UA
RU

Мрійники: новий рух тві

Редагувати переклад

На зміну плаксивим емо та зацикленим на селфі хіпстерам прийшли нові романтики – тві. Приєднатися до руху побажали Ганна Волошина та Олена Заєць.

Мрійники: новий рух тві-Фото 1

Ви розплакалися, читаючи «Жахливо голосно і дуже близько» Джонатана Сафрана Фоєра – книгу про хлопчика, який втратив батька в трагедії 9/11? І сміялися до кольок над «Королівством повного місяця» та іншими фільмами Уеса Андерсона? Вас розчулює очувата актриса Зоуї Дешанель з її повідомленням у «Твіттері»: «Я хочу, щоб усі виглядали як котики»? Можливо, ви – твої!

Термін ТВІ (англ. - twee) - навіть не самостійне слово, а скоріше звук, який вимовляють маленькі діти, намагаючись сказати sweet (Англ. – солодкий, милий).

В останні роки тві стало ім'ям загальним для цілого покоління миролюбних романтиків-інтелектуалів, готових кинути рутинні справи заради гонитви за мрією всього життя. У якомусь сенсі це, напевно, яскрава емоційна відповідь на пресинг, яку здійснюють на нас ЗМІ – читати новини та дивитися телевізор стає все травматичнішим для психіки: війни, тероризм, природні катаклізми та пристрасть Голлівуду до насильства в кадрі змушують жити у постійному страху . А страх і, як наслідок, схильність жорстоко поводитися, швидко передаються від індивідуумів суспільству. Тому тві в порядку самозахисту воліють дистанціюватися і робити маленькі кроки – наприклад, вирощувати власний крихітний екогород на даху – у мріях змінити світ на краще.

Як і багато гостромодних суспільних течій, субкультура тві зародилася в американській меке молодіжної творчої еліти – Брукліні. За останні пару десятків років цей район перестав бути пересічною частиною Нью-Йорка «з іншого боку Бруклінського мосту». Він перетворився на свого роду чарівну Нарнію для молодих ентузіастів з усього світу, що мріють про славу поетів та дизайнерів.

Першим новий тренд зауважив старший редактор журналу Spin Марк Спітц, який написав книгу «Тві: добра революція у музиці, книгах, телебаченні, моді та кіно» (Twee: The Gentle Revolution in Music, Books, Television, Fashion and Film).

«Цілком можливо, що у 2011 році тві існували лише у моїй голові, – каже Марк. - Мені було трохи за 40, і я вже не так часто вибирався потусуватись. Коли я продав книгу, люди казали, що я вважав твої за різновид хіпстерів. Але це не так! Хіпстери ходили на вечірки та вживали наркотики. Тві ж, як я собі це уявляв, сиділи вдома, строчачи в свої блоги або щоденники, носили кардигани і слухали The Zombies, Go-Betweens і Galaxie 500. Вони не були неряхами, акуратно стригли і укладали вуса, любили місцеві пикулі та локальне пиво . Люди ненавиділи їх більше за хіпстерів, і це ставало проблемою».

Інфантильність робить тві білими воронами. Добре подумавши, у тві можна записати багатьох творчих людей. Той же Марк Спітц стверджує, що естетика цього руху сягає глибоко корінням у творчість Уолта Діснея. Колись він вирішив, що у світі, що втомився від глобальних воєн та політичних криз, просто необхідно зберегти в душі частинку дитинства. «Будь-який рух, – запевняє Спітц, – коли художники співають про себе і протиставляють потворності та жорстокості дружелюбність, красу та толерантність – це тві».

Письменник Джером Девід Селінджер з його книгами про болісний перехід зі світу дитинства у доросле життя та зіткнення зі справжньою несправедливістю та жорстокістю – «батько» Холдена Колфілда, голос цілого покоління мрійників і кумир нинішніх тві. Режисер Вес Андерсон, який, як і Уолт Дісней, використовує кінематограф як свого роду притулок від зовнішнього світу – з тієї самої братії. У паралельному всесвіті Андерсона життя здається більш осмисленим, сумним і розфарбованим не тільки в чорний, білий і сірий. Вона не така агресивна, як жорстокий світ Тарантіно або Родрігеса.

Шотландські інді-музиканти Belle and Sebastian – переконані тві, творчість яких не користується великою популярністю у широких мас, проте підкуповує сюрреалістичними текстами та музичною стилістикою середини 60-х. І, нарешті, модна дівоча ікона субкультури – актриса Зоуї Дешанель, або Джесс із ситкому «Нова».

Зоуї – королева тві, зірка романтичних комедій, співачка, дизайнер та одна із засновниць порталу HELLO GIGGLES «позитивної спільноти, яка висвітлює новини поп-культури, кохання, дружби та стилю».

Тві можна вважати і блогера Таві Ґевінсон, яка своєю абсолютною наївністю спочатку підкорила світ моди, а потім легко проміняла його на свою мрію – лайфстайл-видання для підлітків. Курт Кобейн, як не дивно, теж був тві: він ненавидів сексизм і гомофобію, носив бабусині кофти, фарбував нігті та розкручував безнадійні гурти – ось така історія!

5 ОЗНАКІВ СПРАВЖНІХ ТВІ:

У ВІДМІННІСТЬ ВІД ХІПСТЕРІВ, ВОНИ МЕНШЕ СКЛОННІ ДО СНОБІЗМУ і набагато добріший і сентиментальніший. Романтичні балади, чашки з совами та светри з нарвалами, все це – тві у чистому вигляді. Тві з підозрою ставляться до проявів дорослості – власне, вони хочуть дорослішати остаточно.

ТВІ ВИПРОБУВАЮТЬ ЗДОРОВИЙ ІНТЕРЕС ДО СЕКСУ, але, коли доходить до справи, віддають перевагу свідомому і ґрунтовному підходу. Тві скоріше применшать сексуальні подвиги або прикинуться незайманими, ніж будуть трубити про свої перемоги на кожному розі.

ВОНИ З особливим трепетом відносяться до всього ремісничого і зробленого своїми руками і готові витрачати час і гроші на пошуки чогось дійсно, на їхню думку, вартісного. Або розвивати свою маленьку приватну справу, якій усією душею віддано.

ЯК І БАГАТО ПРЕДСТАВНИКІВ СУЧАСНИХ СУБКУЛЬТУР, вони воліють купувати одяг у вінтажних лавках або концепт-сторах, обминаючи великі універмаги. Тві зводять у культ стиль ретро: хлопці носять фланелеві сорочки чи кардигани, футболки з інтелектуальними принтами та вінтажні бомбери. Дівчата – квітчасті сукні, капелюшки та блузи з мереживними комірами. Щоб вважати себе справжнім тві, потрібно обов'язково носити окуляри як у ботаніків, які натякнуть на твою велику бібліотеку.

ЗАМІСТЬ СУМКИ СПРАВЖНІ ТВІ НОСЯТЬ З СОБОЮ ПОРТАТИВНИЙ ВІНІЛОВИЙ ПРОГРАВАЧЩоб мати можливість у будь-який момент послухати улюблену музику, до якої, як і до певних книг і фільмів, вони відчувають зворушливу емоційну прихильність.

Статті на тему