UA
RU

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу

Редагувати переклад
Поговорили з режисером-постановником, продюсером, моделлю, стилістами, рекламницею та візажистом про те, як змінилася професійна сторона їхнього життя після введення карантину та дізналися їхні прогнози на найближче майбутнє. 

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Пандемія коронавірусу та карантин в Україні кардинально змінили наші життя. Всі поїздки відклалися до «кращих часів», а коли вони наступлять — не знає абсолютно ніхто, в магазин не вийдеш без маски, а прогулянки обмежуються короткими і швидкими перебіжками за їжею або вигулом домашніх тварин. 

Жарти жартами, але кожен із нас гостро відчув на собі нововведення, особливо у питанні роботи. Хтось, на жаль, втратив її, хтось адаптувався під різкі зміни в суспільстві, а хтось нарешті зрозумів, навіщо відкладати на чорний день. 

Українці творчих професій розповідають нам, як коронавірус вплинув на їхню роботу. Спойлер: як можна здогадатися, дуже, але всі намагаються підлаштовуватися. 

Читайте також: Чому важливо дотримуватися карантину та не виходити з дому

 

Герман Ненов, режисер-постановник

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Займаюся постановкою сольних шоу, концертних номерів та телевізійних проектів. У липні буде п'ять років, як я працюю у цій сфері.

Як і у багатьох людей, я мав три стадії реакції на карантин в Україні. Я без перебільшення працюю десять місяців на рік 24/7. Отже спочатку відсипався, відпочивав і отримував від усього задоволення. Потім був період паніки та нерозуміння того, що буде далі. А потім я прийняв ситуацію. Зрозумів, що коли я не можу на неї вплинути, немає сенсу витрачати свої ресурси на переживання. Це все відбувається для того, щоби ми щось переосмислили і зробили висновки.

Я отримав можливість побути у більш повільному ритмі життя, прислухатися до себе та своїх щирих бажань. Почути себе. Робота – це моє життя. Часто на все інше у мене не вистачало часу. Зараз же час максимально використовую для трансформації своєї особистості і саморозвитку. Навчаю англійську по Skype. Замовив додому гантелі та займаюся спортом. Банально - більше часу приділяю своєму собаці. А ще почав частіше дзвонити коханій мамі!

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

У мене є два великі проекти, які не захоплюють період карантину, так що вони залишаються в силі, і ми продовжуємо працювати над ними віддалено. Це шоу БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ на НСК «Олімпійський» та ще один проект для ТОП-артиста, який поки що не можна афішувати. Скасувалося кілька дрібних проектів — окремі номери на телевізійних шоу та збірних концертах для певних артистів. Звичайно, були фінансові втрати, які позначаються на веденні бізнесу.

Нині робити будь-які прогнози безглуздо. Ніхто не знає, скільки триватиме все це і наскільки постраждає світова економіка. Потрібно приймати ситуацію, адаптуватись до неї. Бути в моменті – тут і зараз. Ми з моєю командою не зупиняємо роботу, а ведемо підготовку онлайн, влаштовуємо наради та брифінги. Раджу всім займатися саморозвитком, завантажувати свій мозок корисною інформацією та не читати новини про коронавірус, які не принесуть нічого, крім паніки. Бережіть себе та близьких!

 

Євгенія Скварська, стиліст

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Шість із половиною років я працюю стилістом, останні три роки на себе: як персональний, медіа та фешн-стиліст.

Спочатку після оголошення карантину в Україні була паніка, заперечення, злість, смуток та знову паніка. Потім я просто упокорилася, бо не можу вплинути на обставини. Я на карантині три тижні, 18 березня я мала останню зйомку. Але зараз теж знайшла віддалені способи, без ризику та недоречностей.

Робота після введення карантину не змінилася, а просто зупинилася, так само як і фінансова складова питання. Зате з'явилася можливість зайнятися стратегічними питаннями і тим, чого не доходили руки — заповнити сайт, почати вести Pinterest і навести лад у голові. А ще з великою радістю і гордістю можу сказати, що нам вдалося зробити один чудовий проект з київським ЦУМ з п'ятьма українськими фотографами.

