UA
RU

Найкращі виступи на «Євробаченні 2019»

Редагувати переклад
"Євробачення 2019" запам'ятається не лише перемогою Нідерландів та ліричною баладою Arcade, а й номером Мадонни з політичним підтекстом.
Найкращі виступи на «Євробаченні 2019»-Фото 1

@євробачення

"Євробачення 2019" закінчилося перемогою одного з головних фаворитів - Нідерландів. Дункан Лоуренс зайняв перше місце з результатом 492 бали. Загалом у конкурсі брала участь сорок одна країна, а у фіналі — двадцять шість країн. Україна цього року пропустила «Євробачення» через те, що НОТУ та переможниця Національного відбору співачка Maruv не підписали контракт. Розповідаємо про найяскравіші на нашу думку номери та моменти «Євробачення 2019». 

Читайте також: Україна відмовилася від участі у «Євробаченні 2019«

 

Нідерланди - Duncan Laurence

Мінімалістичний номер і чарівна пісня - запорука перемоги Дункана Лоуренса. Після виходу кліпу на баладу Arcade, представник Нідерландів стабільно тримався на першому місці в рейтингу букмекерів. Хтось критикував Дункана за простий номер, але це не завадило йому перемогти і привезти конкурс до рідної країни. У 2014 році Дункан брав участь у проекті The Voice of Holland і до участі в Євробаченні не був широко відомий у Нідерландах.

 

Італія - ​​Mahmood

Італієць Алессандро Махмуд посів четверте місце з голосування журі, третє з телеголосування та після підсумовування результатів опинився на другій позиції. Від першого місця його відокремлювало лише 27 балів. Конкурсну пісню Soldi (Гроші) Махмуд виконав італійською. Він присвятив її історії свого життя та тому, як гроші можуть вплинути на стосунки всередині сім'ї. Його батько покинув сім'ю, коли хлопцеві було лише шість років. Співак не зміг перемогти, але отримав приз за найкращий текст пісні.

 

Швейцарія - Luca Hänni

Представника Швейцарії Луку Ханні до початку конкурсу охрестили другою Елені Фурейрою, яка минулого року здивувала всіх танцювальним номером та посіла друге місце. Хоч до вокалу швейцарця можна причепитися, хореографія була на висоті. У підсумку Лука Ханні посів четверте місце у фіналі із результатом 360 балів. 

 

Азербайджан — Chingiz

Хоч Україна цього року не виступала на Євробаченні, наш слід там був. Представник Азербайджану брав участь в українському шоу «Голос» у 2016 році, а постановкою номера Чингіза Мустафаєва займалася українська компанія Front Pictures та хореограф Костянтин Томільченко. Виступ запам'ятався тим, що на сцені були лазери, що сканували серце співака. Під час кульмінації номера створювався ефект, ніби душа покидає тіло. За підсумками голосування журі та глядачів Азербайджан посів сьоме місце. 

 

Австралія - ​​Kate Miller-Heidke

Австралія стала повноцінним учасником Євробачення у 2015 році. У 2019 році країну представила оперна співачка Кейт Міллер-Хайдке з піснею Zero Gravity. Номер повністю відповідав назві композиції. Кейт разом із двома дівчатами височіла над сценою на спеціальних конструкціях, а завдяки візуальним ефектам створювалося враження, ніби вони ширяють у повітрі. За підсумками фіналу Австралія посіла дев'яте місце. 

 

Франція - Bilal Hassani

Хоча Франція за підсумками фіналу залишилася у другій половині таблиці та посіла 14 місце, не можна не сказати нічого про пісню та номер. Співак-андрогін Білал Хассані виконав пісню Roi (Король). На сцені з ним виступали дві танцівниці — балерина plus-size та глуха дівчина, переможниця конкурсу Miss Deaf Asia 2015. У пісні Білал співає про толерантність та те, що ми рівні незалежно від зовнішності чи орієнтації. 

