UA
RU

5 медичних стартапів родом з України

Редагувати переклад
Про них варто знати більше.

5 медичних стартапів родом з України-Фото 1

Від розумних будинків до безпілотників багато технологічних трендів, про які всі говорять не перший рік, ще залишаються технологіями майбутнього. Тим не менш, є сектор, який не тільки домігся уваги та інвестицій, але й досяг ряд знакових результатів.

Читайте також: Документальні фільми про здоров'я, які перевернуть вашу свідомість

MedTech – це медичні технології, які використовуються для покращення якості та тривалості життя, а також для порятунку життя. Медичні технології намагаються діагностувати, контролювати та лікувати хвороби. Вибух зростання МедТех пов'язаний, звичайно, з технологічними досягненнями.

Одна з основних сфер, що найбільш розробляються, в МедТехі пов'язана з ранньою діагностикою захворювань. Все це можливо завдяки новим пристроям, сенсорним та імплантованим технологіям, а також можливості та вмінню працювати з BigData.

5 медичних стартапів родом з України-Фото 2

Статистика, надана Deloitte Center for Health Solutions, показує, що у 2016 році обсяг угод у MedTech у всьому світі склав $42 млрд, а для порівняння у 2011 році — лише $4,5 млрд. Експерти очікують приблизно +15% щорічного зростання кількості інвестицій у цю індустрію.

В Україні МедТех також активно розвивається. Завдяки сильній математичній школі та інженерній освіті українські IT-фахівці сильні у роботі з великими даними та машинним навчанням, а також у галузі хардвер. Розповідаємо про найуспішніші проекти. 

Читайте також: Звички, які погано впливають на здоров'я мозку

 

Кардіоліз

Проект передбачає ризик розвитку серцево-судинних захворювань у віці 40-60 років. Примітно, що софт став частиною великої програми Оксфордського університету та China Kadoorie Biobank. Зараз платформа більше орієнтована на користувача B2B (зокрема, на страхові компанії).

5 медичних стартапів родом з України-Фото 3
HeartIn

HeartIn був заснований двома друзями — підприємцем у сфері інформаційних технологій та лікарем-кардіологом. Він продає розумні футболки із вбудованими мобільними датчиками, які знімають кардіограму у режимі реального часу. Стартап розрахований на тих людей, які активно займаються спортом, а також на тих, хто має або можуть виникнути проблеми з серцем.

Bookimed

Bookimed - щось на зразок Airbnb для пацієнтів, який дозволяє пацієнтам, що подорожують, знайти клініки та фахівців в інших країнах. Сервіс вже працює у 28 країнах світу та отримує близько 6000 звернень на місяць.

Читайте також: 5 хвороб сучасної людини, про які не знали 20 років тому

завихрення

Whirl – один із найвідоміших українських проектів у сфері МедТех, який працює з 2016 року. Флагманський підпроект - Nasal Booster, який призначений для утрудненого носового дихання і допомагає людям позбутися хропіння.

Bicovery

Останній проект зі списку було запущено лише кілька місяців тому двома підприємцями у сфері IT із Дніпра. Додаток Bicovery розрахований на збір та аналіз даних, які дозволять відстежувати фізичний та емоційний стан людей, які страждають на біполярні розлади.

Bicovery заздалегідь повідомлятиме хворих про наближення епізодів, щоб вони встигли вжити заходів для їх запобігання. Пацієнти зможуть ділитися інформацією про свій стан з лікарем та близькими, а також отримати допомогу в кризових ситуаціях від інших користувачів програми.

5 медичних стартапів родом з України-Фото 4

Біполярний розлад, відомий також як маніакально-депресивний психоз, є психічним захворюванням, яке характеризується нетиповою зміною настроїв, перепадами енергії та здатності функціонувати. Щороку близько 5,7 мільйона дорослих американців (Європі — 1.5%, а в Ізраїлі — 7%) отримують діагноз «біполярний розлад».

Так само як діабет або серцево-судинні захворювання, біполярні розлади - хронічне захворювання, яке необхідно ретельно контролювати протягом усього життя. Ця хвороба на практиці приводить у людину в 2 крайні стани: задоволення, а потім до депресії, манії та у найважчих випадках - до самогубства.

Читайте також: Гарвард каже: 10 правил здорового схуднення

 

Консультант проекту Анастасія Білоус поділилася головними технологічними особливостями Bicovery.

Додаток буде збирати дані про життєдіяльність людини, не відволікаючи її від повсякденного життя. Пацієнту підійде будь-який пристрій - фітнес-трекер, розумне кільце або smart-годинник. Всі вони мають власні протоколи, але зрештою завантажують дані в Google Health API/Apple HealthKit, звідки Bicovery їх забирає в єдиному форматі.

Крім базової інформації Bicovery буде аналізувати зміни у використанні смартфона та враховувати їх як один із показників відхилення від звичайного режиму. 

Програма буде збирати та надсилати порціями дані на сервер для аналізу. Інфраструктура, розташована на AWS, дозволяє витримувати десятки тисяч одночасних підключень і складати дані в безпечне сховище. Дані будуть передаватися шифрованими каналами і зберігатися в зашифрованому вигляді. 

Близько половини пацієнтів із БАР під час тяжких періодів депресії роблять спроби суїциду. Більшість важких епізодів закінчуються тривалою госпіталізацією, що є досить великою проблемою у розвиток кар'єри та відносин.

Основні труднощі проекту пов'язані з вибором та налаштуванням Machine Learning моделей - найбільш нетривіальне технічне завдання, і досі невирішене. Команда працює впритул з медиками, зі здоровими бажаючими допомогти, а також із людьми з БАР. 

Статті на тему