UA
RU

Митці за мир: Виставка з роботами українських художників проти російського вторгнення

Редагувати переклад

фонд Artists Support Ukraine (ASU) закликає культурну спільноту всього світу виступити на підтримку України та стати амбасадорами миру та справедливості.  

Виставка з роботами українських художників розпочалася 21 березня у Ставангері (Норвегія) на підтримку України та її культурної спільноти: митців та працівників культури, які залишилися у гарячих точках України та/або перебувають у скрутному становищі. Культурний центр Solvberget вже організували Ready-Po-Print виставку у своїй галереї.

Митці за мир: Виставка з роботами українських художників проти російського вторгнення-Фото 1

Місією ASU є розповсюдження інформації про російське вторгнення в Україну та його наслідки, та водночас підтримка українського креативного сектору, що включає митців та працівників культури. 

ASU реалізує свою місію через міжнародні колаборації з культурними інституціями по всьому світу. Внутрішня діяльність ASU спрямована на підтримку української культурної спільноти. Програма ASU втілюється за допомогою міжнародних грантів та пожертв. 

Види активностей фонду ASU, в яких ви можете взяти участь:

Друкуйте виставку на підтримку України (Ukrainian corner) у своєму місті та країні. Ready-To-Print виставка, яка може бути надрукована та змонтована будь-якою інституцією (музеєм, посольством чи навіть салоном краси чи баром) будь-де у світі, щоб продемонструвати солідарність з Україною. 

Українські художники та ілюстратори підготували свій живопис та плакатну графіку, яка ілюструється та підкріплюється їх персональними історіями про війну. Серед художників Алевтина Кахідзе, Влада Ралко, Антон Логов, Олексій Сай, Ігор Гусєв, Марія Куліковська та інші.

Робіть донейті вже зараз, щоби допомогти українському креативному сектору. Підтримуйте маленькі грантові програми для працівників культури, включаючи художників кураторів, функціонерів культури, роблячи пожертвування у фонд ASU. Зібрані кошти буде перерозподілено між тими працівниками культури, які залишилися в Україні, переважно в гарячих точках, і не можуть або не будуть з різних причин виїздити до більш безпечного місця. 

Надсилайте своє мистецтво, щоб підтримати ASU інформаційно. У соціальних мережах ASU збирає роботи, створені художниками зі всього світу, починаючи з 24 лютого, тобто з початку бомбардування України російськими військами. Багато відомих митців вже підтримали Україну своїм мистецтвом – серед них Ай Вейвей, Шепард Фейрі (Obey), Mr Doodle, Ronan Bouroullec, Нара Йошімото, Joerg Koch, The Simpsons, Шо Шибуйя тощо. 

Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний крест»

Вся активність ASU націлена на підтримку української культурної спільноти, яка включає художників, акторів, музикантів, менеджерів культури тощо, які надають потужну інформаційну підтримку українському народу, незалежно від того, чи вони захищають, волонтерять, ховаються в бомбосховищах, чи продовжують створювати мистецтво. Силою свого багатоголосся вони кличуть весь світ - Stand WIth Ukraine. 

Більше інформації ви зможете знайти на сайті або в соціальних мережах Instagram та Facebook.

Митці, куратори та культурні інституції з усього світу! Допоможіть силою свого голосу припинити війну росії проти Європи та України!