Закрити
UA
Мода

Особистий досвід. Як я зрозуміла, що гостювала людей

Поділись:

Що таке “гостинг” і як зрозуміти, що ви “гостюєте” людей?

posts-to-db-Фото 1

Зовсім недавно у мене була цікава розмова з другом щодо держтингу. Він із України, але понад 10 років живе за кордоном, останнім часом у штаті Каліфорнія. У розмові про загальні ментальні проблеми він поставив мені запитання, наскільки часто в Україні люди гостить одне одного. 

Моя перша реакція була, що для нас це зовсім не проблема, що я ніколи нікого не гостювала і ніхто не гостював мене, але щойно я почала розмірковувати про це більше, зрозуміла, що стикалася з гостингом частіше, ніж думала. І, на жаль, здебільшого як ініціатор. 

В укрнеті дуже мало написано з цього приводу, тому для написання статті я використала іноземні ресурси, запитала коментарі у друзів і, звичайно, звернулася за коментарями до психолога, щоб ми всі разом подивилися на себе з боку та змінили своє ставлення до речей, які, здавалося б, тривіальні, але завдають багато болю оточуючим.  

Чітайте також: ЯК НАВЧИТИСЯ ПРОЩАТИ

Що таке держтинг? 

Отже, термін держтинг на urbandictionary.com трактується, як припинення спілкування без веденої причини, і пов’язане з ігноруванням у соціальних мережах та месенджерах.

Вікіпедія трактує держтинг, як ігнорування будь-яких спроб зв’язатися з людиною. І каже, що термін з’явився у 2000 році, з поширенням соціальних мереж та сервісів для знайомств. 

У матеріалі Нью-Йорк Таймс йдеться про те, що 41% ньюйоркців займалися держтингом. Люди діляться досвідом, що когось загостили прямо в середині зустрічі, не повернувшись із вбиральні, комусь відповідали на повідомлення 11 місяців, а хтось потрапляв у незручну ситуацію, коли зустрічався зі своїм гостером в UberPool (опція, що дозволяє розшерити). поїздку з супутником). 

posts-to-db-Фото 2

Як часто ми гостюємо?

Звичайно, першими до мене на думку спадають невдалі побачення, після яких не те що починаєш гостювати людину, іноді навіть хочеться стерти з пам’яті останні 4 години свого життя. Найчастіше я так і робила. До речі, з одним із цих хлопців я бачилася нещодавно в одному з найпопулярніших кафе, де в мене була дружня зустріч. Було незручно, але в моєму ідеальному світі людина, яка 3 години із захопленням мовить тільки про себе, не потребує моєї компанії, саме тому я загостила його понад рік тому.  

Заглиблюючись у ситуацію, розумію, що держтинг виходить за межі стосунків любовних. 

Наприклад, вам не відповідають після співбесіди, хоча на інтерв’ю все було добре – вас гостить. Друг не виходить на зв’язок кілька днів, залишає повідомлення від вас непрочитаним, але регулярно робить сториз в Інстаграмі — вас гостюють. Ви перевертаєте телефон, коли дзвонять батьки, знаходьте мільйон причин, щоб не з’явитися на сімейній вечері – гостюєте ви. 

posts-to-db-Фото 3

Гостинг так щільно увійшов у наше життя, що відрізняє нас від американських однолітків лише те, що вони артикулюють цю проблему і намагаються розібратися. Ми ж звикли і нормалізували її, і просто не надаємо великого значення. 

Читайте також: Я НЕ ХОЧУ ЗАМІЖ. ЗВІДЛИ БЕРЕТЬСЯ СТРАХ ЗАМІЖСТВА І ЯК ЙОГО ПЕРЕБОРОТЬ?

Чому люди гостить?

Коли ми читаємо сумні історії, як одна пара зустрічалася кілька місяців і все говорило про серйозні наміри з обох боків, і раптом один з партнерів безслідно пропадає, залишаючи іншого в незнанні та самокопанні, ми неусвідомлено починаємо звинувачувати того, хто гостює, а не того, кого гостить. Але чому?

Коли я думала над своєю поведінкою, чому гостювала чоловіків, деяких друзів, колег, родичів хлопця, сусіда знизу, я зрозуміла, що мої наміри були добрі. 

Звичайно, вони були підкріплені страхом і небажанням брати на себе відповідальність, але на поверхні небажання завдавати болю. Говорити прямо, що людина мені не цікава, або надто нав’язлива, або у мене просто немає ресурсу і часу на спілкування, на це необхідно мати неабияку сміливість, якої у мене не було. Тому найпростіше перестати відповідати.

