UA
  RU

  Марш українських матерів пройшов у Будапешті напередодні виборів

  Редагувати переклад

  2 квітня у Будапешті напередодні парламентських виборів відбувся Марш Матерів – мирна хода жінок України, які вимушено тимчасово переїхали разом із дітьми до Угорщини, сподіваючись на безпеку. 

  Марш Матерів збиравши понад 500 українських та угорських матерів. До них також приєдналися представники угорської інтелігенції, актори театру, телеведучі, незалежні медіа та інші.

  Марш українських матерів пройшов у Будапешті напередодні виборів-Фото 1

  Матері пройшлися центральними вулицями міста тримаючи на руках кукол у скривавлених простирадлах, що символізують сотні дитячих смертей від рук російських військових. Наприкінці ходи учасницями була створена інсталяція у вигляді братської дитячої могили з ляльок, м'яких іграшок, квітів та лампадок.

  Мета ходи – привернути увагу угорців до страшних дитячих трагедій в Україні, спричинених російською агресією, розповісти про страждання та смерті українських дітей та військові злочини Росії. 

  Незважаючи на дуже складну політичну ситуацію в Угорщині, хочу нагадати, що політики та їх пріоритети не пов'язані із людяністю і вони завжди роблять те, що вигідніше. У всіх країнах. Багато країн підтримує Україну. Керівництво Угорщини відверто підтримує давнього та вигідного друга-маніяка, але… Угорські люди та країна багато допомагають українцям. Тут живуть люди з великими серцями, мої діти кажуть угорською і мені не безуважно, що відбувається в цій країні,

  – ділитися Даша Малахова – ідейний організатор Маршів Матерів у всьому світі.

  Марш українських матерів пройшов у Будапешті напередодні виборів-Фото 2

  Марші Матерів проходять по всьому світу вже третій тиждень поспіль. Мирні акції зібрали тисячі жінок у великих містах Америки та Європи. Про страждання та смерті українських дітей учасниці маршу розповіли на площах та вулицях Нью-Йорку, Атланті, Берліні, Мюнхені, Празі, Відні, Будапешті, Варшаві, Брюсселі, Мілані, Парижі, Соултцматі, Ларнаці, Пафосі та Нікосії. У деяких містах акції пройшли вже по 2-3 рази. Марші Матерів привернули увагу багатьох провідних світових ЗМІ, свої історії про страждання українських дітей та військові злочини Росії українські жінки донесли мільйонам людей зі всього світу.

  Марш українських матерів пройшов у Будапешті напередодні виборів-Фото 3

  Акції будуть проводитись і надалі, їх географія розширюється щонеділі. Наразі Марші Матерів плануються у Братиславі, Бухаресті, Кракові Стамбулі та інших містах світу.

  Прес-служба Маршу Матерів: Роман Мединський, Агентство PR Batteries

   

  Статті на тему