UA
RU

Режисер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов отримав нагороду Гільдії режисерів Америки

Редагувати переклад

Режисер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов отримав нагороду Гільдії режисерів Америки. Він став найкращим режисером документального фільму. 

Режисер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов отримав нагороду Гільдії режисерів Америки-Фото 1

Режисер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов отримав нагороду Гільдії режисерів Америки DGA Awards-2023. Він переміг у категорії «Видатні режисерські досягнення у документалістиці». Також у цій категорії змагалися Мозес Бвайо і Крістофер Шарп (фільм «Бобі Вайн: народний президент»), Мейделін Гевін (фільм «Поза межами утопії»), Девіс Гуггенхайм (фільм «Незмінний: Майкл Джей Фокс»), Д. Сміт (фільм «Місто Кокомо»). 

Українська стрічка «20 днів у Маріуполі» розповідає про початок повномасштабного вторгнення. Цього року фільм змагатиметься за премію «Оскар» у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм». Також стрічка претендує на премію Британської академії телебачення і кіномистецтва BAFTA. «20 днів у Маріуполі» представлений у двох номінаціях — «Найкращий неангломовний фільм» і «Найкращий документальний фільм». 

У 2023 році Мстислав Чернов став лауреатом Пулітцерівської премієї. Його разом з колегами нагородили за «сміливі репортажі з обложеного міста Маріуполь, які засвідчили вбивство мирних жителів під час вторгнення росії в Україну».  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Directors Guild of America

Читайте також: ПРЕЗЕНТОВАНО ГОЛОВНІ ПОСТЕРИ ФІЛЬМУ «БУЧА»

Статті на тему