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Фотозйомка, за новими правилами гри та без порушення локдауну: предметна зйомка, модні натюрморти з взуття та аксесуарів, які кожен фотограф зняв удома з підручних засобів та матеріалів. Я виступила куратором цього проекту і стилізувала віддалено, заздалегідь підібравши предмети на сайті і потім онлайн і відеозв'язку. Що з цього вийшло, можна переглянути у мене на сторінці.

Дуже складно давати прогнози на майбутнє. Розумію, що я ланка одного великого механізму. Бізнес прорветься, але можливо все почнеться спочатку або з якоїсь точки. Головне, що нікуди не дівається репутація, навички та талант. Всьому свій час. Чекаю на осінь.

Читайте також: Карантин в Америці очима українки

 

Ірис Онуфрієнко, стиліст по волоссю

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Я стиліст по волоссю. Досвід роботи 10 років. Основні напрямки: реклама, кліпи, зйомки, модні покази, телебачення.

Коли вперше заговорили про карантин, було складно повірити у те, що відбувається, звісно, ​​відреагувала позитивно. Ми всі спостерігали за ситуацією пов'язаною з поширенням COVID-19 у світі і всім було відомо, що рано чи пізно це торкнеться нашої країни.

З першого дня карантину почала надходити інформація про відміну всіх запланованих проектів і роботи не стало зовсім. І все ж я вважаю, що наш уряд правильно вчинив, своєчасно почав вживати заходів щодо припинення поширення вірусу, адже в ситуації, що склалася, виявився весь світ і діяти потрібно не зволікаючи.

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Весь цей період я не працюю, а лишаюся вдома. Відсутність заробітку зараз у всіх викликає складнощі, але життя людей набагато важливіше. На жаль, мій вид діяльності не передбачає можливості віддаленої роботи.

Прогнози будувати у ситуації безглуздо. Наразі йде епідемія, з якою людство, ймовірно, не стикалося близько 100 років — із часів «іспанки». Швидше за все, на нас чекає глобальна економічна криза, але я вірю, що людство знайде рішення, зробить висновки і зможе подолати ці складнощі. А зараз #STAYATHOME це найважливіший і необхідний внесок, який ми можемо зробити на благо життя.

 

Анастасія Буковська, режисер та продюсер Family Production

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Режисер та генеральний продюсер Family Production. У продакшена три Канські лева, знімали для Dior, Diesel

Наша компанія повністю дотримується карантин, ми працюємо віддалено. Відреагували нормально. Хоча розуміємо, що після нього життя ніколи не буде колишнім. Ми не можемо вести зйомки, але у нас є багато внутрішньої роботи, на яку завжди не вистачало часу, тому зараз зайняті наведенням порядку всередині та покращенням нашої пропозиції клієнтам.

За час карантину ми зняли проект для Київстар # просто залишайся вдома мобільною групою до десяти людей. Це дуже змінило нас, і ми серйозно задумалися переглянути наш підхід у роботі після карантину. Щодня мені дзвонять і питають: «Ви знімаєте під час карантину? Як? Ми знаємо, як робити це віддалено, безпечно та ефективно, у нас відпрацьована технологія. Але хотілося б сказати про інше.

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Команда для нас найважливіша, тому ми не хапаємося за кожен проект та сценарій. Так, це бізнес, але в такі часи ми не ризикуватимемо заради того, щоб заробити та прорекламувати банальне «купи-продай», ми хочемо доносити справді важливі меседжі. І нам пощастило, що саме кампанія #простозалишайся вдома стала першою в такому форматі. Нам близька ця ідея, тому що зараз ми всі працюємо з дому, і це можливо завдяки зв'язку. Це той випадок, коли щиро хочеться долучитися до меседжу проекту: «Просто залишайтеся вдома».

Після закінчення карантину ми точно будемо більш мобільними та універсальними. Одна людина поєднуватиме в собі три спеціалізації. Не буде роздутих штатів. Ми готові підлаштовуватись протягом часу.

Читайте також: Всі статті Marie Claire про коронавірус та карантин

 

Маша Сівякова, стиліст

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Я працюю стилістом у різних сферах – fashion/music video & styling for celebrities/commercial. Займаюся цим чотири роки, також маю невеликий бізнес — постільна білизна з принтами @pomiatoe.

