Закрити
UA
Мода

Особистий досвід: як проходить карантин у Норвегії

Поділись:

Ми продовжуємо розповідати про те, як змінилося життя людей у ​​різних країнах у зв’язку з пандемією COVID-19. Сьогодні про самоізоляцію та життя в умовах карантину в Норвегії розповідає Марія Хоронжевич, українка, яка зараз мешкає у м. Осло.

Norway marie claire Quarantine

— Скільки часу вже триває карантин у вашій країні?

— Загальний карантин у Норвегії розпочався 12 березня — о 5-й годині вечора ми отримали e-mail з інформацією про те, що карантин набирає чинності з 18:00 цього ж вечора. На даний момент карантин оголошено до 14 квітня, тобто вже цілий місяць.

Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН У США

— Як саме відбувається режим самоізоляції – які вимоги висуваються до мешканців? Які виникли заборони?

— Режим самоізоляції не суворий, якщо ви не контактували із зараженою людиною або не приїхали з-за кордону. Інакше — 14 днів треба сидіти вдома. Закриті перукарні, до стоматолога можна потрапити лише у невідкладній ситуації. Магазини майже всі відкриті, але там дуже мало людей, крім продуктових. Доступні дезінфектори для рук та візків/кошиків, у деяких магазинах видають рукавички. У маленьких магазинах висять попереджувальні плакати, що одночасно всередині можуть бути не більше 3 (4, 5) осіб.

Кафе відкриті, але пропонують каву та випічку на винос. Більшість ресторанів закриті, але існує доставка додому. Деякі ресторани та кафе більш відкриті, і там навіть можна сісти за столик, якщо є можливість розмістити клієнтів на відстані 2 метрів один від одного.

posts-to-db-Фото 2

— Як місцеві жителі ставляться до режиму карантину і чи дотримуються його?

— Не можна виїжджати на дачу, якщо вона розташована за межами області постійного проживання. Дачні селища знаходяться в малонаселених областях, у лісі або в горах, які більшу частину року порожні, тому місцеві органи охорони здоров’я не розраховані на потік людей, які можуть захворіти. Порушників примусово відправляють додому.

posts-to-db-Фото 3

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

– І так і ні. У буденні дні Осло відносно порожній, більшість людей сидять удома. Але на вихідні, особливо в сонячну погоду, багато людей виходять на прогулянку, пробіжку. На вулиці та в магазинах рекомендують не перебувати у групах понад 5 осіб, а відстань між перехожими має становити понад 1 метр. Це дотримується, але не всіма. Літніх людей на вулиці зараз справді поменшало. Паніки немає. Але невизначеність через невідому тривалість карантину є. Банки розглядають можливості відстрочок виплат позичок.

Держава виділила гроші на підтримку приватного бізнесу, але не всім вдасться залишитись на плаву, значно страждає малий бізнес. Багато людей із приватного сектору отримують допомогу з безробіття. Невпевненість і у студентів, які цього року закінчують навчання. Також виникає питання про те, хто дбає про дітей у неблагополучних сім’ях і наскільки такий карантин безпечний для них.

posts-to-db-Фото 4

— Чи є в магазинах дефіцит будь-яких товарів? Наскільки доступні тести на COVID-19?

— У перші два дні було розкуплено туалетний папір та деякі види консервів, як і в інших країнах. Але зараз у магазинах все є. Тести поки що не доступні.

— Звідки ви надаєте перевагу отримувати актуальну інформацію про коронавірус у вашій країні?

– Сайт NRK – Норвезька мовна корпорація.

Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН У ІЗРАЇЛІ

— Чи існує покарання за недотримання карантину і якщо так, то як виявляють порушників?

— За недотримання суворого карантину (для тих, хто був за кордоном або мав контакт із зараженими) можливий штраф 20 000 крон (приблизно 2000 USD).

posts-to-db-Фото 5

— Які соціальні ініціативи та технологічні рішення, спрямовані на боротьбу з вірусом у вашій країні, найбільше вразили вас?

— Норвегію і до вірусу було дуже дижиталізовано. Зараз ми перейшли на новий рівень, розробляються нові програми та рішення. Те, що раніше було справою вибору, зараз застосовується обов’язково: безготівковий розрахунок у магазинах, використання програм для командної роботи з дому тощо. Доступні оnline тренування з інструктором, прямі трансляції з виставок та музеїв, зоопарків, з концертів.

У Норвегії і до карантину була тенденція до постійного збільшення покупок online, але зараз вона досягла свого максимуму. Особливо зручна доставка продуктів та інших товарів «під двері» для людей похилого віку, яким не рекомендується залишати будинок без важливої ​​причини. Також можна консультуватися online із сімейним лікарем чи психологом. 

posts-to-db-Фото 6

Багато роботодавців влаштовують online-паузи на каву, щотижневі online збори або семінари. Для дітей та студентів уроки та лекції проводяться online з можливістю індивідуального спілкування з викладачем. Також нагадують хоча б щодня виходити з дому для підтримки фізичного та психічного здоров’я. Усіх, хто має досвід та/або освіту в медицині, соціальній роботі та інші соціально важливі кваліфікації, закликали зареєструватися на спеціальних сайтах та/або сторінках у соціальних мережах. Відгукнулося дуже багато людей. 

Читайте також: КОРОНАВІРУС У ФРАНЦІЇ ОЧИМИ ФРАНЦУЗА

posts-to-db-Фото 7

— Як ви та ваші близькі проводите час у самоізоляції?

— Працюємо, як і раніше. Нам дали можливість забрати все необхідне з офісу, наприклад техніку для облаштування робочого місця будинку. Щодня – прогулянка на свіжому повітрі. У мене є килимок для йоги, який використовую за призначенням хоча б щодня. До речі, магазини спорттоварів відзначили зростання продажу товарів для спортивних вправ вдома. Спорт у Норвегії – дуже важлива частина життя.