UA
RU

Найкращі фільми премії «Оскар-2018»

Редагувати переклад
Найкращі фільми премії «Оскар-2018»! Шорт-аркуш редакції Marie Claire.

Премія «Оскар-2018»

Церемонія «Оскар» котрий рік перестає дивувати і особисто у мене навіть немає бажання стежити за нагородженням у прямому ефірі глибокої ночі (через різницю в часі), бо все досить передбачувано і немає сенсу псувати свій режим дня. Рецепт отримання Оскара більш-менш відомий, а режисери вправно підлаштовуються під нього і знімають для членів Кіноакадемії. Ми подивилися всі фільми-номінанти на премію «Оскар» і можемо винести власний вердикт про те, які картини дійсно заслуговують на вашу увагу. 

 

Клич мене своїм ім'ям (Call Me by Your Name)

«Клич мене своїм ім'ям» фото

режисер: Лука Гуаданьїне

Результати премії: «Найкращий адаптований сценарій», номінації на «Найкращий фільм», «Найкраща пісня» та «Найкращий актор»

Сюжет: Дія фільму розгортається на сонячному узбережжі Італії, де молодий 17-річний Еліо Перлман проводить літні канікули. Його батько — американський професор, який вивчає надбання греко-римської цивілізації, а мати — перекладачка з італійським корінням. Щоліта батько наймає собі асистента. Цього разу гостем розкішної сімейної вілли став молодий та харизматичний американець Олівер. Спочатку його нахабство не сподобалося хлопцеві, але згодом він починає прив'язуватися до гостя та відчувати до нього нові незнайомі почуття. 

Вердикт: Лука Гаудіньо зняв досить важку картину, дії в якій розвиваються з черепашою швидкістю. Але ніхто не каже, що це погано, навпаки. Не все ж таки бойовики та трилери дивитися гостросюжетні. «Клич мене своїм ім'ям» — це картина про почуття і переживання, про емоції, юнацький максималізм, перше кохання та узбережжя Італії. Під час перегляду фільму складається враження, що глядач просто спостерігає за життям усіх цих людей, а не за акторами і вигаданим сюжетом. Фінальна сцена з батьком — найвища похвала. 

 

Леді Берд (Lady Bird)

«Леді Берд» фото

режисер: Грета Гервіг

Результати премії: номінації на «Найкращий фільм», «Найкраща акторка», «Найкраща акторка другого плану», «Найкращий режисер», «Найкращий оригінальний сценарій»

Сюжет: Крістін МакФерсон закінчує навчання у консервативній католицькій школі в Сакраменто. Дівчина повністю складається з протиріч, намагається знайти себе і своє місце у світі, постійно свариться з мамою і не бажає прислухатися до її порад, а також хоче якнайшвидше покинути рідне місто і поїхати вчитися до Нью-Йорка. Волосся дівчини пофарбовано в досить дивний рожевий колір, а оточуючих вона просить називати її "Леді Берд". 

Вердикт: У картині Грети Гервіг піднімається улюблена багатьма творцями тема становлення та пошуку себе. У вас у голові може прозвучати така думка: «Та що нового можна показати у 2018 році? Може спробувати зняти щось інше?» І вона має право на життя, але поспішаємо вас переконати. У Грети Гервіг вдалося зняти чарівну картину, майже казку, тільки про реальні проблеми, а не милих однорогів і принцес. 

