UA
RU

Меріл Стріп: фільми актриси, які варто подивитися

Важко сперечатися з акторським талантом Меріл Стіп. Її грі неможливо не повірити, а фільми за її участю хочеться переглядати кілька разів. На честь 68-річчя акторки ми вирішили зробити добірку її найкращих картин.

У фільмографії Меріл Стріп понад 50 картин та практично кожна – шедевр. У Меріл завжди був дивовижний талант вибирати наперед успішний сценарій, а свою героїню робити настільки яскравою, що навіть роль другого плану могла переплюнути головну. Саме за цей талан зірці кілька разів присуджували премії Оскар и Золотий глобус.

Ми довго мучилися, вибираючи всього 10 фільмів (бо все не перерахувати), але зупинилися на цих:

Крамер проти Крамера, 1979

Готуйтеся плакати, адже ця сімейна історія наповнена переживаннями. Тяжкі стосунки подружжя, непорозуміння, розлучення, поски себе та боротьба за опіку над дитиною… Що тут казати, компанію Меріл Стріп склав Дастін Хоффман.

З Африки, 1985

Події фільму відбуваються в 1914—1931 роках у Кенії (Британська Східна Африка), і розповіли від імені данської баронеси Карен фон Бліксен-Фінеке. Фільм починається в Данії, де постаріла баронеса (Меріл Стріп) згадує роки, проведені в Африці. Фільм починається в Данії, де похилого віку баронеса (Меріл Стріп) згадує роки, проведені в Африці.

Смерть їй до лиця, 1992

Фантастична ексцентрична кінокомедія, витримана у традиціях чорного гумору. Дія фільму починається в 1978 році, коли бродвейська актриса Медлін Ештон (Меріл Стріп) веде у своєї подруги, письменниці Хелен Шарп (Голді Хоун), нареченого - процвітаючого пластичного хірурга Ернеста (Брюс Вілліс). Через сім років не впоралася з втратою, Хелен, що розповніла і майже збожеволіла, відправляють у психіатричну лікарню, де вона вирішує мститися Медлін.

Будинок парфумів, 1993

Фільм побудований за схемою "оповідання в оповіданні". Молода жінка розповідає історію про те, як її мати Клара у юному віці закохалася у нареченого своєї старшої сестри – Естебана. 

Мости округу Медісон, 1995

У 1987 році Майкл і Керолайн, брат і сестра, розбирають папери в будинку щойно померлої матері, Франческі Джонсон (Меріл Стріп), в окрузі Медісон, штат Айова. Серед паперів вони виявляють щоденник, який розповідає про події, що відбулися протягом чотирьох днів у 1965 році, та дія переноситься у ці дні.

Годинники, 2002

Оповідь обмежується одним днем ​​трьох жінок, з моменту їх пробудження до вечора. Історії їхніх життів розділені практично століттям: Ніколь Кідман грає британську письменницю Вірджинію Вулф, пригнічувану депресіями та думками про самогубство; Джуліанна Мур грає американську домогосподарку Лору Браун, яка живе в Лос-Анджелесі в 1951 році і страждає від набридлого життя; Кларисса Воган, героїня Меріл Стріп, гомосексуальний редактор видавництва, живе в 2001 році в Нью-Йорку і зайнята, крім іншого, турботою про колишнього коханця Річарда (Ед Харріс), сина Лори Браун, який вмирає від СНІДу.

Диявол носить Prada, 2006

Провінційна дівчина Андреа, яка мріє стати журналісткою, після закінчення університету отримує посаду помічниці всесильної Міранди Прістлі, деспотичного редактора одного з найбільших нью-йоркських журналів мод.

Прості складності, 2009

Джейн (Меріл Стріп), мати трьох дорослих дітей, має свій ресторан у Санта-Барбарі. Через 10 років після розлучення у неї дружні стосунки зі своїм колишнім чоловіком, адвокатом Джейком (Алек Болдуїн), у якого тепер молода дружина Агнесса.

Залізна леді, 2011

Дія фільму відбувається у наші дні. Картина відкривається сценою, в якій літня Маргарет Тетчер (Меріл Стріп) купує в магазині молоко та газету. Прийшовши додому, вона обговорює поточне становище Англії з чоловіком Денисом (Джим Бродбент). Прислуга, яка заходить до кімнати під час розмови, виявляє, що Тетчер розмовляє сама з собою, крім неї в кімнаті немає нікого. Вже кілька років Тетчер бореться з деменцією, яка заважає жити звичайним чином. Їй постійно бачиться її померлий чоловік, згадуються уривки з минулого. У флешбеках показується становлення Тетчер (тоді ще Робертс) як політика, її сходження кар'єрними сходами і весілля з Денисом.

Серпень: Графство Осейдж, 2013

Історія про членів великої родини, які зібралися разом після зникнення батька Беверлі Вестону. Відкриваються старі таємниці та образи, виникають нові скандали. Ну і, звичайно, зірковий акторський склад. 

Статті по темі:

8 ФІЛЬМІВ, ЯКІ НАДХНУЮТЬ НА ПОДОРОЖІ

Взято з фільмів: 5 сценаріїв для відпустки

5 ЛЕГЕНДАРНИХ ФРАНЦУЗЬКИХ ФІЛЬМІВ, ЩО КОЖЕ ПОДИВИТИСЯ ДО 30

Статті на тему