Перші дзвіночки епідемії для мене зазвучали, коли ми не змогли зв'язатися з нашим постільним виробництвом у Китаї. На той момент у мене жив друг у Гуанчжоу, тому я була в курсі подробиць через його соціальні мережі. Мені не хотілося вірити, що це торкнеться і нас незабаром. Усвідомлення, що відбувається щось страшне, прийшло після повернення в Україну з мого останнього відрядження. Відразу після цього в країні оголосили карантин та закрили авіасполучення. Через кілька днів у мене було заплановано ще одне відрядження — зйомки кліпу, і мені пропонували приїхати потягом, але я розуміла, що можу не повернутися, тому не почала ризикувати.

Мені завжди пише дуже багато стилістів з проханням поділитися досвідом, взяти їх на зйомку для практики. Тому я вирішила запустити свій курс з навчання стайлінгу для початківців. Там будуть мої лекції та прямі ефіри з представниками нашої сфери — фотографом, візажистом, моделлю, також буде ефір із помічником стиліста, в якому ми обговоримо всі нюанси цієї професії.

На даний момент це єдиний варіант піти в онлайн, тому що з персональним стайлінгом я стикаюся рідко. Що стосується фінансової частини, то перед оголошенням карантину я закінчила дуже великий проект, тому поки що почуваюся захищено.

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Я думаю, що після закінчення карантину світ не буде тим самим. Роботи буде менше, а оскільки конкуренція висока, багато демпінгуватимуть. На зйомках усі працюватимуть у захисті: масках та рукавичках. Дуже постраждає ритейл, а значить, кількість дизайнерів може зменшитися. У моїй роботі нові талановиті бренди — це дуже важливо, але, гадаю, я зумію підлаштуватися під нову реальність. На даний момент у мене вже є кілька робочих пропозицій щодо виходу з карантину, тому з нетерпінням чекаю на його закінчення, щоб знову займатися улюбленою справою.

 

Даша Безсонова, креатор Havas Digital Kyiv

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Я шість років працюю у рекламі. Останні півтора роки – креатором у Havas Digital Kyiv. Моя робота полягає в вигадуванні ідей для рекламних кампаній: це може бути активація в digital, додаток, спецпроект, SMM-стратегія для бренду, відеоролика або всі разом.

Пам'ятаю, вже у лютому нам усім роздали санітайзери, а по всьому холдингу розставили антисептичні засоби. Першого ж дня офіційного карантину нас відправили працювати віддалено.

Для нашої агенції перехід на віддалення пройшов без проблем. Ми ж діджітальники. Вся комунікація у нас і так проходила у Basecamp чи Telegram. Ми швиденько встановили собі Zoom та Bluejeans. На жаль, довелося повернути і Skype. Особисто я завжди любила працювати в офісі. Мені там спокійніше, веселіше та цікавіше. Та й офісне крісло набагато зручніше домашнього стільця.

Цікаво, що саме зараз багато хто усвідомив, що вони далеко не інтроверти. Я не виняток. Мені таки легше і швидше доносити свою думку людині особисто, а не через Zoom. Подобається просто підійти до дизайнера та обговорити з ним віжуал. Підійти (або навіть крикнути через офіс) копірайтеру, що все прибл. Тим не менш, ми часто телефонуємо колегам, щоб поштормити, обговорити брифи, а іноді просто побалакати або випити вина по відеозв'язку.

Зазвичай на брейншторм ми вже приходимо з напрацюванням ідей та обговорюємо їх разом із командою. Дистанційна робота не заважає робити це з тією ж якістю, що й раніше.

Якщо карантин не закінчиться, важко буде всім.

Хоч я й сказала, що в офісі мені подобається більше, вдома я теж встигаю зробити досить. По-перше, мій кабінет тепер на кухні, а отже, за кавою мені потрібно пройти один крок, а не 10 хвилин до Holy Beans і назад. По-друге, від будинку до «кабінету» – 5 кроків. По-третє, я вже давно не розумію, який сьогодні день тижня. Можу сісти та попрацювати у суботу (Посміхається)

Як не дивно, роботи побільшало, хоча знімальні проект зі зрозумілих причин поки що на паузі. Фінансова сторона поки що не сильно постраждала, але ми розуміємо, що якщо карантин не закінчиться, складно буде всім. Усі в агентстві розуміють, що працювати доведеться більше, краще, швидше. Головне, щоб були проекти, а в іншому прорвемося. 