 

Норвегія - KEiiNO

Цього року організатори конкурсу змінили порядок оголошення результатів голосування глядачів. Якщо раніше оцінки ми дізнавалися від найменших до найбільших, то зараз принцип був такий: ведучі називали результати, починаючи з низу турнірної таблиці до верху. Це допомогло зберегти інтригу і до останнього не було зрозуміло, хто переможе. Але ще більше дивувало, як відрізнялися оцінки професійного журі різних країн та глядачів. Наприклад, Північна Македонія після оголошення вердикту журі була на другій позиції (237 балів), а після глядацької — на дванадцятій і отримала від глядачів лише 58 балів. По телеголосуванню перемогла Норвегія з 291 балом, але зайняла п'яту позицію. 

Представники Норвегію виконали пісню Spirit In The Sky, яка зроблена за всіма канонами Євробачення. Головна фішка треку — уривки саамською мовою, які заспівав норвезький репер і комік Фред Бульйо. Під запальну пісню танцювала вся зала, а глядачі назвали саме норвежців переможцями.

Фінал також запам'ятався виступом справжніх легенд Євробачення — переможців Кончіти Вюрст та Монса Зелмерлєва, а також срібних призерів різних років Елені Фурейри та Вєрки Сердючки. Вони заспівали пісні один одного в нових інтерпретаціях. Кончіта виконала переможну пісню Монса «Heroes», Монс — трек Фурейри «Fuego», Елені — запальну пісню Вєрки Сердючки (Андрія Данилка) «Dancing Lasha Tumbai», яка в свою чергу заспівала кавер на композицію Нетти Барзілай «Тoy», минулого Ізраїлю.

 

Мадонна та політичний підтекст конкурсу

Найкращі виступи на «Євробаченні 2019»-Фото 2

@Мадонна

Відзначилася також Мадонна, яку запросили заспівати на фіналі конкурсу. Контракт з нею було підписано лише 16 травня, буквально напередодні фіналу, хоча інформація про її виступ з'явилася задовго до цього. До Тель-Авіва співачка приїхала з командою зі 135 осіб і попросила побудувати для неї репетиційний ангар розміром у реальний масштаб сцени. Організатори до останнього не знали, який саме Мадонна зробить номер та боялися, що він буде з політичним чи релігійним підтекстом, як завжди буває на виступах співачки. У результаті так і вийшло: номер був повний посилань до релігії та католицьких священиків. Мадонну навіть піднімали з колін у формі хреста.

 
 
 
 
 
Переглянути цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Madame ❌ is a freedom fighter…………….I am grateful. Для того, щоб сприяти поширенню message of peace and unity with the world. 🌏🌍🌎. #future #madamex #eurovision @quavohuncho

Опублікувати за Мадонна (@madonna)

Головний момент, якого боялися організатори, стався у фіналі номера. На спинах двох танцюристів, які піднімалися сходами обіймаючи, були прапори Палестини та Ізраїлю. Ці країни ведуть багаторічну війну і останні роки конфлікт між ними загострився. Організатори після завершення конкурсу одразу відреагували на це та зазначили, що «Євробачення – не політичний конкурс, і Мадонна знала про це».

Відео виступу співачки не з'явилося на офіційних сторінках Євробачення, але із повної версії її шоу не вирізали. Нагадаємо, що за виступ Мадонна отримала гонорар розміром $1,35 мільйона. Суму надав ізраїльсько-канадський мільярдер Сільван Адамс.

Відзначилися у цьому плані й представники Ісландії. Під час оголошення оцінок глядачів камера показала учасників групи, які тримали в руках прапор Палестини. Групу могли усунути від участі у конкурсі ще до його старту. Учасники колективу зробили заяву щодо військового конфлікту Палестини та Ізраїлю та закликали бойкотувати конкурс. Можливо, Європейський союз мовлення оштрафує країну або застосує інші санкції. 

Статті на тему