Закрити
UA
Життя

Найкращі ролі Тома Хенкса

Поділись:

Без “Форреста Гапма” не обійшлося. 

posts-to-db-Фото 1

На рахунку відомого Тома Хенкса понад 50 фільмів, кілька робіт у мультиплікації, премії «Оскар», «Золоті глобуси» та «Еммі». Практично кожна його роль заслуговує на гучні оплески. Сьогодні актору виповнюється 64 роки, з цього приводу ми вирішили згадати найкращі ролі улюбленця мільйонів.

Читайте також: 7 найкращих фільмів з Меріл Стріп

 

“Великий”, 1988

За сюжетом Хенкс – маленький хлопчик, який дуже хоче стати дорослим і вселяється у тіло 30-річного чоловіка. Доросла дитина робить кар’єру в магазині іграшок, але й дитинство пропустити вона теж не хоче. Добра та прониклива історія, за яку Том Хенкс отримав свою першу номінацію на «Оскар», нікого не залишить байдужим. Кожен дорослий повинен пам’ятати, що завжди потрібно зберігати всередині дитини. 

 

“Філадельфія”, 1993

Картина розповідає про чоловіка, який успішно працює адвокатом у місті Філадельфія. Одного разу через орієнтацію та «непристойну хворобу» він втрачає роботу і стає ізгоєм. Але Ендрю готовий поборотися за свої права і подає на компанію, де ще недавно працював, до суду. Його захисником стає чорношкірий Джо Міллер, не дуже терпимий до гомосексуалістів. Але згодом навіть він розуміє, що Ендрю має право на нормальне життя та повагу. 

Драматична картина принесла Тому Хенкс перший «Оскар». 

Читайте також: Туга по Франції: 7 атмосферних французьких фільмів 

 

“Форрест Гамп”, 1994

Слоган фільму говорить: «Світ уже ніколи не буде колишнім, після того, як ви побачите його очима Форреста Гампа». І, повірте, це правда. Форрест Гамп — недоумка безневинна людина, яка фантастичним чином стає героєм війни, футболістом, гравцем у пінг-понг і навіть бізнесменом. Дуже непогано для людини, яку постійно називають «дурником». Незважаючи на свій великий стан, Форрест Гамп залишається таким самим простим, добродушним і нехитрим.

Легендарна картина стала однією з найкасовіших у світі, а тому Хенкс отримав за неї ще один заслужений «Оскар». 

 

“Врятувати рядового Райана”, 1998

Якщо у фільмі Стівена Спілберга знімається Том Хенкс, то ця картина як мінімум варта перегляду, а як максимум кількох кінонагород. До речі, “Оскар” Спілберг таки отримав. Війна у фільмі показана без прикрас, а у формі та касці Том Хенкс виглядає доречно і навіть упевнено. 

Читайте також: Найкращі фільми, засновані на реальних подіях

 

“Зелена миля”, 1999

Найчастіше екранізації романів виходять або середніми, або трохи гірше середнього. Але можна назвати кілька винятків — «Втеча із Шоушенка», «Форрест Гамп» та «Зелена миля». Ці фільми стали, можливо, навіть кращими за першоджерела. Хенкс грає начальника блоків смертників у в’язниці «Холодна гра». Він багато побачив у житті, але гігант Джон Коффі, звинувачений у страшному злочині, став для нього здивуванням. 

 

«Ізгой», 2000

Чак – невиправний педант, життя якого розписано по хвилинах. Йому не вистачає часу ні на особисте життя, ні на вільний час, ні на кохану жінку. Але переоцінка цінностей та життєвих пріоритетів відбудеться надто пізно, коли Чак опиниться на безлюдному острові. Протягом довгих років він боротиметься за своє життя.

 

«Піймай мене, якщо зможеш», 2002

Головний герой, Френк Ебегнейл, у юні роки встиг попрацювати лікарем, адвокатом і навіть пілотом. І ні, він не вундеркінд, а звичайний шахрай. Точніше, не зовсім звичайний, а дуже талановитий у цій нелегкій справі. Агент ФБР Карл Хенретті, якого грає Том Хенкс, відчайдушно намагається упіймати злочинця, але той завжди опиняється на крок попереду. 

 

“Термінал”, 2004

Віктор Навроскі вирушає до Нью-Йорка з Європи, але його подорож затьмарюється сумною подією. На батьківщині героя відбувається державний переворот, тому Віктор опиняється у міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді. Він не має права в’їхати до США, тому змушений бавити дні, тижні і навіть місяці в терміналі.  

Читайте також: Фільми Ксавье Долана, які має побачити кожен

 

«Диво на Гудзоні», 2016

Том Хенкс був створений для глибоких драматичних ролей, тому не дивно, що Клінт Іствуд довірив зіграти йому у своїй картині. “Диво на Гудзоні” – ця реальна історія, яка сталася 15 січня 2009 року. Того дня капітан Чеслі Салленбергер здійснив аварійну посадку літака холодні води річки Гудзон у Нью-Йорку. При цьому ніхто з 155 людей, які перебували на борту, не постраждав.