 років, і днями зведення нарешті відчинилося для відвідувачів. Щонеділі та на свята тут відбуватимуться богослужіння, а в інші дні церква працюватиме як музей. Тішити, що в нашій країні почали дбати про гостей з інвалідністю: для людей з вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.

  Читайте також: У НОВОРІЧНІ СВЯТА УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ ЗДРАБИТИ ПОДАРОК ​​ПРИРОДІ РАЗОМ З WWF-УКРАЇНА

  СКУЛЬПТУРА

  M17 Sculpture Prize 2020, Центр сучасного мистецтва М17
  17 грудня 2020 – 21 лютого


  Sculpture Prize

  Поціновувачам сучасного мистецтва радимо звернути увагу на 12 молодих митців, проекти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. Скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого мху, і не лише – розмаїття стилів, технік та матеріалів, але об'єднаних загальною тематикою: «Коріння та пилок». Подавачі мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння».

  КІНО

  Виставка «Польоти уві сні та наяву», Музей кіно Довженко-Центру
  17 грудня 2020 – 7 березня 2021

  Польоти уві сні та наяву  Однойменний фільм 1983 року Романа Балаяна свого часу був лідером прокату і майже одразу став культовим.

  Куратором виставки виступив кінознавець Андрій Алфьоров. Мультимедійний кінематографічний проект досліджує роки та епоху, під час яких було створено фільм. Радімо звернути особливу увагу на грандіозну відеомузичну інсталяцію «Шістдесяті» Владіміра Тарасова – гуру литовської джазової музики – про творчу атмосферу за «залізною завісою».


  В експозиції представлені оригінальні мальовничі твори Любові Рапопорт, Тіберія Сільваші, Віктора Павлова та Тетяни Яблонської, твори класиків української документальної фотографії Олександра Ранчукова та Бориса Градова, а також фрагменти документальних та художніх фільмів, знятих у Києві у 1970–1980-х. Сучасне бачення персонажа, створеного Романом Балаяном на екрані, відображено у фотографіях Олени Сапонової та Ольги Степаньян. Тексти Тіберія Сільваші, Людмилі Новікової, Івана Козленка, Володимира Войтенко, Надії Заварової, Сергія Тримбача, Наталії Сільваші, Марії Храпачової розкривають історичний та культурний контекст створення «Польотів». Інсталяції художника Антона Логова, створені спеціально для виставки, не лише акцентують ключові символи фільму, а й передають психологічні стани, через які проходитиме головний герой фільму Балаяна.

  Зараз виставка – єдина можливість познайомитися зі стрічкою ближче, адже вона заборонена в Україні через присутність у кадрі деяких осіб із «чорного списку».

  Читайте також: АРГУМЕНТ: TVORCHI, КРЕАТОРІ МУЗИКИ БУРБУВНОГО


  ДІТИ

  Виставка «Палац казок Андерсена», виставкові зали Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська»
  10 вересня 2020 – 18 січня 2021

  Ганс Крістіан Андерсон

  Виставка присвячена 215-й річниці від дня народження данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Ідеальна локація аби провести годину з дітьми. Експозиція складається з найкращого доробку українських митців до творів Ганса Християна Андерсена: ілюстрації, книжки відомих видавництв, порцелянові скульптури героїв казок, театральні костюми, декорації та ескізі до вистав провідних театрів. Якщо ви ще не встигли познайомити дітей з творчістю відомого казкаря – саме час.

  «Зимів Країна», ВДНГ
  12 грудня 2020 - 14 березня 2021

  Зімова країна

  Місце, де можна провести день і не помітити, як він минув. По-перше, «Музей науки» у павільйоні №23. Музей працює з жовтня, та якщо ви ще не встигли його відвідати – варто завітати. Головна особливість музею полягає в тому, що з кожним експонатом можна взаємодіяти. І дітям, і дорослим буде цікаво.
  Традиційна «Зимова Країна» вже відкрилася і пропонує понад 10 різних локацій: від катка та святкової ялинки до Резиденції Санти та динозаврів морських глибин.

  Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: СОЛОМІЯ ВІТВІЦЬКА, ТЕЛЕВЕДУЧА

  Статті на тему