 

Дюнкерк (Dunkirk)

«Дюнкерк» фото

режисер: Крістофер Нолан

Результати премії: «Найкращий монтаж», «Найкращий монтаж звуку», «Найкраще зведення звуку», номінації на «Найкращий фільм», «Найкращий режисер», «Найкращий композитор», «Найкращий оператор», «Найкращий художник-постановник»

Сюжет: Історичний фільм розповість неймовірну історію про порятунок трьохсот тисяч британських, французьких та бельгійських солдатів, що відбулася в ході Дюнкеркської операції наприкінці травня – на початку червня 1940 року у Франції, яка була атакована німецькими військами після стрімкого падіння Бельгії та Нідерландів. Починається все з того, що кілька сотень тисяч військ антигітлерівської коаліції, розташованих у районі міста Дюнкерк, опиняються у справжній пастці, оточені переважаючими силами супротивника. Після попадання в так званий «котел», союзники, що тіснять до морського узбережжя, стикаються з практично безвихідною ситуацією, а безжальні лещати супротивника з кожною годиною стискаються все сильніше. 

Вердикт: Ми всі вже звикли, що фільми Крістофера Нолана виходять шедеврами, тому щоразу ставки дуже високі. На цей раз режисер одночасно виправдав наші очікування, але водночас ні. Фільм про війну, але не про ту, до якої ми звикли. Тут немає патріотизму, немає героїв, немає любовної лінії, немає пафосних промов про героїзм та про перемогу, фільм про порятунок 400 тисяч солдатів. Кожен із них хоче скоріше повернутися додому, бо ворог уже настає. Образи героїв особливо не виділяються і не запам'ятовуються, але цього не треба, адже нам показано історію звичайних людей. Усі персонажі виступають маленькими деталями, гвинтиками при побудові загальної величезної конструкції. Ми не побачимо розкритих характерів, героїв та їхніх особистих історій. Головний персонаж у картині — війна, жорстока, нещадна, цинічна та безглузда.

Фільм забрав три статуетки в технічних номінаціях, але найголовнішу і таку бажану Нолан вкотре не отримав. Що ж, результат такий: це не найкращий фільм Крістофера Нолана, але все ж таки він обов'язковий до перегляду. 

 

Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі

(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

«Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі» фото

режисер: Мартін Макдонах

Результати премії: «Найкраща акторка», «Найкращий актор другого плану», номінації на «Найкращий фільм», «Найкращий композитор», «Найкращий оригінальний сценарій», «Найкращий монтаж»

Сюжет: Картина розповідає про зневірену жінку, яка через кілька місяців після вбивства доньки не знаходить правосуддя і вирішується на відчайдушний крок. Жінка орендує три білборди під час в'їзду до міста з посланням голові поліції. Чи переможе справедливість?

Вердикт: Головне розчарування цього року: дана картина не отримала «Оскар» за найкращий фільм, поступившись «Формою води». Але Френсіс МакДорманд все ж таки вирвала статуетку за «Кращу жіночу роль». Сюжет «Трьох білбордів» захоплюючий, драматичний та непередбачуваний. 

 

Горе-творець (The Disaster Artist)

«Горе-творець» фото

режисер: Джеймс Франко 

Результати премії: Номінація на «Найкращий адаптований сценарій»

Сюжет: Актор-красень, що починає, Грег на акторських курсах знайомиться з ексцентричним Томмі Вайсо. У нових друзів зовсім небагато спільного, крім любові до акторства та бажання самовиражатися, тому парочка вирушає підкорювати Голлівуд. Картина розповідає про створення іншого фільму "Кімната", де режисером та актором виступив "легендарний" Томмі Вайсо. Цей персонаж відомий у світі кіно, як творець найгіршого за всю історію фільму. У картину було вкладено майже 6 мільйонів доларів. 

Вердикт: не можна з наскоку подивитися картину з братами Франка, спочатку все потрібно докладно дізнатися про історію Томмі Вайсо, а якщо наважитеся, то і пережити перегляд легендарної «Кімнати». Франку старшому чудово вдалося спародувати Вайсо, його смішний європейський акцент, незграбність та загальмованість. «Горе-творець» — це картина про дружбу, цілі, невдачі, нездійснені мрії, легендарну особистість Томмі Вайсо та його картину. І ще раз хочеться подякувати Франку за таку картину!