Мені доводилося гостювати не лише чоловіків, у спілкуванні з якими я більше не був зацікавлений, а й роботодавців, які справили на мене негативне враження. Причинами тому, гадаю, було сором і небажання витрачати життєву енергію на пояснення причин.

Зрозуміло, я бував і з іншого боку, тому зараз намагаюся не зачаровуватися людьми і дивлюся на нові знайомства з розумним егоїзмом,

Богдан, фотограф, 27 років.

Ось воно! Умовна ввічливість та небажання завдавати іншим біль, завдає їм біль подвійно. 

Копаюся далі, намагаюся згадати, чи хтось гостював мене. Але на думку не спадає жодна історія. І не тому, що я чимось відрізняюся від інших, просто забуваю все неприємне і не належу до держтингу болісно. Для мене, коли більше не пише друг, повідомлення до колеги залишаються без відповіді чи хтось хоче припинити спілкування зі мною – це абсолютно здорова ситуація. Вибір і право кожного, до якого я належу з розумінням. Швидше за все, я подумаю, що причиною цього очікування конкретної людини, які я, можливо, не виправдала, тільки це не може бути моєю проблемою, адже ці очікування були не мої. Тому подібні ситуації ніколи не сприймаю на особистий рахунок, можливо, саме тому я так легко гостювала людей, бо не усвідомлювала, який біль це може завдавати. 

В Україні я з цим зустрічаюся рідко, але коли була в Америці, це відбувається дуже часто. Тебе можуть запросити на вечірку, поїздку в Малібу, а потім просто пропасти безвісти,

Оксана, стиліст, 30 років. 

posts-to-db-Фото 4

Що думає фахівець? 

Я зустрічаюся з практикуючим психологом, Анастасія дає мені більше вступних про проблему та відкриває нові аспекти держтингу. 

Термін «гостинг» безпрецедентний до ХХ століття. Це феномен соціальних мереж, які спочатку задають будь-якій комунікації тон віртуальної гри, до того ж рольової. Сторінка профілю звертає людину в персонажа і подібна деперсоналізація знімає ефект ваги відповідальності, який є в реальному спілкуванні тет-а-тет.

Справа в тому, що у нас у ВНЗ не розглядається термін «гостинг», але ми вивчаємо так званий «ігнор». Звичайно, це різні явища, але ігнорування в дитинстві з боку батьків або інших значущих людей може бути причиною держтингу у свідомому віці.

Також існує ігнорування не як форма свідомої дії, а як несвідомий захисний механізм психіки, і полягає він у несвідомому дозуванні чи усуненні інформації про джерело неприємного впливу, обмеження кількості подібної інформації. В даному випадку через зневагу до непрочитаних у вхідних.

Існує два типи реакції на стрес у нашої симпатичної нервової системи – бий або біжи. Гостингом займається представник, у якого переважає реакція другого типу. Він не здатний висловити свої емоції особисто, дати конструктивний зворотний зв’язок не через страх перед відповіддю співрозмовника на відмову. Тут плутає той факт, що ти, як ініціатор відмови, займеш позицію лиходія. А відмовитися від думки про свою «хорошість» куди неприємніше, ніж залишитися просто незрозумілим у діалозі без відповіді.

Кримінальна відповідальність завжди на призвіднику конфлікту і якщо ти не починав, то й конфлікту за фактом не було, відповідати відповідно ні за що не доведеться.

Але ми часом забуваємо, що бездіяльність є однією з форм дії.

Анастасія Черняк, приватний психолог, консультуючий, реабілітолог Київського обласного психіатрично-наркологічного медичного об’єднання Відділення первинного психотичного епізоду, 25 років.

Для мене держтинг — це тонка матерія, яка не вимагає пояснення, але на практиці виходить, що отримати зворотний зв’язок або вчасно сказати правду, така ж ввічливість та етичність, як і промовчати у правильний момент.

З цього року я практикую абсолютну правду, в особистих, дружніх, професійних відносинах, як виявилося, це заощаджує дуже багато часу і не отруює твоє життя інших. 

Вивчивши тему та прочитавши матеріал про те, скільки держтинг приносить проблем та болі, я наважуюсь виправитися. Вибачитись за свою поведінку перед чоловіком, якого я загостила 1,5 роки тому і тепер не можу без побоювання ходити до улюбленого закладу з ідеальною селекцією вина. Пишу йому, перепрошую, хочу відпустити цю історію, щоб зняти тягар держтингу зі своїх плечей.

Доставлено.

Прочитано. 

Не повідомлено.