UA
RU

Мистецький арсенал презентує музичний альбом – поп-апґрейд української поезії у межах проекту ФУТУРОМАРЕННЯ

Редагувати переклад
«Фокстроті» — експериментальний side-project Літературної Лабораторії Мистецького арсеналу в межах проекту про український футуризм ФУТУРОМАРЕННЯ. Кураторка - Оксана Щур.

Мистецький арсенал презентує музичний альбом – поп-апґрейд української поезії у межах проекту ФУТУРОМАРЕННЯ-Фото 1

Альбом «Фокстроті» складається із 10 треків та анімації, які відтепер у вільному доступі на Youtube-каналі Містецького арсеналу. Тут використано тексти та фонограми записів Миколи Бажана, Михайла Семенка, Гео Шкурупія, Павла Тичини, Олекси Влизька, Філіппо Томмазо Марінетті, Володимира Сосюри, ​​Раїси Троянкер, Наталі Ужвій, Леоніда Первомайського, Сергія Жадана та ін.

Назва альбому «Фокстроті» відсилає нас до одноіменного вірша поета-футуриста Миколи Бажана:

Цей крок лисиць, 

Влучний фокстрот, 

Цей такт, 

Цей тракт хитких істот, 

Цей акт одвертий, акт прилюдний, 

Цей неймовірний акт

Сергій Жадан, учасник проекту:

Ми іноді дивно не помічаємо, наскільки поезія, яку прийнято називати класичною, хрестоматійною, насправді є сучасною та живою. У нас були великі поети, вони писали пластичні та музичні тексти, які хочеться співати та декламувати. Чим ми, власне, і займаємось.

Юрій Гуржі, учасник проекту:

«Як би мала звучати українська популярна музика, якби до створення її долучилися поети, що жили 100 років тому? Чи надихнули б Тичину сучасні дискотечні груви? Що було б, якби Серж Генсбур родився не в Парижі, а в Харкові, де колись жив його батько, і якби він записував еротик-поп на вірші Раїсі Троянкер? А як би звучав реґей Лі Скретч Перрі на текст Володимира Сосюрі? Наші «Фокстроти» — спроба відповісти на всі ці питання»

Мистецький арсенал презентує музичний альбом – поп-апґрейд української поезії у межах проекту ФУТУРОМАРЕННЯ-Фото 2

У композиціях альбому «Фокстроти» використано, зокрема, записи голосів українських поетів, які також можна почути у програмі «Поезія на Радіо Культура» - Партнера проекту. А також звуки друкарських машинок та інших предметів, що належали мешканцям Будинку «Слово», із фондів Харківського літературного музею. Дякуємо Радіо Культура та Харківській літературній резиденції «Слово» за співпрацю під час роботи над проектом.

Нагадаємо, що 29-30 днів, відбулися презентації цього альбому на музично-літературних перформансах у Мистецькому арсеналі.

Оксана Щур, кураторка проекту:

«Якщо раніше зі старих поетів сміялися («Я є народ, якого правди сила, Цю жінку я любив, вона просила»), то тепер їх найкращі вірші стають острівцями ностальгії в океані іронії. "Пробитися в радіоефір смерті" можна, влаштувавши дискотеку з ними разом. «Фокстроті» — це диско для широкого кола небайдужих, для нас із вами, для студентів, діячів культури, учителів та школярів».

Учасники проекту:

Сергій Жадан - сценарій, вокал; Юрій Гуржі — сценарій, музика, клавішні, гітари, басі, програмування барабанів, вокал, аранжування, запис; Євген Манко (La Horsa Bianca) - Тенор-та сопрано-саксофон; Марічка Літинська - вокал; Діана Марцинковська - вокал; Любов Якимчук - вокал; Дитячий хор ім. М. Семенка (керівниця Галина Печеніжська): Поліна Печеніжська; Софія Підько; Ангеліна Стадник; Марія Фоміна; Єлізавета Кисельова.

"Terra Studio" - Запис вокалу; «Шпіталь Рекордз» - Зведення, майстерінг. Гриця Єрде - колажі, Євген Арлов  - анімація.

Читайте також: Цифровий Нотр-Дам та інші віртуальні світи на фестивалях Novembre Numérique

Музично-літературний проект «Фокстроті» здійснен у межах виставкового проекту Містецького арсеналу ФУТУРОМАРЕННЯ, який представляє український футуризм як мультидисциплінарне мистецьке явище

За підтримки Українського культурного фонду.

Фото: Олександр Попенко

 

Статті на тему