 

Таємниця Коко (Coco)

Найкращі фільми премії «Оскар-2018»-Фото 7

режисер: Лі Анкрич, Едріан Моліна

Результати премії: «Найкраща пісня», «Кращий анімаційний фільм»

Сюжет: Головний герой — 12-річний хлопець Мігель, який живе у невеликому мексиканському селі у бідній родині шевців. Найбільше у світі хлопець хоче стати відомим музикантом, ось тільки у його сім'ї музика перебуває під забороною та вважається прокляттям. У минулому прадід хлопця залишив кохану для мрії і з того моменту заняття музикою в сім'ї, як і будь-яка розмова про неї, просто неприпустимі. Але під час таємних занять хлопець виявляє між собою та його кумиром, нині покійним Ернесто де ла Крусом, якийсь дивний зв'язок. Вирушивши на пошуки істини, хлопець зовсім якимось немислимим чином потрапляє до Країни Мертвих. Так починається неймовірна подорож нашого героя дивовижною країною, де він сподівається відшукати свого кумира.

Вердикт: Анімаційні фільми давно знайшли відгук не лише у серцях дітей, а й дорослих, які з не меншим полюванням занурюються у вигадані світи. Хочеться відзначити, що творча спілка Disney та Pixar не розчаровує практично ніколи, тому «Таємниця Коко» не стала винятком. Незважаючи на те, що в мультфільмі показано зовсім іншу культуру, творцям вдалося зробити все дуже ненав'язливо, барвисто, з національним колоритом і цінністю одного з найголовніших мексиканських свят. Крізь весь фільм тонкою ниткою тягнеться головна мораль картини: що ж вибрати – сім'ю чи самореалізацію? Тема буде актуальною і для молодого, і для дорослого покоління. 

 

Тоня проти всіх (I, Tonya)

«Тоня проти всіх» фото

режисер: Крейг Гіллеспі

Результати премії: «Найкраща актриса другого плану», номінації на «Найкращий фільм», «Найкраща акторка», «Найкращий монтаж»

Сюжет: Амбітна фігуристка Тоня Хардінг — висхідна зірка національного чемпіонату США, яка заради успішної кар'єри готова на все, навіть найняти спеціальну людину для усунення конкурентки. Разом із бойфрендом вони створюють воістину нетривіальний план, але що з цього вийде? 

Вердикт: Як у більшості байопиков, сюжет акцентується не так на таланті головної героїні, але в тому, з якими труднощами їй доводиться зіштовхуватися шляху до бажаного успіху. Для ролі струнка і приваблива Марго Роббі набрала пристойної ваги, а на зйомках їй кріпили додаткові накладки, щоб вона була максимально схожою на скандальну фігуристку. Якщо підсумувати, то картина вийшла по-справжньому сильною. У ній є яскраві персонажі, нетиповий сюжет, відмінна візуальна складова та, безумовно, відмінна акторська гра. 

 

Геть (Get Out)

«Геть» фото

режисер: Джордан Піл

Результати премії: «Найкращий оригінальний сценарій», номінації на «Найкращий фільм», «Найкращий актор»

Сюжет: Головний герой захоплюючої картини – чорношкірий молодий фотограф із Нью-Йорка, який знайомиться з батьками своєї білої дівчини. Але як свідчить слоган фільму: «Знайомство з батьками не завжди закінчується весіллям». І знали б ви, наскільки він точний. Наречений дуже радий такому повороту подій і не підозрює, що подорож назавжди змінить його життя. 

Вердикт: Дебютна робота молодого афроамериканського режисера Джордана Піла стосується, уваги, несподіванки, проблем чорношкірих. Бум! Сам факт появи фільму досить логічний у наш час, а ось той факт, що він дійшов до кінця оскарівських перегонів, говорить багато про що. Картина постійно тримає в напрузі і за кожним поворотом на нас чекає щось нове, хоч багато хто і каже, що все було зрозуміло з п'ятнадцятої хвилини.

Джерело фото: imdb.com

Статті на тему