UA
  RU

  Містами Європи та Америки прокотилася нова хвиля МАРШІВ МАТЕРІВ

  Редагувати переклад
  Вже четверта неділя поспіль у великих містах Європи та Америки проходять Марші українських матерів, що були змушені тікати із дітьми від війни. 

  Марші Матерів 3


  Цими вихідними багаточисельні Марші Матерів пройшли у Кракові, Братиславі, Кишиневі, вже втретє у Мюнхені та вчетверті Атланті. Головним атрибутом акции стали ляльки у скривавлених простирадлах, що символізують сотні дітей, убитих російськими військовими. Цього тижня багато українок на марші були одягнені у траурний чорний одяг, щоби вшанувати пам'ять загиблих у Бучі, Краматорську, Маріуполі, Ірпені та інших містах України. 

  Марші Матерів привернули увагу багатьох провідних світових ЗМІ.


  Марші Матерів 1

  Лондон

  “Марш Матерів – це рух українських жінок, які виходять на головні площі та вулиці міст для того, щоб тема війни в Україні залишалася головною у світовій повестці, — розповідає Роман Мединський, керівник агенції PR Batteries, що займається міжнародними комунікаціями у проекті. -  Ми працюємо разом, щоб постійно нагадувати всій світовій спільноті, що вбивство дітей в Україні — це спільна біда, спільне горе, бо чужих дітей не буває, а враг може прийти і до їхніх міст. Українські матері розповідають особисто та за допомогою ЗМІ про страждання та смерті українських дітей та просять про допомогу”.

  Марші Матерів

  Краків

  Марш у Кракові збиравши понад 500 українських та польських матерів та привернувши увагу багатьох ЗМІ. Мирна хода пройшла від пам'ятника жертвам Катині до площі Ринок, де було оголошено хвилину мовчання, якою вшанували загиблих українських дітей, а також убитих польських солдатів у Катині та жертв Смоленської катастрофи. Саме цього дня у Польщі відзначають день пам'яті жертв цієї трагедії. Наприкінці учасницями була створена інсталяція у вигляді братської дитячої могили з ляльок та лампадок.

  Марші Матерів 2

  Краків

  Учасниці Маршу Матерів у Мюнхені ще раз зібралися на Odeonsplatz. Вже третя хода українських жінок у цьому місті пройшла у єднанні з акцією за мир в Україні, організованого громадянським рухом VITSCHE. Цього разу до акції долучилася заслужена артистка України Оксана Стебельська, вона промовила рушливу промову про українську матір та жінку та заспівала народну пісню “Червона калина”. Також виступила бандуристка Наталія Холоденко з піснею “Ніч яка місячна”, а керівник Маршу у Мюнхенії Ірина Тарасова оголосила зі сцени хвилину мовчання.


  Вперше Марш Матерів був проведений у Братиславі, мирна хода збирала понад 800 українських матерів, до яких долучилися велика кількість солідарних словаків. Марш відбувся у центрі міста, учасники пройшли від Rybného náměstia до Головного náměstia. Марш Матерів відбувся у партнерстві з ініціативами «Стурбовані матері» (Znepokojenými matkami) та «Світ України» (Mier Ukrajine).

  Марші Матерів 4

  Кишинів

  В Кишиневі відбулася підвійна акція на підтримку України — рухом Марш Матерів разом з асоціацією “Unirea Odip” організовано ходу українських матерів та акцію солідарності з Маріуполем. У заході брали участь як українці, так і громадяни Молдови. Учасники зібралися біля посольства Росії та пройшли до Театру опери та балету, де виклали свічками напис «Діти» та заспівали пісню гурту Один у каное “У мене немає дому”.

  Марші Матерів 5

  Кишинів

  Вже вчетверте Марш Матерів пройшов у Атланті. Жалобна хода пройшла від офісу CNN до Централу парку. Цього разу учасники були одягнені у чорний траурний одяг. А до акції також приєдналися американці, що просто проходили повз. Для привертання додаткової уваги до акції жінки влаштували перфоманс зі створення братської дитячої могили, що була складена з кукол у скривавлених простирадлах — символу Маршу Матерів у всьому світі, а також дитячих іграшок, одягу, взуття та свічок. Місцева капелан провела молитву за всіма загиблими під яку був розгорнутий великий прапор України. Акція завершилася співом «Пливе кача» та хвилиною мовчання.  Марші Матерів 6

  Атланта

  "Бачачи ті, як убивають наших дітей і як намагаються зламати Україну, у кожної жінки болітиме серце і їй хочеться від цього болю кричати, — ділитися емоціями куратор проекту Ольга Канська. - На жаль, саме цей крик поєднує нас, сильних, сміливих жінок із активною громадянською позицією у всьому світі. І видя з якою силою ми кричимо в різних країнах, до нас приєднуються інші жінки, які поділяють з нами наш біль. І ми ростемо, і це тішити. Тому що сила наша єдність у всьому світі. Тому що наш крик стає сильнішим. Він уже об'єднав 14 країн і зібрав за останній місяць тисячі людей на центральних площах 23-х міст. І з кожним новим днем ​​будемо зростати. І ми не перестанемо кричати, доки не закінчиться цей кошмар. А ви, політики всього світу не зможете заснути від цього крику доти, доки спокійно не спатимуть наші діти”.

  Марші Матерів проходять по всьому світу вже третій тиждень поспіль. Мирні акції зібрали тисячі жінок у великих містах Америки та Європи. Про страждання та смерті українських дітей учасниці маршу розповіли на площах та вулицях Нью-Йорку, Атланті, Берліні, Мюнхені, Празі, Відні, Будапешті, Варшаві, Брюсселі, Мілані, Парижі, Соултцматі, Ларнаці, Пафосі, Нікосії, Кракові, Братиславі та Кишине . У деяких містах акції пройшли вже по 2-3 рази. Акції будуть проводитись і надалі, їх географія розширюється щонеділі. Наразі Марші Матерів плануються у Бухаресті, Стамбулі, Кошиці та інших містах світу.


  Фото та інформація: Агенція PR Batteries

  Читайте також: БРІТНІ СПІРС ВАГІТНА: ОФІЦІЙНА ЗАЯВА СПІВАЧКИ

  Статті на тему