На жаль, у мене немає часу на безкоштовні семінари, курси для селфмейд вумен та інший контент, який заповнив інформаційний простір. Я навіть новини не читаю, вони мене дратують. Єдине, що змінилося в моїй рутині, почала щодня займатися йогою. Вона мене заспокоює і вселяє надію, що після карантину я влізу у свій літній одяг.

 

Настя Саленко, модель

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

У цій сфері вже 6 років.

На карантин відреагувала спокійно, цього варто було очікувати. Пішла щойно офіційно затвердили карантин. На даний момент у модельній сфері немає роботи, зате багато часу для саморозвитку.

Намагаюся бути оптимістичною і сподіваюся, що за кілька місяців усе стабілізується. А поки що витрачаю свій час з користю.

Читайте також: Netflix запустить шоу в Instagram про те, як пережити карантин

 

Варвара Барто, стиліст

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Я працюю фешн-стилістом, створюю та втілюю ідеї для зйомок близько 6 років. Працюю з українськими брендами, артистами та музикантами над створенням фото та відео. Штатно працювала у кількох журналах і зараз – стиліст Pink. 

Я очікувала, що карантин буде запроваджено в Україні, оскільки до 24 лютого була на тижні моди в Мілані, а потім до 5 березня у Парижі, відчула там обстановку та реальність загрози. Після приїзду я, розуміючи ситуацію, оперативно закрила робочі питання та мінімізувала контакти, ще до запровадження офіційного карантину, бо розуміла, що я можу бути потенційним носієм.

Робота під час карантину суттєво змінилася. Усі знімальні проекти з журналу та фріланс, за якими велося обговорення, зупинилися та чекають свого часу. У мене є робота з ведення онлайн-лекцій у міжнародній школі для дизайнерів одягу, що дозволяє мені працювати, не виходячи з дому. Також я великий любитель та колекціонер вінтажного одягу і з недавніх пір займаюся його продажем. Фінансова сторона постраждала, безумовно, але й витрати стали меншими, тому в цілому поки що ситуація терпима.

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Думаю, що карантин — хороший стимул зрозуміти, що ми не потребуємо величезних обсягів споживання, що сформувалися на сьогодні, і це стосується не лише модної індустрії. Краса, як бачимо, зовсім не рятує світ. Сподіваюся, що після карантину бренди будуть виробляти більш свідомо, і саме про свідомість, корисність та відповідальність ми говоритимемо більше.

Коли можна буде повернутися в більш-менш звичний робочий режим, я, скучивши за зйомками, і назбиравши безліч референсів і мудбордів, із задоволенням включуся в процес, що поступово відновлюється, але точно захочу більше говорити про соціальні, правозахисні, екологічні ідеї. Також зверну ще більше уваги розвитку вінтажного спрямування у своїй діяльності.

 

Даша Тайвас, візажист

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Працюю у цій сфері понад 8 років.

На карантин вийшла 17 березня, вважаю його вимушеним заходом для всіх. Тяжко душевно переживаю такий тривалий період без улюблених занять.

На жаль, формат моєї роботи не можливий віддалено. Я візажист, але не веду педагогічної практики, яку можна проводити онлайн, вона мені не цікава. Моя робота явно відсутня, тому «добре» тут точно не може бути. Чи вплинув карантин на моє ставлення до неї? Однозначно так. Про фінансову сторону: тепер витрачаю всі свої запаси, добре, що ми «покоління пепсі» намагаємось щось ховати в шкарпетку «на чорний день».

Люди творчих професій про те, як коронавірус вплинув на їхню роботу.

Не звикла давати прогнозів, та й далекоглядно дивитися. Знаю одне: цей період дав усім, всім, можна зазирнути всередину себе, досліджувати всі куточки, вийти на найважливіший монолог. Це час для пошуків нових занять, покращень своїх умінь та важливе для мене — натхнення. Читати, дивитися, слухати і спробувати знайти себе поза соціальними нормами і давлячими думками.

Статті на тему